Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ryba na grilu


HANYS

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak mówię, u mnie rejestr jest wypełniany po zakończeniu wędkowania

Też tak mam.

Po zakończeniu wędkowania ryby przeznaczone do zabrania wpisuję w rejestr resztę wypuszczam i tyle. Poruszałem temat na spotkaniu okręgu odnoście inwentaryzacji rybostanu na podstawie rejestru i jak już kiedyś pisałem wywołało to tylko uśmiechy na twarzach działaczy.

Tak więc wpisujemy w rejestr tylko dla samego wpisywania mimo, iż w naszym kraju obowiązuje tzw. prawo domniemania niewinności to niestety wędkarz postrzegany jest przez kontrolujących jako potencjalny złodziej i jedyną jego linią obrony jest ten właśnie nielubiany strzępek papieru.

A co do grillowania nad wodą złowionej rybki. Praktykowałem - żona i znajomi byli zachwyceni świeżusieńką rybką z masełkiem czosnkowym podaną razem z grillowaną bagietką :cool:

Myślę, że ewentualna kontrola straży przebiegła by w pokojowej atmosferze. Są gorsze zmory niż wpisany czy też nie szczupak lub sandacz smażący się nad wodą... .

To tak a propos.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

" Na żądanie kontrolujących wędkarz ma OBOWIĄZEK okazać złowione ryby". Tak mówi RAPR , więc jak okazać złowionego szczupaka , którego się zjadło ? Gastroskopia ? RAPR jest ułomny i czas go zreformować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

Zakładając, że ryby przetrzymuję w regulaminowej siatce i mam tam np. 2 szczupaki 51cm, nie wolno mi po złowieniu trzeciego 65cm, wypuścić jednego mniejszego?

Regulamin Ci oczywiście tego nie zabrania ale etyka wędkarska powinna ponieważ te dwa w siatce są już często wymęczone na tyle że po wypuszczeniu nie mają szans na przeżycie, niejednokrotnie widziałem siatki w wodzie do pół obręczy bo woda płytka, ryby konające w tych siatkach i aż nóż się w kieszeni otwierał jak takie coś się widziało.

" Na żądanie kontrolujących wędkarz ma OBOWIĄZEK okazać złowione ryby". Tak mówi RAPR , więc jak okazać złowionego szczupaka , którego się zjadło ? Gastroskopia ? RAPR jest ułomny i czas go zreformować.

To fakt należało by poprawić pewne kwestie w RAPR ale tego nie zrobi jak pisałem jednostka czego oczywiście Ci nie zabraniam, działaj by to poprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.