Skocz do zawartości
tokarex pontony

Petycja STOP sieciom w PZW z inicjatywy WŚ


maryaChi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Może by to podpiąć na górze, dać jakiś komunikat na głównej stronie, czy coś? Jest nas tu dużo, możemy przecież pomóc inicjatywie!

Tak, jasne :lol: Naprawdę ktoś jeszcze wierzy w te petycje? Że niby ktoś je czyta, czy się tym przejmuje? Hehehe :grin: Podpisałem ich kiedyś dziesiatki, i żadną nigdy nikt sie nie zainteresował, tylko nie pisać mi tu, że "kropla drąży skałę" jak to wszyscy tłumaczą, tak naprawdę to tylko internetowe klikanie, nic więcej.

Tym bardziej, że to inicjatywa gazety, która jest największą konkurencją dla PZW, i moim zdaniem to ruch propagandowy; "zobaczcie jacy my- WŚ jesteśmy fajni, a Oni -WW- jacy źli" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WŚ swoje grzeszki ma. Kolendowicz zachowuje się jak prima baleron, a wszystko co palnie lub pomyśli uważa za największą i niepodważalną rację, co przelewa się w WŚ bez przerwy. Mi akurat zaczyna to czasami działać na nerwy, mimo że w większości się z nim zgadzam :) WŚ jest nieobiektywny ze względu na osobę Pana Kolendowicza. WW no cóż, to miesięcznik związany z PZW, więc ciężko oczekiwać, że będzie obiektywny. Najpiękniejszy magazyn wędkarski niestety zatonął, nazywał się "Wędkarz Polski". Czytywało mi się go fantastycznie.

Zresztą widział ktoś jakieś obiektywne media kiedyś? Wszędzie pracują ludzie :)

Ale petycja jak najbardziej słuszna, ciekaw jestem statystyk i odzewu (lub braku) adresatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WŚ swoje grzeszki ma. Kolendowicz zachowuje się jak prima baleron, a wszystko co palnie lub pomyśli uważa za największą i niepodważalną rację, co przelewa się w WŚ bez przerwy. Mi akurat zaczyna to czasami działać na nerwy, mimo że w większości się z nim zgadzam :) WŚ jest nieobiektywny ze względu na osobę Pana Kolendowicza. WW no cóż, to miesięcznik związany z PZW, więc ciężko oczekiwać, że będzie obiektywny. Najpiękniejszy magazyn wędkarski niestety zatonął, nazywał się "Wędkarz Polski". Czytywało mi się go fantastycznie.

Masz rację, maryaChi, ja po prostu nie lubię WŚ i znam trochę układy, i że tak powiem wiem po co jest ta petycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek72, co nie zmienia faktu, że sprawa jest słuszna i pasjonatom wędkowania powinno na tym zależeć. Choć podobną petycję już kiedyś podpisywałem i nie przypominam sobie, żeby był na nią jakikolwiek odzew.

Ale tamta to była oddolna inicjatywa wędkarzy, tu podpisał się sam Sir Kolendowicz, więc pomimo, że w to nie wierzę to trzymam kciuki, że dostaniemy chociaż jakąś odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że petycja jest warta poparcia i jako haczyk.pl będziemy ją wspierać. Dlaczego? Na to pytanie odpowie Wam film i moja korespondencja z Panem Jackiem Kolendowiczem.

Moja korespondencja z poparciem inicjatywy:

Szanowny Panie Dyrektorze,

Z dużym zainteresowaniem przyjąłem informację o petycji Wędkarskiego Świata dotyczącej wstrzymania odłowów sieciowych na wodach zarządzanych przez PZW. Jak większość wędkarzy dostrzegam szkody dla ekosystemów i lokalnych społeczności spowodowane tzw. gospodarką rybacką. Szczególnie bolesny jest fakt, że wytrwałym promotorem tego procederu jest Polski Związek WĘDKARSKI.

Dlatego Portal Wędkarski haczyk.pl, będzie wspierał Państwa inicjatywę i zachęcał użytkowników forum haczyk.pl i naszego fanpage na Facebooku do poparcia petycji STOP SIECIOM w PZW. Nie mam złudzeń, że petycja wystarczy aby PZW zrezygnowało z sieciowych odłowów ryb. Z pewnością natomiast może pokazać związkowym działaczom jak wielka rzesza członków oczekuje, że ich związek będzie działał na rzecz wędkarzy a nie rybaków.

Informacja o wynikach akcji powinna również dotrzeć do władz gmin zlokalizowanych wokół jezior. Coraz częściej we władzach samorządowych zasiadają osoby otwarte na świat, rozumiejące mechanizmy kształtowania rynkowej atrakcyjności miejscowości wypoczynkowych. Szczególne możliwości rozwoju tych gmin w najbliższych latach stwarzają programy unijne.

Jestem przekonany, że świadomość poparcia wędkarzy dla stworzenia pięknych i rybnych łowisk może spowodować, że również samorządy zaczną wywierać presję na PZW aby zaprzestało połowów sieciowych i doprowadziło do powstania łowisk, które przyciągną liczne grono wędkarzy z rodzinami.

Z poważaniem

.

i odpowiedź Redaktora Naczelnego i Dyrektora Generalnego Wędkarskiego Świata p. Jacka Kolendowicza.

Szanowny Panie,

bardzo dziękuję za wyrazy poparcia – w imieniu redakcji WŚ i swoim.

Sama petycja oczywiście nie wystarczy, ale z pewnością zacznie żyć własnym życiem i działać, tak jak to się stało z naszą petycją w sprawie górnych wymiarów ochronnych, które są obecnie sukcesywnie wprowadzane przez niektóre okręgi PZW.

Z wyrazami szacunku

Jacek Kolendowicz

dyrektor generalny

Przedstawiam tą korespondencję ponieważ nie jest żadną tajemnicą- prezentuje oficjalne stanowisko moje- jako właściciela haczyk.pl oraz racjonalną i zgodną z moją opinią odpowiedź szefa WŚ.

Reasumując. Zachęcam wszystkich do poparcia petycji. Będę popierał każdą inicjatywę, która jednoznacznie służy interesom wszystkich wędkarzy, niezależnie od tego czy jej skutek będzie krótko- czy długookresowy.

Tak jak pisze Jacek Kolendowicz- parę lat temu górne wymiary ochronne wydawały się mżonką. Dziś funkcjonują na coraz większej ilości łowisk. Limity roczne szlachetnych ryb były nie do pomyślenia- dziś pojawiają się w wielu miejscach w Polsce. Odcinki "no kill"- kiedyś nierealne- dziś już obowiązują na niejednym kawałku rzeki- patrz opisana przeze mnie niedawno rzeka Biała.

Kropla drąży skałę. Nie spodziewajmy się cudów, ale popierajmy takie inicjatywy, bo prędzej czy później przyniosą wymierne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dołączamy się do akcji :)

Dziękuję Wędkarskiej Tubie oraz Markowi Malmanowi (Marfish) za wsparcie akcji!

Swoją drogą- na Rybomanii spotkałem się z Jackiem Kolendowiczem żeby porozmawiać m.in o tej akcji. Podziękował za wsparcie haczyk.pl i twórców wędkarskich na You Tube. Przekazał mi też informację o pierwszych oznakach nacisku samorządów na PZW m.in w sprawie.

Poczytajcie fanpage Wędkarskiego Świata o planie odłowu w marcu i uśmiercenia 3 ton szczupaków do sztucznego tarła oraz co szykuje np. Mazowiecki Okręg PZW... Jeszcze raz zachęcam do poparcia petycji, bo bezczelność włodarzy PZW przekracza wszelkie granice...

https://www.facebook.com/WedkarskiSwiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.