Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędka i kołowrotek do blaszki pod lód


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wobler129

Szukałem temtów, ale nie znalazłem dotyczącego wędki pod lód do blaszki.

No więc tak:

chcę kupić wędkę pod lód do 50zł. do blaszek 20mm.-35mm. Wpadła mi w oko jedna wędeczka. Tylko nie wiem jak się do niej mocuje żyłkę? :oops: Widziałem nie raz taką wędeczkę, ale jak mocować żyłkę? Wędka ma być ustawiona tak jak jest na fotce czy odwrotnie? tzn. czy tym krzywym ma wisieć ku dołu czy ku górze? No i odrazu w jednym temacie kołowrotek też do 50zł. Tutaj czekam na propozycje - zestaw ma być do siebie dopasowany ;)Kaczor myślę, że włączysz się do dyskusij. Odpowiedzi proszę pisać tylko na temat :cool:

5b56f84547aeb9eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129
To wędka na mormyszkę.

Pisze, że do blaszki :smile: A jak się to trzyma? tam jak na fotce ? czy tym chyba kiwokiem doczepionym ku dołu ? I jak żyłke przełożyć przez przelotki :???: Przkładamy przez pierwsza i rugą przelotkę, potem do kiwoka i potem do tej ostatniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do wędki na szarpaka do blaszek, kiwok jest nie potrzebny - Tak się nie stosuje.

Do szarpaka to jest nie odpowiednia wędka.

Na szarpaka wędka prosta z przelotkami do dołu. Jak spinning tylko krótki nie mniej jak 30 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Ale do wędki na szarpaka do blaszek, kiwok jest nie potrzebny - Tak się nie stosuje.

Do szarpaka to jest nie odpowiednia wędka.

To możesz mi powiedzieć, albo dąć linka - wyślij na mój e-mail - wędę do 20mm-35mm blaszek ? Typową wędeczkę do blaszek do 50zł. i kołowrotek do tej wędki też do 50zł. Skompletuj mój zestaw :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

kornik ogladałem wszystkie takie wędki. A z kołowrotków nadal nie wiem co wybrać - jedyne z taniego to JAxon a ja nie mam zaufania do niego ale no coż... raczej zaryzykuje. A co do wędki to jak podczepia sie kolowrotek do tej pierwszej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Jest uchwyt do kołowrotka

Aha to wędke już raczej mam :cool: A kołowrotek? Już też chyba wiem. Robinson:

Przełożenie: 4.4:1

Liczba łożysk: 3+1

Pojemność szpuli (mm/m): 0.18/200

57zł.

I z takim zestawem mogę ruszać nad wodę? Jeszcze zakupie parenaście blaszek :smile: A i widze, że Kornik jesteś w temacie to pójde na łatwiznę i spytam, czy plecionka czy żyłka i jaki przekrój i firma ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy to ta wędka z fotki?

To wędka na mormyszkę.

_________________

Absolutnie , Żdzisiek nie. Jest to kijek do błystki podlodowej , nie do szarpaka , jak

łowi większość kłusoli . Mam taki ale nie polecam. Do lżejszych blasze zupełnie się nie nadaje.Mikado sprzedaje dwa modele

, tańszy szklak i droższa węglówka . Kołowrotek mocuje się typowo,

gdy trzymasz wędkę , kołowrotek na dole a sygnalizator u góry . Tak że przelotki

w "szczytowym "segmencie wędki są u góry. Jeśli chcesz łowić na szarpaka to sprzęt

nie musi być finezyjny, kijek dłuższy , nawet 70 cm i sztywny bez sygnalizatora.

Natomiast błystka wymaga sygnalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

kaczor czyli ten kijek Mikado bedzie ok? i kołowrotek do podlodówki Robinson:

Przełożenie: 4.4:1

Liczba łożysk: 3+1

Pojemność szpuli (mm/m): 0.18/200

57zł.

To będzie dobrze dobrany sprzęt do małych błystek? Czt raczej ta pierwsza wędka będzie lepsza? A może jakaś inna do 50zł. ? Namąciłeś mi teraz w głowie już sam nie wiem co będzie dobre :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Maciek , ja uważam , że wędka do łowienie na błystkę powinna mieć kiwok . Widzisz

branie ale też poprawia pracę blaszki . Z dostępnych tylko mikado takowy posiada .

W swojej wymieniłem bo był jak na moje potrzeby za sztywny.

Widzisz , prawie w każdej wodzie łowi się trochę inaczej . Inne blaszki , inna praca,

różne są zachowania ryb. Jedna wędeczka to trochę za mało , na większe głębokości

powinna być trochę dłuższa i sztywniejsza , na płytkie odwrotnie . No ale od czegoś

musisz zacząć. Mikado mery go round najgorsza nie jest , w zasadzie mógłbyś od niej

zacząć . Jeśli chodzi o kołowrotek to mam tego robinsona, używałem do mormyszki .

Nie wiem jak nawija grubszą żyłkę , 0,08 często była okręcona wokół nakrętki dociskowej

szpuli , przy zwijaniu , skutkowało to brodą przy puszczaniu zestawu . Natomiast ma

dobry hamulec . Zamiast Ci pomóc to chyba jeszcze bardziej namąciłem .

Generalnie to łowię na mormyszkę , metoda skuteczniejsza i ciekawsza niż blaszka ale

są wody np. Zalew Wiślany gdzie króluje błystka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Dzięki o to mi chodziło. Troszke dłuższa odpowiedź i odpowiedziałeś na moje pytania. Moje wody są raczej płytkie - zresztą okoni szukam wśród trzcinowisk. Bliżej brzebu i troszke płycej :cool:

A teraz plecionka czy żyłka? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że ta linka była wiele razy testowana w różnych warunkach bo tak dobra firma nie pozwoliła by sobie na wypuszczenie felera do sklepów ,sądze że na lodzie zachowuje sie bardzo przyzwoicie, chociaż osobiście używałem tych plecionektylko do połowu gruntowego wydaje mi sie ża warto i na lód :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Natomiast błystka wymaga sygnalizatora.

W Większości łapię na mormyszkę i na spławiczek, Na początku pierwszych lodów sporadycznie na blaszkę , ale szczerze mówiąc nie spotkałem się na moim łowisku łapiących na błystkę z wędką z sygnalizatorem, Fakt , wędki stosuje się dłuższe do 70 cm i bardziej finezyjne.

Chyba będę musiał przyjrzeć się tej metodzie. Każdą nową metodę trzeba popróbować a nuż będzie skuteczniejsza. Tkwić tylko w miejscu , to można zgnuśnieć. Świat się zmienia!!

Może gdzieś na forum jest już poruszony temat "błystka podlodowa i sposoby"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj zrobiłem własną wędkę, może nie jest imponująca, ale zawsze to coś:) Zrobiłem ją z dolnika do starej wędki i szczytówki od feedera :grin: Jeżeli ktoś chce, to mogę zapodać zdjęcia :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.