Skocz do zawartości
tokarex pontony

Grand Prix haczyk.pl 2015- bieżąca dyskusja


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

I wreszcie nadszedł czas na ogłoszenie Grand Prix haczyk.pl 2015 :cool:

Postanowiliśmy uwzględnić liczne pomysły forumowiczów dotyczące zasad naszej zabawy i wprowadziliśmy znaczące zmiany w regulaminie, które powinny spowodować, że Grand Prix stanie się jeszcze bardziej emocjonujące a same zasady punktacji jeszcze bardziej miarodajne.

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o wielkim wkładzie kolegi Maryachi w opracowanie nowej koncepcji regulaminu oraz arkuszy do zliczania punktów. Wielkie dzięki!

A oto parę słów o najważniejszych zmianach w regulaminie:

- Rywalizacja będzie podzielona na 2 tury od stycznia do czerwca i od lipca do grudnia, co powinno zwiększyć grono uczestników, eliminując zjawisko "martwego sezonu" występującego na niektórych wodach np. wiosną.

- Obniżenie progów zgłoszeniowych dla 10 gatunków ryb (wyróżnione pogrubioną czcionką w regulaminie)- ma na celu zwiększenie ilości zgłoszeń ryb, których do tej pory nie mieliśmy zbyt wiele w konkursie.

- Wprowadzenie limitów sztuk ryb zaliczanych do punktacji- to bez wątpienia najbardziej istotna zmiana. Ma na celu po pierwsze utrzymanie atrakcyjności konkursu przez cały czas trwania rywalizacji, przez eliminację możliwości zgłaszania nieograniczonej ilości okazów tego samego gatunku. Ten argument często padał w dyskusjach nad regulaminem, jako istotny czynnik zniechęcający do udziału w GP.

Po drugie- ustalone limity mają za zadanie uwzględnienie stopnia trudności złowienia danego gatunku ryby. Mówiąc w uproszczeniu- przyjęliśmy, że złowienie 10 sztuk okazów ryb stadnych (np. płoć, leszcz itp) jest równie trudne jak złowienie np. 4 sztuk okazów drapieżników (szczupak, sandacz). Dlatego limit punktowanych sztuk wpływa na punktację.

Punkty = ((długość ryby zgłaszanej w centymetrach /Rekord Polski w centymetrach według Wędkarskiego Świata) x 1000)/(Limit_gatunku)

Co ważne- do konkursu można zgłosić nieograniczoną liczbę ryb danego gatunku, ale do punktacji liczy się tylko określona limitem liczba sztuk. Oznacza to, że możemy "podmienić" rybę mniejszą na większą w ramach jednego gatunku.

Oczywiście punkty będą liczone przez moderatora, którym znów będzie nieoceniony Robal, ale niezależnie od tego, każdy uczestnik może dostać na maila swój własny arkusz kontrolny do ewidencjonowania zgłoszonych ryb. Ułatwi to nadzorowanie swojego "portfela" zgłoszonych ryb.

normal_arkuszGP.jpg

- premia za zgłoszony gatunek- przy zgłoszeniu pierwszej ryby z danego gatunku automatyczne do punktów za rybę doliczone jest 100 punktów za "otwarcie gatunku". Ten sposób premiowania wszechstronności eliminuje zjawisko przetrzymywania zgłoszeń w celu zdobycia większej ilości punktów, z którym mieliśmy do czynienia w poprzedniej edycji.

- premia za złowienie rekordu tury. To nowy bonus, który będzie naliczany na koniec tury- łowca największej ryby z danego gatunku otrzyma 200 pkt. To dodatkowa motywacja do polowania na okazy.

- premia za złowienie "Króla Wód"- premia za złowienie ryb będących władcami swoich krain- suma (niziny), głowacicy (rzeki górskie) i łososia (rzeki pomorskie i Bałtyk). Za każdą zgłoszoną rybę tych gatunków uczestnik otrzymuje dodatkowy bonus 200 punktów.

Oczywiście tak jak w ubiegłym roku będą nagrody- w tym jedna ufundowana przez Mańka72 :cool:

Za trzy pierwsze miejsca w „Grand Prix haczyk.pl 2015” nagrodami będą ufundowane przez haczyk.pl okolicznościowe puchary.

normal_pucharyGP2015.jpg

Dla najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej przewidziane są nagrody rzeczowe:

1. Ufundowane przez sklep wędkarski Fishing-shop.pl dwa kołowrotki Mikado Blue Carp XS10000

normal_Mikado_Blue_Carp_XS10000_5B12365D_1200%7E0.jpg

2. Ufundowane przez firmę Bait Tech 10 zestawów przynęt gumowych.

normal_008%7E0.jpg

3. Ufundowany przez bazę wędkarską "Bagna u Mańka" (Maniek72)- weekendowy pobyt dla laureata i osoby towarzyszącej w gospodarstwie agroturystycznym oraz na łowisku.

normal_bagnaumanka.jpg

Za trzy pierwsze miejsca w I Turze nagrodami będą okolicznościowe statuetki.

normal_statuetkiGP2015.jpg

Lista nagród nie jest zamknięta i myślę, że będzie się powiększać w kolejnych tygodniach.

Dziękuję sponsorom za ufundowane nagrody, dziękuję Maryachiemu i całemu gronu redakcyjnemu za trud włożony w opracowanie nowego regulaminu.

A teraz już zapraszam do zabawy w Grand Prix haczyk.pl 2015. Oczywiście można zgłaszać wszystkie ryby złowione od 1 stycznia 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super. Zasady ekstra, ale........... dlaczego można zgłosić tylko 4 szczupaki czy sandacze? Dlaczego tylko dwa sumy? To ryby, które nie łowią się zbyt często, więc może jednak nieco zwiększyć te limity- chociażby do 6, tak jak boleń, bo mam wrażenie, że spiningiści mogą być troszkę poszkodowani. Bonus za największą rybę też super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek72, przeczytaj dokładnie regulamin i zasady punktacji. Limity są właśnie dlatego, że nie łowi się tych ryb tak duzo. Mówiąc krótko- łowca 4 ładnych szczupakow dostanie podobną ilość punktów jak łowca 10 ładnych leszczy czy płoci. Oczywiście w każdej chwili możesz podmienić rybę w swoim "portfelu" na większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I git malina. Czyli wędki w dłoń i nad wodę marsz ;)

Ja jeszcze tylko takie dwa pytania mam, które mi się nasunęły:

1. Odnośnie punktu w regulaminie

2. Przyjmujemy zgłoszenia ryb złowionych wyłącznie na terenie Polski, ze wszystkich łowisk.

Czyli rybki złowiona na komercyjnych łowiskach też można zgłaszać??

2. Jak się ma sprawa z okresami ochronnymi?!

tzn. na niektórych komercjach łowiskach albo wodach nie należących do PZW są inne okresy ochronne dla na przykład szczupaka czy sandacza i co wtedy?! Można takie rybki też zgłaszać, które według RAPR są w okresie ochronnym a według regulaminu łowiska nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rybki złowiona na komercyjnych łowiskach też można zgłaszać??

Tak. Ryby ze wszystkich łowisk w Polsce.

2. Jak się ma sprawa z okresami ochronnymi?!

tzn. na niektórych komercjach łowiskach albo wodach nie należących do PZW są inne okresy ochronne dla na przykład szczupaka czy sandacza i co wtedy?! Można takie rybki też zgłaszać, które według RAPR są w okresie ochronnym a według regulaminu łowiska nie?

Dodałem stosowny zapis- "Zastosowanie mają okresy ochronne zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb. "

Warunki rywalizacji powinny być równe dla wszystkich. Poza tym nie chciałbym oglądać zgłoszeń sandacza w kwietniu czy suma w maju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem stosowny zapis- "Zastosowanie mają okresy ochronne zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb. "

Warunki rywalizacji powinny być równe dla wszystkich. Poza tym nie chciałbym oglądać zgłoszeń sandacza w kwietniu czy suma w maju...

Dokładnie to miałem na myśli i widzę iż dokładnie się zgadzamy w tej kwestii. :)

Dzięki.

Tak więc zaczynamy zabawę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem Tomkowi, nagrody będą. Jedna pod szyldem mojego bloga a druga od sponsora. Na pewno będzie to jakiś kołowrotek i jeszcze inne drobiazgi. Na razie więcej nie zdradzę :) Rozmowy z sponsorem nie należą do najłatwiejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem Tomkowi, nagrody będą. Jedna pod szyldem mojego bloga a druga od sponsora. Na pewno będzie to jakiś kołowrotek i jeszcze inne drobiazgi. Na razie więcej nie zdradzę Rozmowy z sponsorem nie należą do najłatwiejszych.

:cool:

Więc kije w dłoń i do boju koledzy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę oficjalnie powiedzieć, że do puli dorzucam dwa kołowrotki Robinson Admira 207. Osobiście posiadam model 307 i szczerze polecam do niezbyt ciężkiego spinningu.

http://www.robinson.pl/kolowrotek-admira,i157.html

http://www.rybazpojezierza.pl/2015/02/koowrotek-robinson-admira-307.html

Jeden ufundowany przeze mnie pod szyldem bloga Rybazpojezierza.pl

Drugi przez firmę Robinson.

Pozdrawiam

ps:

Nie obiecują ale jest szansa, że do końca GP dojdą kolejne nagrody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ufundowany przeze mnie pod szyldem bloga Rybazpojezierza.pl

Drugi przez firmę Robinson.

Dziękuję za dobre wieści :grin:

W puli nagród oprócz pucharów mamy już więc 4 kołowrotki, weekend dla dwóch osób na atrakcyjnym łowisku i 10 zestawów przynęt gumowych. :cool:

Myślę, że to jeszcze nie koniec i w ciągu roku do puli wejdą kolejne nagrody. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właścnie 3 dni temu złowiłem okonia 40 cm.Właśnie go zgłosiłem ale niestety od 2 dni czekam na akceptacje.O co chodzi ? :?:

Regulamin "Grand Prix haczyk.pl 2015"

I Zasady zgłoszeń i punktacji.

"Grand Prix haczyk.pl" jest całorocznym konkursem przeznaczonym dla zarejestrowanych użytkowników forum haczyk.pl, którzy dołączyli do społeczności minimum miesiąc przed zgłoszeniem złowionego okazu. Zawodnicy będą zgłaszać we właściwym temacie na forum złowione przez siebie ryby, które będą punktowane przez moderatora zgodnie z regulaminem.

Luzi spokojnie ryba Ci nie ucieknie i na pewno Robal zrobi swoje. Jest jednak mały szczegół ,że jak na razie to nie spełniasz pierwszego punktu regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ledwo zdążyłem przygotować feederki z myślą o marcu, a rywalizacja ruszyła. Swoją drogą bardzo ciekawie się zaczyna. Coś czuję, że w najbliższym czasie może posypać się zgłoszeń.

Wiosna coraz bliżej, więc oby tak było.

Mogę również dodać, że na dniach uruchomimy nowy konkurs z nagrodami- ukierunkowany na złowienie największej ryby jednego, określonego gatunku. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.