Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co wy na to?


andi64

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie

Zarząd Okręgu PZW Katowice postanowił, że od 1 stycznia 2007 roku, na wodach nizinnych, znajdujących się na terenie działania okręgu PZW Katowice zostają wprowadzone nastepujące zmiany w zasadach wędkowania:

1. podwyższa się wymiar ochronny dla następujących gatunków ryb:

- szczupak: 50 cm

- sandacz: 50 cm

2. ogranicza się dobowy limit szczupaka i sandacza do 2 szt. łącznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
1. podwyższa się wymiar ochronny dla następujących gatunków ryb:

- szczupak: 50 cm

- sandacz: 50 cm

2. ogranicza się dobowy limit szczupaka i sandacza do 2 szt. łącznie

Bardzo dobrze, u mnie od zawsze jest sandacz 50, szczupak 55 (było 60). I limit 2 szt łącznie. Ale znając życie (teściu łowi na PZW) i tak wszystko co ma łeb i ogon pójdzie na przemiał. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za, pomysł dobry, tylko nasowa się pytanie jak potraktują taki przepis ci ktorzy do tej pory też nie przestrzegają wymiaru, limitu i okresu ochronnego... myślę że bardzo dużo rozbija się jakość kontroli nad naszymi wodami, a właściwie jej brakiem, mam cichą nadzieję że to się wkrotce zmieni, a narazie sami możemy dawać dobry przykład, tym bardziej że wędkarzy nie ubywa, przeciwnie jest nas coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit sztuk jak i wymiar ochronny jak najbardziej popieram i popieram wprowadzenie wymiaru maxymalnego czyli po wyżej którego też powinno się wypuszczać tzw widełki np szczupak 50-80 .Co do przezstrzegania RAPR to zaostrzyłbym kary i łącznie z przepadkiem mienia a fundusz z tego przeznaczył na zarybianie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzw widełki np szczupak 50-80
Też tak myślę
Co do przezstrzegania RAPR to zaostrzyłbym kary i łącznie z przepadkiem mienia a fundusz z tego przeznaczył na zarybianie .

To wymaga zmiany prawa bo teraz to jest "mała szkodliwość społeczna" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąc dobrze że będzie takie zarządzenie aby szczupak był od 50cm, ale to nic nie da i tak widze jak niektórzy na rybach biorą szczupaki co nie mają nawet wymiary, mają zaledwie 35cm nawet mniej. Nie moge patrzeć na takie coś bierze mnie taka ku... ze bym odrazu kolesia wj.... do wody :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toć to prawie piskorz
otóż to dlatego nie widze sensu brania takiego szczupiczka jak sie łeb odetnie to zostaje taka parówka a jak sie je to z ośćmi trzeba odłozyć jakieś 30 % mięsa co daje 2 kęsy ryby :cool: czy to ma sens więcej roboty iż jedzenia :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przezstrzegania RAPR to zaostrzyłbym kary i łącznie z przepadkiem mienia a fundusz z tego przeznaczył na zarybianie .

Maniek, nawet gdyby za naruszenie RAPR była kara więzienia, to i tak nic nie zmieni, jeżeli wykrywalność, czyli kontrole będą takie, jak są teraz.

Ostatnio często jestem na Warcie i to wcale nie w jakiś dzikich ostępach. Nie byłem kontrolowany ani razu. Nie słyszałem nawet, żeby ktoś był kontrolowany.

A obrazki takie: siedzi facet na starorzeczu z sześcioma rozłożonymi żywcówkami. Zero krempacji. Idzie trzech kolesi, a każdy w reklamówce ma po 3-4 niewymiarowe szczupaczki - na oko 35 cm. Siedzi facet z żywcówką i mówi: panie, ja szczupaków poniżej 35 cm to w ogóle nie biore.

Wszystkie powyższe obrazki widziane na własne oczy, na Warcie, w jednym z popularniejszych miejsc - ok. 15 km przed Poznaniem, weekendy.

Też jestem za podniesieniem wymiarów ochronnych, ale co to da, jeżeli zastosują się do tego wyłącznie etyczni wędkarze, którch na moje oko jest ok. 10 % ( wiem, optymistycznie) całości.

Zaostrzanie kar nic nie da, jak już kiedyś gdzieś pisałem, skoro naruszenie RAPR jest wykrywane jeden raz na kilka - kilkanaście tysięcy naruszeń. Tylko zwiększenie ilości kontroli, a co za tym idzie wykrywalności, wymusi przynajmniej częściowe przestrzeganie RAPR.

jak widzisz że koleś bierze niedomiarka to możesz przecież zwrucić uwage i zawstydzić !! :twisted:

Zawstydzić to się można jak się usłyszy kombinacyjną odpowiedź na to zwrócenie uwagi. Szczególnie jak jesteś sam, a kolesi paru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawstydzić to się można jak się usłyszy kombinacyjną odpowiedź na to zwrócenie uwagi. Szczególnie jak jesteś sam, a kolesi paru.

dlatego trzeba tak powiedzieć żeby mu sie głupio zrobiło ,wiem że to nie lada wyzwanieżeby jakiemuś ,,grzybowi,, dogadać że łapie siatą jakby nie umiam na wędke ,ale czasami może sie udać .Lepsze to niż siedziec i sie patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

NIe używajmy takich wygórowanych słów

Nie umiem inaczej określić gościa, który bierze takie niedomiarki. A słowo "dupek" nie jest aż takie złe i jeśli ktoś mnie bardzo mocno denerwuje to nie wacham się używać takiego słowa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
A wracając do tematu ...

A wracając do tematu to jak dla mnie wymiar szczupaka powinien mieć w granicach 70cm., a okonia około 30cm. Przynajmniej przez parę lat... może to by coś dało? :cool: Częstsze kontrole i surowsze kary za niewymiary. Proszę jak się zrymowało. Takie powinno być hasło w któreś z wędkarskich gazet - taka akcja coś jak "ratuj szczupaka". To by może coś dało? :mrgreen: Bo inne metody raczej by nie poskutkowały :evil::evil::evil: Może ktoś ma znajomego z gazet i by wprowadził taką akcję :smile::smile::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Tak :cool: Zajmą się tylko wtedy, jak znajdę jednego ze stu spooko gości, którzy czują to co ja :oops: Większości wędkarzy to pewnie w ogóle nie obchodzi :evil::cry::sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.