Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spro blue arc


irek

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o kołowrotkach Ryobi zauber 4000 i Spro red arc 10200. Mam zamiar zakupić jeden z poniższych modeli ale nie mogę się zdecydować.Zamontowany będzie przy kiju shimano catana 270ax 10-30. Pozdrowionka. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Bartosz

Zdecydowanie SPRO! Ja mam model bluearc i uważam że już ten model jest wart polecenia! ma bardzo dokładny hamulec, chodzi lekko, cicho i płynnie. Kołowrotki Ryobi MOIM ZDANIEM nie są warte tych pieniędzy. Żadnego Rypbi wprawdzie nie mam i nie miałem, ale oglądałem je w sklepie i rewelacji nie dostrzegłem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Witam

Spro Blue Arc 7300 po roku użytkowania zaczął skręcać żyłkę . Rolka jest na łożysku ,

być może przyciera , nie rozkręcałem go jeszcze ale niebawem to zrobię.

Czy spotkaliście się z podobna sytuacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście się z podobna sytuacją.
Tak, szczególnie jak rolka się zaciera :lol: By tego uniknąc proponuje co kilka, kilkanaście wedkowań (w zależności od zanieczyszczenia powierzchni wody) rozkręcić rolkę (jedna śrubka) wymyś łożysko, podkładki i tulejki w benzynie ekstrakcyjniej, nasmarować ponownie i już nie będzie skręcało żyłki :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 7 months later...

Bartosz, gratuluję wywodu zważywszy że Spro robią w fabryce Ryobi i jedynym warunkiem produkcji Spro było to, by nie dorównywały flagowemu modelowi - ZAUBEROWI;)

Następnym razaem doradzaj, jak pokatujesz 2 przykładowe młynki ze 2 sezony jak ja.

Spro nic nie moża zażucić, ale jest nieco delikatniejszy od swojego pierwowzoru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, gratuluję wywodu zważywszy że Spro robią w fabryce Ryobi i jedynym warunkiem produkcji Spro było to, by nie dorównywały flagowemu modelowi - ZAUBEROWI;)

Następnym razaem doradzaj, jak pokatujesz 2 przykładowe młynki ze 2 sezony jak ja.

Spro nic nie moża zażucić, ale jest nieco delikatniejszy od swojego pierwowzoru...

......Zdecydowanie zgadzam sie z kolegą. Zauber jest lepszym kolowrotkiem niz Blue Arc czy Red Arc a już napewno został wykonany z lepszej jakości materiałów .Miałem Blue Arc i po tyg rolka szumiała jak oszalała smarowanie nie pomaga w tym przypadku po prostu łożyska są gorszej jakości.Od roku jestem właścicielem dwóch Zauberów 4000 za te pieniądze (280zł)to najlepsza oferta!!!!!!!!!! nie maja wad ale przy cieżkim łowieniu wytrzymaja 2 sezony bez problemu przy delikatniejszym spokojnie 4 lata :cool::cool::cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37
Kołowrotki Ryobi MOIM ZDANIEM nie są warte tych pieniędzy. Żadnego Rypbi wprawdzie nie mam i nie miałem, ale oglądałem je w sklepie i rewelacji nie dostrzegłem. Pozdrawiam!

A ja myślałem, że "rewelacje" dostrzega się po kilku tygodniach (miesiącach) ostrego kręcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiaj elpojo,

Bardzo cenna, uwaga ale biorąc pod uwagę czas reakcji na pewno kolega irek już jej nie potrzebuje,

Co do kolegi Bartosza ma prawo do własnego zdania, na pewno działał w dobrej wierze nawet jeśli z perspektywy czasu, który upłynął jego rada wydaje się być niezbyt trafna.

zważywszy że Spro robią w fabryce Ryobi i jedynym warunkiem produkcji Spro było to, by nie dorównywały flagowemu modelowi - ZAUBEROWI;

Skąd znasz ten jedyny warunek?, bierzesz udział w naradach produkcyjnych koncernu Ryobi?, czy też akurat byłeś tam na konferencji w roli jednego z obserwatorów z krajów trzeciego świata i europy wschodniej.

Proponuje Ci byś pochodził trochę po "światowym" internecie poszukał poczytał na temat tej konstrukcji..a....w pewnym momencie Twój system wartości co do Zaubera jako protoplasty i najlepszej, jedynie słusznej wariacji tego modelu upadnie.

Zdziwisz się wiadomością ,że na długo przed ukazaniem się na rynku Zaubera, sprzedawana już była ta sama konstrukcja sygnowana przez firmę Penn (seria AF wykonana staranniej i z użyciem lepszych łożysk)

a...dopiero później (prawie 2 sezony) zaczęły pokazywać się inne mutacje.. Ryobi, Spro, Dragon itd..

Do dziś nie wiem, czy to Ryobi miał zrobić kręcioł na zlecenie Penn i dopiero po wygaśnięcia pewnego zastrzeżonego umową czasu ,mógł swobodnie korzystać z licencji na własną rękę jak i jej odsprzedaż, ale jedno wiem na pewno, ten model po raz pierwszy nie ukazał się pod flagą Ryobi, a jego najbardziej "krystaliczną" formą na pewno nie jest Zauber.

Ps.

Jeszcze jedna sprawa (dobrowolna)

Na tym forum bywają różni ludzie, nawet tacy którzy wędkują dłużej niż ty żyjesz (nie pisze o sobie) okaż im należny szacunek i napisz jedno zdanie o sobie w temacie "Dla "NOWYCH" - przedstaw się :) "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie SPRO! Ja mam model bluearc i uważam że już ten model jest wart polecenia! ma bardzo dokładny hamulec, chodzi lekko, cicho i płynnie. Kołowrotki Ryobi MOIM ZDANIEM nie są warte tych pieniędzy. Żadnego Ryobi wprawdzie nie mam i nie miałem, ale oglądałem je w sklepie i rewelacji nie dostrzegłem. Pozdrawiam!

Nie moge tego czytac,bo robi mi sie slabo.Mam Dragona FD930,zaubera i redarca,przy czym red i zauber to sa dwa identyczne kolowrotki rozniace sie tylko korbka i kolorem szpule pasuja do wszystkich wyzej wymienionchy modeli.Dragon ma inna predkosc posuwu szpuli.

To tak jak bys polecal silnik TDI w VW a w skodzie juz nie,a to ta sama jednostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisalem wyzej ani spro ani zaubera nie wyróżnia nic szczególnego,to sa te same kolowrotki za podobne pieniadze.Moim zdaniem nie powinno tu byc mowy ktory jest lepszy,a jedynie ktory sie komu bardziej podoba.Wiadomo ze jak wszystko MadeinChina moze sie komuś trafić lepsze lub gorsze.Wyznaje tez jedna kwestie ze w cene do 300zl nie ma lepszego kolowrotka i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jakoś wpisując w szukajkę nie mogę nic więcej znaleźć a wracając do tematu-sam interesuję się tym kołowrotkiem. Potrzebny mi model 660-200m linki 0,30 z przeznaczeniem na grunt i do żywcówki-jeśli ktoś posiada lub kręcił tą maszyną poproszę o miarodajne wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Przymierzam sie do zakupu kręciołka do średniego spinu i zdecydowałem sie na spro inspiration 930 FD. Mam jednak kilka wątpliwości do tego modelu wystawionego na allegro mianowicie różni sie nieznacznie kolorystyką np: kabłąk jest złoty, czerwony napis "inspiration" na szpuli; od tego z oferty sklepu . Zwróćcie również uwagę na rozbieżności w pojemności szpul. To trochę zastanawiające, czy ten wystawiony na allegro to nie jakaś podróba?? Co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zloty kabłąk jest grubszy wiec stawiam na rurkowy, pokryty dodatkowo jakims azotkiem tytanu tak jak krawedz splywu szpuli, ten srebrny cienki klasyczny obstawialbym starszy model, a z tym napisem to wystarczy ze szpula jest odwrocona(a raczej naklejka latwa do zdjecia) lub nieznaczny szczegol wynikly z roznicy serii produkcyjnej, a najlepiej sprawdzić u źródła oficjalna strona spro http://www.spro.nl/catalogus2009/UK/flash.html#/27/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pilnie poszukuję schematów do ww kołowrotków. Jeśli ktoś z Forumowiczów dysponuje takowymi (w wersji elektronicznej) i zechciałby mi je użyczyć będę wdzięczny. W necie nie mogłem nigdzie znaleźć.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich użytkowników portalu. Czy jest może ktoś na tym forum kto wyjaśni mi jaka jest różnica między tymi dwoma modelami ( o ile w ogóle jest ), oprócz tego, że róznią się cenowo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.