Skocz do zawartości
tokarex pontony

Koła wędkarskie


swi_r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w tym roku, po raz pierwszy planuje wstąpić w szeregi PZW,a co z tym się wiąże dołączyć do koła wędkarskiego. Tu pojawia się problem, ponieważ nie mam żadnych znajomych, którzy są w szeregach PZW i nie wiem, które koło wybrać. Tutaj moje pytanie, czym najlepiej się kierować? Wiem, że koła organizują jakieś zawody, ale co więcej? Może są jakieś zebrania, dbanie i sprzątanie łowisk.

Jak to wygląda u Was? Co ciekawego dzieje się w Waszych kołach?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Jestem po sąsiedzku w Brodnicy w kole miejskim. Koło organizuje zawody, kilka razy w roku, jest sprzątanie łowiska z bardzo małą frekwencją. Zebranie sprawozdawczne jest raz do roku. Cóż szału nie ma i wiele mi się nie podoba. Rządzi beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zalicze OT ale nurtuje mnie pytanie o opłate w imie CZYNU SPOŁECZNEGO. W moim kole takowa opłata wynosi 15 złotych w skali roku. Oczywiście wpłata nie jest obowiązkiem jednak jej brak powoduje konieczność odrobienia w formie pomocy przy np. sprzątaniu łowisk czy też innych prac wykonywanych w zakresie koła. Czy macie styczność z podobnymi opłatami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego GuCeK, co koło to inne zwyczeje.

Jak płaciłem okręg Mazowiecki w rodzimym kole, to i mnie i ojca skasowali dodatkowo po 7 PLN.

Wyglądało to tak, że opłata wynosiła 75 PLN (członkowska) + 118 PLN (okręg) = 193 PLN. Daliśmy po 200 PLN, a czekając na resztę usłyszeliśmy od skarbnika: "Reszta idzie na potrzeby Koła. Każdy daje. Rozumiem, że Panowie też nie wnosicie sprzeciwu?". No i wpisał nas ,"darczyńców", na jakąś listę.

Jak płaciłem okręg Krakowski nie domagali się ode mnie dodatkowego haraczu.

Była tam co prawda jakaś puszka i kartka z listą, ale nikt na siłę nie domagał się "wsparcia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałem do Koła w Zabrzu- przepraszam porażka, od kilku lat Koło nr 13 Gliwice wiadomo nie jest idealnie ale coś się dzieje, dużo zawodów min 10 w roku, szkółka dla dzieci i młodzieży i najważniejsze aktualna strona prowadzona na bieżąco, oby tak dalej , tutaj można sobie zobaczyć stronę : http://pzw.pzwgliwice13.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak płaciłem okręg Krakowski nie domagali się ode mnie dodatkowego haraczu.

Była tam co prawda jakaś puszka i kartka z listą, ale nikt na siłę nie domagał się "wsparcia".

A to dziwne. W krakowskich kołach zawsze jest opłata, która się nazywa fundusz koła i jeszcze się nie spotkałem żeby jej nie było.

Chyba, że płaciłeś krakowski okręg jako dodatkowy, to wtedy opłata nie jest pobierana. To jest opłata tylko od członków danego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, płaciłem okręg krakowski dodatkowo. Możliwe, że dlatego mnie ominęła ta opłata.

Miałem się tu przenieść (nawet dograłem wszystkie formalności w obu kołach), ale jak zobaczyłem tutejsze porozumienia i porównałem je rok do roku to stwierdziłem, że jednak podziękuję. Taka moja indywidualna forma protestu (dają mniej wód, a chcą wyższe składki).

W poprzednim poście chodziło mi nie o samą opłatę, która przecież jest symboliczna, tylko o sposób w jaki została pobrana. Ale to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.