Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na okonie
KrzysiekG

Kraków - Opłaty 2015

5 postów w tym temacie

Mam pytanie do krakowiaków i nie tylko, jak jest u Was w kołach z opłatami na 2015 rok. Tzn. jestem w drugim już kole w Krakowie i po raz kolejny jest problem ze zrobieniem opłat na rok 2015. A jaki?! Ano taki, iż nie ma znaczków w kole.... telefon do koła i informacja:

"Panie a po co panu teraz karta.... lodu nie ma - się nie łowi.... niech pan zadzwoni koło 10 stycznia może się uda i będą znaczki jak Pan tak chce już kupić...... "

Jak to możliwe ,że w kołach nie można kupić zezwoleń skoro uchwała o opłatach na rok 2015 została podjęta 4 listopada?? We wszystkich kołach w Krakowie tak jest czy tylko ja mam takiego pecha do kół ??

Wkurza mnie to gdyż w pracy ciężko dostać urlop, a tu mam w końcu parę dni wolnego i nie mogę nigdzie pojechać podłubać okonków czy poszukać kleni ponieważ nie ma znaczków....

Przecież kupując zezwolenie płacę za możliwość wędkowania od 1 stycznia do 31 grudnia......

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragpm

Taka ciekawostka na temat opłat 2018 r. Okręg podjął uchwałę o wysokości opłat dla osób niezrzeszonych, opłaty zostały rozbite na Pełne i Niepełne. Różnic dużych nie ma w byciu zrzeszonym i niezrzeszonym.

http://www.pzw.org.pl/kolohts/wiadomosci/162440/63/wykaz_skladek_i_oplat_za_wedkowanie_w_okregu_pzw_krakow_na_rok_2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ministerstwo Sportu w końcu wyegzekwowało od PZW zmiany w opłatach dla niezrzeszonych. Stąd zmiana. Czytałem o tym w WŚ z 2 miechy temu. Podobno PZW kilkukrotnie zlewało pisma ministra w tej sprawie. W końcu im zagrozili karami i się ruszyło :) Chodzi o swobodny dostęp wszystkich obywateli do dóbr przyrody, chyba Konstytucja to gwarantuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dragon

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz