Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zalew wiślany


DeeNhq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zapraszam do dyskusji na temat Zalewu wiślanego.

Z mojej strony mogę napisać, że trzeba dodatkowe zezwolenie na wody morskie, można wykupić bankowo w miejscowości Tolkmicko.

Ja w tym roku pierwszy raz będę tam łowił, z dobrego źródła mam informacje, że na przełomie kwietnia/maja żeruje bardzo dużo sandacza(zdjęcia wrzucę jak się zacznie) można również łapać piękne kilogramowe okonie, są też zwolennicy nocnych zasiadek na węgorza. Myślę, że tutaj sporo też napisze użytkownik pawciobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie kolego , nie można . To kłusownictwo w czystej postaci.

Poza tym w jakimś celu jest ochrona , między innymi w tym żeby rybom dać spokojnie się wytrzeć , nie przeszkadzać im w przepuszczaniu np. gumy przed pyskiem kiedy pilnuje gniazda . A wiadomo że wtedy wali we wszystko.....

Przykro mi to pisać ale jesteś zwykłym kłusownikiem a nie wędkarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego , nie można . To kłusownictwo w czystej postaci.

Można, łowisz okonie a sandacz jako przyłów. To samo jak na lodzie łowisz okonie a trafi się szczupak... Wtedy też jestem kłusownikiem bo szczupak uderzył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego- jeżeli łowisz okonie wiedząc że tam są krześliska sandacza to NIC Ciebie nie usprawiedliwia. Wiedząc że to tarlisko ETYCZNY wędkarz odpuszcza wędkowanie w tym miejscu. Nie dotyczy to oczywiście gumofilcy , kormoranów itp / czytaj kłusowników/

Jak widzę jesteś młodym forumowiczem i chyba zdajesz sobie sprawę z tego że taka postawa raczej nie będzie tolerowana .

Ja nie jestem zwolennikiem No Kill bo od czasu do czasu zabieram ryby. Ale jestem ETYCZNYM wędkarzem, szanuję środowisko, ryby, zabieram kilka razy w roku ale jest to może 2% tego co złowię / a łowię dużo..../ . Myślę że każdy powinien podejść do wędkarstwa z poczuciem poszanowania do prawa i z szacunkiem do żywych stworzeń jaką są ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek,

Ciężko mi podjąć waszą dyskusję, bo każdy odbierze ja inaczej, bo okonia łowi się cały rok z porównaniem do sandacza. Wiadome jest, że jak i sandacz tak i okoń lubią podobne tereny, a złowić sandacza można nawet na okoniowego paprocha nie wiedząc, że akurat w tym miejscy sandacz ma swoje gniazdo.

Wracajać do tematu, to zezwolenie można wykupić w bosmanacie we Fromborku.

Pamiętać trzeba, że znajduje się tarlisko od Nowej Pasłęki, do Różańca i połów jest tam zakazany do któregoś tam czerwca. Już nie pamiętam, bo dawno już na zalewie nie łowiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.