Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co wy na to?


andi64

Rekomendowane odpowiedzi

mentalności "starych ryboków" nie ma szans odmienić.

dokładnie , ostatnio dziadek po mnie przyjechał nad wode i sie pyta czy cos złapałem ,ja muwie że tak 2 szczupaczki po 50 cm (był juz okres ochronny na szczupaka u mnie) dziadek na to ,to dlaczego nie brałeś odpowiedziałem mu po pierwsze jest już okres na szczupaka a po drugie ryb sie wogle nie powinno brać ,a dziadek NO TO PO CO NA NIE JĘŻDZIĆ ? dla przyjemności łowienia ,NO ALE BYŁA BY KOLACJA - jakby każdy postępował tak jak ty to by już ryb nie było

to jest własnie mentalność 60 latka i jego nastawienie do wędkarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

ale to dziwne , przed 20 laty kiedy wszyscy brali , z rybostanem było dobrze a teraz sie tak porobiło ,a to świadczy o tym że człowiek z wędką nawed jak bierze na kolacje to nie jest w stanie zrobić tyle co kłusol :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kłusol (ten mały co weźmie więcej rybek niż powinien) nie zrobi tyle co nieprzestrzegający żadnych limitów i zasad gospodarki wodnej rybak. Najwięcej szkody i spustoszenia w wodach śródlądowych robią "kontrolowane" (pseudo) odłowy sieciowe. Jak widzę kilometry sieci na Odrze, Jez. Dąbskim czy Zalewie Szczecińskim to czego mogę się spodziewać, że coś złapię? chyba tylko to co zdołało przedostać się przez oka sieci i dlatego podczas moich sandaczowych wypraw na około 50 - 60 złapanych sandaczyków jeden był wymiarowy i to ledwo. I powoli przestaję się dziwić, tym którzy mają ochotę na skonsumowanie własnoręcznie złowionej ryby, że zabierają sandaczyki po 40 cm. Mnie też krew zalewa jak nie mogę złowić sobie sandacza na kolację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego podczas moich sandaczowych wypraw na około 50 - 60 złapanych sandaczyków jeden był wymiarowy i to ledwo

Niekoniecznie. Większego trudniej złowić a drobiu jest pełno. Jak kiedys łaziłem dużo za okoniem u nas na Wiśle (ale i na stojącej wodzie) byłem w stanie na życzenie wyciągać sandaczyki. Po prostu wystarczyło zrobić opad i już wisiał taki ołówek. Ta drobnica częściej pobiera pokarm i jest bardziej aktywna.

Możliwości łowienia sandaczy z brzegu są ograniczone. Łowiąc z łódki docierasz do ich dziennych sypialni i jak to pisze Shogun biorą po prostu ze złości. U mnie nie wolno lowić z łódki i w związku z tym złowienie sandacza nie jest proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, Może moje umiejętności nie są za duże i sandaczy łowić nie potrafię ale to nie są tylko moje opinie, mój chrzestny łowił sandacze na gumy gdy te można było zdobyć z pod lady lub przywieźć sobie z zagranicy (lata 80-te) łowił ich wtedy bardzo dużo tak z brzegu jak i z łodzi stopniowo przybywało osób łowiących na gumy a także kłusowników a ryby stopniowo ubywało, rybacy bez ograniczeń wyławiali sandacza z Zalewu Szczecińskiego Jez. Dąbskiego i Odry. Jeszcze pod koniec lat 90-tych nie było problemu z sandałkiem na żywca i filecik a kto potrafił łowił na spina. Z brzegu wyciągali takie po 3-4 kg. Teraz wszyscy narzekają, że nie ma sandacza wędkarze, kłusownicy i rybacy ci ostatni zrzucają winę na kormorany a powinni sami uderzyć się w pierś i zapytać siebie co zrobili z sandaczem w naszych wodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie , piszecie tu o kłusolach, limitach , wymiarach ochronnych. Jestem wędkarzem od wielu lat, mieszkam na mazurach , wód PZW mamy tu niewiele , jesteśmy jakby zmuszeni łapać na wodach PGRyb , też u nich wykupujemy zezwolenia , mamy wymiary i okresy ochronne , limity A!!!!!!!!!! oni , rybacy !!!!!!!!! tłumaczenie bo to ich woda, dziś tłuką sieciami jutro prądem , po jutrze sieci , po po jutrze prądem, i efekt - w jeziorach coraz mniej ryb. W sklepach rybnych - sam widziałem sandacze po 30 cm , szczupaki , gdzie jest okres ochronny - w sklepach małe i duże samice To szok . I co najgorsze, niema na nich siły, Kto tępi ryby ?? sami sobie robią w kaszę bo ryb coraz mniej. TO JEST RABUNKOWA GOSPODARKA RYBACKA NA NASZYCH WARMIŃSKICH JEZIORACH.!!! Nam wędkarzom wprowadzają limity, okresy ochronne , wymiary A ONI CO??

Za komuny było to przynajmniej kontrolowane , były zarybienia - kiedyś węgorze po kilo i większe a dziś , węgorz ? ha niema i nie tylko wszystko inne - niema. :evil::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornik przyznam ci racje bo sam kiedyś dużo wędkowałem na wodach PGRyb ,ale skoniczyłem jak nie było po co jechać na takie czy inne jezioro .Tylko pytam się i zachodze w głowe jak coś może istnieć jak nie przynosi dochodów tylko same straty ,bo nie wierze by PGRyb przynosi dochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, Może moje umiejętności nie są za duże i sandaczy łowić nie potrafię

Nie przejmuj się moje też są niewielkie :wink:

Teraz wszyscy narzekają, że nie ma sandacza wędkarze, kłusownicy i rybacy ci ostatni zrzucają winę na kormorany a powinni sami uderzyć się w pierś i zapytać siebie co zrobili z sandaczem w naszych wodach.

Tu masz rację. Limit jest zdaje się 3 szt. na PZW. Jak sandacz ma dzień to nie jest ciężko wyłowić taki limit z wymiarem 45 cm. U mnie jest limit 1 szt./ dobę max 30 na rok i wymiar 50 cm. I co? Wcale nie jest łatwo złowić sandacza mimo, że się wyciera. Wiem co mówię bo 85% mojego łowienia to drapieżniki. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Popieram pomysł kolegi woblera129, trzeba cos zrobić, a nie siedzieć bezczynnie i patrzeć jak kłusole zabijają " nasz mały świat" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
I jak tam wobler sprawy się przedstawiaja z listem? Dostałeś odpowiedź

Tak tak się je przedstawia. Dostałem odpowiedź.

I obiecano mi że coś z tym zrobią. Będzie niedługo temat w Wędkarsim Świecie. Gdyby każdy zrobił, lub prubował robić to co ja to uwierzcie, że to by już coś dało. A nie siedzieć przed komputerem i zakładać, że lepiej nie pisać, bo nie dostane odpwoiedzi :roll: Myślałem, że nikt nie odpwoie, ale napisałem i myliłem się. Odpowiedziano mi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Ale jak myślisz, co oni mogą zrobić?

Coś może zrobią, a może nie... Ale gdyby to zrobiło 90% wędkarzy, byli by za tym i chcialo by im csie cos dzialac to bysmy dali rade - MY WĘDKARZE :!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Rewelka :grin: tylko ilu mięsiarzy będzie tego przestrzegać? :evil:

dziś zapytałem sie mojego dziadka który należy do mięsiaży :evil:

czy gdzyby wprowadzili te przepisy u nas to czy by ich przestrzegal

i zgadnijcie co mi odpowiedzial zaśmiał się i powiedział to moja rzeka moje ryby biore ile chce i jakie chce a ty rób jak chcesz :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

i tak bedzie wełóg mnie z większośćią mięśiarzy i kłusoli takich jak muj dziadek :sad::sad::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego Dzidka a raczej "Dziada" to trzeba nauczyć rozumu to on pwinien dawać przykład. Gdyby to był mój dziadek to zaserwował bym mu taką rybę że wymiotował by przez tydzień a już żadnej ryby by się nie chwycił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.