Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Siatka


HANYS

Rekomendowane odpowiedzi

" Ryby w stanie żywym , złowione zgodnie z limitem ilościowym , należy przechowywać WYŁĄCZNIE w siatkach wykonanych z miękkich nici rozpiętych na sztywnych obręczach". Zgodnie z tym przepisem nie wolno przechowywać ryb w specjalnych workach ani na agrafkach. Każdy karp , amur czy sum lepiej czuje się w worku niż w siatce , a każdy drapieżnik na agrafce zachowuje doskonałą kondycję o wiele lepszą niż w krępującej siatce. Po co ryba ma się mieć lepiej jak może mieć gorzej zgodnie z wymogiem regulaminu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kiedyś wpuściłem sandacza do siatki i obserwowałem jak łapie zębami siatkę i trzepie łbem. Zrobił mi osiem dziur i siatkę musiałem wywalić ( to była normalna zdrowa siatka). Od tego czasu gdy zabierałem jakiegoś szczupaka bądź sandacza zawsze wieszałem go na agrafce i wtedy zauważyłem , że ryby mają się lepiej. W siatce ( używam 2,5m) w ciepłe dni sandacz często ledwie zipiał , a na agrafce wyglądał jak świeżo wyjęty z wody. Po za tym spinningując z łodzi często zmieniasz miejsce , z siatką nie da się płynąć więc trzeba ją wrzucić do łódki. Co innego gdy ryba jest na agrafce , bo spokojnie można ją holować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

HANYS RAPR jest w tym zapisie niedoskonały bo jak był pisany nie było to oczywiste że karp czy amur będzie mniej narażony na uszkodzenia w worku niż w siarce i to samo dotyczy agrafki, z tym że powinna być ona dozwolona jedynie do holu ryby w czasie łowienia z łodzi, gdy łowimy z brzegu mimo to siatka jest dla takiego sandacza bezpieczniejsza - kwestia kupić dobrej jakości siatkę a nie jakieś badziewie Jaxona robione w Chinach, które byle drapieżnik zębami pociacha. Mam taką siatkę jak ta poniżej i nie zdarzyło mi się nigdy by jakikolwiek drapieżnik zaczepił się zębami lub płetwą grzbietową w tej siatce męcząc się przy tym ani tym bardziej by ją poprzecinał.

post-14724-1454497385123_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest z tą agrafką jak piszecie, to dość ciekawe, bo jak mnie pamięć nie myli, używanie agrafki nielegalne stało się z którymś "usprawnieniem" RAPR. Zdaje się, że zabronienie jej to było celowe działanie. Jaki więc cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis o miękkiej siatce na obręczach pojawił się ponieważ takie siatki pojawiły się na rynku i są lepsze od poprzednich miękkich bez obręczy i metalowych na obręczach.

Od lat nie spotkałem na łodzi spinningisty z siatką , choć pewnie gdzieś takowy się zdarzy. Na całym cywilizowanym świecie prócz siatek używa się również worków i agrafek i w zgodzie z regulaminem. To kolejny przykład gdzie RAPR jest ułomny i domaga się poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Mam taką siatkę jak ta poniżej i nie zdarzyło mi się nigdy by jakikolwiek drapieżnik zaczepił się zębami lub płetwą grzbietową w tej siatce męcząc się przy tym ani tym bardziej by ją poprzecinał.

No to wpuść do tej siatki suma 150cm+ i potrzymaj 24h. To jest męka dla takiej dużej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za agrafka jeśli chodzi o spinig. Jeśli mam zamiar zabrać rybę z łowiska to odrazu po z łowienia Dostaje czape i na agrafka a jeśli nie biorę bo niema ochoty jeść to odrazu wypuszczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką siatkę jak ta poniżej i nie zdarzyło mi się nigdy by jakikolwiek drapieżnik zaczepił się zębami lub płetwą grzbietową w tej siatce męcząc się przy tym ani tym bardziej by ją poprzecinał.

No to wpuść do tej siatki suma 150cm+ i potrzymaj 24h. To jest męka dla takiej dużej ryby.

Triple a kto trzyma takie duże ryby w siatce i tyle godzin :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanys, przepisy zmieniają się pod kątem wędkarstwa sportowego a nie pozyskiwania mięsa. Niestety duża ilość osób nie myśli zdroworozsądkowo. Po co przetrzymywać rybę!? @Siarq dobrze napisał, chcesz - walisz w łeb, nie chcesz - wypuść. A agrafka to największy badziew - niczym gripy. Agrafką niszczysz łuki skrzelowe i pysk.

Widać o połowie z łodzi metodą spinningową i przetrzymywaniu ryb też nie masz pojęcia. Będąc na zawodach siatkę spokojnie da się przytwierdzić do łodzi - relingi, uchwyty itp. Przy zmianie stanowiska mierzysz i wypuszczasz ryby. Chcesz zabrać? walnij w łeb i do bakisty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kto normalny w tych czasach zabiera tak duże osobniki do domu???

Sam osobiście stosuję siatki zawodnicze po 4-5m. i za każdym razem ryba wraca do wody w stanie idealnym. Łowiąc z łódki raczej nastawia się na łowienie i wypuszczanie, albo w większości łodziach w burtach są specjalne schowki do przechowywania ryb, które są do zabrania. Oczywiście najpierw po jej uśmierceniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Widzę , że na forum tak jak i w życiu najwięcej mają do powiedzenia ci , których wiedza jest tak wysoka , że na stojąco może wchodzić pod dywan. Nikomu nie radzę słuchać niektórych mądrali i uśmiercać ryb na łodzi tuż po złowieniu chyba , że wkrótce kończymy wędkowanie. Najwięcej wędkujemy od maja do września , gdzie temperatura w południe sięga 40 stopni w słońcu. Na łodzi jest jak na patelni i ryba psuje się w mgnieniu oka , a w bakiście gdzie radzi przechowywać ryby specjalista Michcio temperatura jest jeszcze wyższa. Późną jesienią przy kilku stopniach Celsjusza można rybę trochę powozić , ale po uprzednim podcięciu łba i spuszczeniu krwi. Michcio zapraszam Cię w czerwcu do mnie na łódź , rano złowimy sandacza , uśmiercimy , a pod wieczór po spłynięciu sprawisz go i przy mnie zjesz. Na łodzi możesz go chować gdzie chcesz - w bakiście , w kabinie , albo zostawić gdziekolwiek , a on i tak nie będzie nadawał się do spożycia chyba , ze ktoś lubi padlinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniał bym o agrafce. Twierdzisz Michcio , że to badziew i nie mam pojęcie o łowieniu z łodzi. Dla przykładu wklejam film z Tomkiem Krzyszczykim , na którym widać , że według Ciebie i spinningowy mistrz świata również nie ma pojęcia o łowieniu z łodzi używając badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

No właśnie ja używam normalnie siatki rybackie ale jak dla mnie to wg uznania jak ktoś trzyma w siatce to niech trzyma w siatce to jest wg prawa dobre a kto na agrafce ten na agrafce i liczy na to że go nie złapią. Zasady są ustalone są i zwolennicy jak i przeciwnicy. Tak jest ze wszystkim w tym kraju, ja stosuję siatkę i nie przeszkadza mi wrzucanie jej co chwilę do łodzi gdy zmieniam miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.