Skocz do zawartości
tokarex pontony

Grand Prix haczyk.pl 2015- bieżąca dyskusja


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę pawciobra, że nie będzie problemu z ponownym zgłoszeniem. Zgłoszenie jest odrzucone, ale ryba nie.

W każdym razie maniek72 ma rację. Bo skoro jesteśmy w stanie zmierzyć rybę to oznacza, że posiadamy miarkę. Bo mierzenie puszką pepsi ... Umówmy się, że miarka to obowiązek. A w drodze wyjątku, raz na kilka zgłoszeń można zrobić fotkę przy rękojeści wędki gdy miarki się akurat zapomniało i dołączyć drugą fotkę z rękojeścią i miarką. To nie będzie uciążliwe.

I też nie chodzi o to, żeby fotka z miarką była superprecyzyjna, bo tak się nie da nawet na płaskim, gdy ryba podskakuje. Miarka ma być dowodem, że nie robimy z ryby 50cm >>80cm. Bo niestety, ale na trawie, czy ciemnej glebie się tak da.. A nawet jeśli się nie oszukuje, to powstają podejrzenia, że "ta ryba wygląda na mniejszą". Miarka te wszystkie problemy rozwiązuje, więc dla dobra wszystkich warto z nią robić fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Więc mogę dodać jeszcze raz zdjęcie tej samej ryby obok puszki po pepsi?

Tak. Musi być jakiś przedmiot w tle, najlepiej miarka. W Twoim zgłoszeniu w tle była jedynie trawa.

Zgadzam się z przedmówcami, od teraz zgłoszenia jedynie z miarkami, lub innymi przedmiotami, a jak jest to dolnik od wedki, to drugie zdjęcie dolnika z przyłożoną miarką, aby określić mniej więcej dł. ryby.

P.S Na dniach wrzucę Wam wyniki z podliczonymi bonusami (np. za największą rybę gatunku), pewnie sporo się zmieni w klasyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Na dniach wrzucę Wam wyniki z podliczonymi bonusami (np. za największą rybę gatunku), pewnie sporo się zmieni w klasyfikacji.

Oczywiście będzie to symulacja wyniku, bo pierwsza tura trwa do końca czerwca i jeszcze wszystko może się zdarzyć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Robal,

Dzisiaj do wątku Jak było dzisiaj na rybach? - czerwiec 2015 dodałem dwa zdjęcia karasi 36cm. oraz 37cm. lecz nie mogę odtworzyć wszystkich zdjęć na komputerze wraz z tymi co miały iść do GP przy miarce i czy takie zdjęcie z rybą w ręku przejdzie w GP czy nie bardzo? :roll:

Póki co staram się coś zrobić z tymi zdjęciami, których nie mogę odtworzyć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robal,

Dzisiaj do wątku Jak było dzisiaj na rybach? - czerwiec 2015 dodałem dwa zdjęcia karasi 36cm. oraz 37cm. lecz nie mogę odtworzyć wszystkich zdjęć na komputerze wraz z tymi co miały iść do GP przy miarce i czy takie zdjęcie z rybą w ręku przejdzie w GP czy nie bardzo? :roll:

Póki co staram się coś zrobić z tymi zdjęciami, których nie mogę odtworzyć :evil:

Jak dla mnie rozmiar nie budzi wątpliwości. Piękne złote karasie. Ale decyzję ostateczną ma oczywiście Robal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gratuluję zwycięstwa Koledze Hlehle. Sam jestem nieco zaskoczony drugą pozycją gdyż od kilku lat jestem po prostu "niedzielnym wedkarzem". Szkoda, że w rywalizacji nie biorą udziału najlepsi. Tomek1, Dawid, Jacen, Arteh, Kadziul swoim udziałem nieco by tabele i rywalizację ubarwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla pierwszej trójki zestawienia. Nie zgadzam się, że najlepsi nie biorą udziału. Taka punktacja, która została w czołówce wykręcona jest naprawdę dużym sukcesem, a wyrównanie w tamtą stronę byłoby dla każdego wędkarza piekielnie trudne - również dla tych fachowców których wymieniłeś :) Dlatego moim zdaniem najlepsi w tym półroczu właśnie siedzą w top 3.

Ja sam zgłosiłem dwie ryby i to nie dlatego, że się nie starałem. Wiosną gdy brała płoć akurat nie mogłem przez 2 tygodnie ruszyć nad wodę, wcześniej i później nic nie wychodziło ;) Potem w maju lin mnie olał (a próbowałem z 7 razy), szczupaki brały niewymiarowe i miałem bodajże jeden ciężki hol zakończony odpinką, gdy faktycznie byłem pewien, że coś dodam do swojego protfela.

Wykręcenie 2000 to już naprawdę dobry wynik dla przeciętnego wędkarza ograniczonego obowiązkami życia codziennego, przekroczenie 3000... jak dla mnie kosmos póki co :) No ale druga tura dopiero się zaczyna. Przed nami kolejne miesiące (moim zdaniem ciekawsze), w których da się odkuć (np. ja) lub utrzymać formę (czołówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No ja również muszę pogratulować konkurentom jak i samemu sobie, bo początek zawaliłem totalnie po przez lenistwo :roll: Gdybym na początku roku nie łowił płoci na akord, a tym większym robił zdjęcia i dodawał do GP, to myślę że wynik byłby troszkę wyższy, bo ale trudno. Jestem zadowolony z 4 miejsca w I turze i jak również, że na początku roku mogłem połowić rekordowej ilości płoci.

Postaram się w II turze nie zaspać i przede wszystkim połowić trochę pięknych cert do GP :mrgreen:

Gofer,

Odniosę się do Twojego postu, ponieważ z tego co widać na forum, to z wymienionych osób z Twojego posta łowią praktycznie jedną/dwoma metodami i przede wszystkim celują w jeden konkretny gatunek. DAWID np. jest expertem od pstrągów czy boleni, a jaceen od kleni oraz sandaczy. Nie wszyscy są tak elastyczni w metodach jak np. ja czy Ty preferujący wędkowanie na grunt, spinning czy spławik. Sam jestem zwolennikiem łowienia na spławik ponieważ wiem, że zawsze może się trafić jakiś bonus lub inny gatunek niż, na który się obstawiamy, a wygrać turę jednym gatunkiem czy dwoma jest raczej mało realne. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim mam nadzieję, że nikogo tamtym postem nie urazilem. Zostało zgłoszonych wiele kapitalnych ryb a i lista uczestników też jest historyczna.

II tura zapowiada się równie dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na urlop, lekko opóźnione podsumowanie I tury Grand Prix 2015.

Przede wszystkim dziękuję wszystkim uczestnikom naszej zabawy. To dzięki Wam Grand Prix haczyk.pl jest moim zdaniem najciekawszym wędkarskim konkursem w Polsce. I myślę, że nie ma tu żadnej przesady. :wink: Wprowadzone w tym roku zmiany regulaminu okazały się strzałem w dziesiątkę i zdecydowały o tak dużym zainteresowaniu zabawą.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie- oto kilka liczb. W I turze Grand Prix wzięło udział 22 uczestników, którzy zgłosili 206 ryb aż 19 ( :!: ) gatunków! Wiele z nich miało imponujące rozmiary.

thumb_Bez_nazwy%7E0.jpg

Nawiązując do dyskusji powyżej- uważam, że w czołówce znaleźli się najlepsi w tej chwili, najbardziej skuteczni i wszechstronni członkowie naszej społeczności. Patrząc na swoje wyniki w tym sezonie mogę stwierdzić, że nie miałbym żadnych szans, żeby nawiązać walkę z czołówką Grand Prix. :oops::mrgreen: Tym bardziej gratulacje dla zwycięzców.

Mam również nadzieję, że zwycięzca pierwszej tury zaangażuje się również w inne tematy na forum, bo jak widać po wynikach, jest przykładem wszechstronnego i skutecznego wędkarza. :wink:

Zgodnie z regulaminem- pierwsza trójka otrzymuje okolicznościowe statuetki. Bardzo proszę o przesłanie danych do wysyłki na PW.

normal_statuetkiGP2015.jpg

Dla laureatów klasyfikacji końcowej konkursu czekają atrakcyjne nagrody- szczegóły w Regulaminie

Zapraszam wszystkich do udziału w drugiej turze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wyjść na "gupka", ale przez te kilka miesięcy zastanawiałem się czemu nikt nie pisze w tym temacie :lol:

W dziale Grand Prix 2015 licznik pokazuje 0 i nigdy go nie kliknąłem.

http://www.haczyk.pl/forum/viewforum.php?f=143

Dopiero ze strony głównej przekierowało mnie tu.

:mrgreen:

Powiem Wam, że konkurs okazał się na prawdę fajną zabawą, ale w innych sezonach nie wykręciłbym takiego wyniku, ponieważ łowię praktycznie tylko na spinning i muchę, czyli nie byłoby linów czy karasi. Jednak w tym roku doszedł ten konkurs oraz dwa wyzwania, które postawiłem sobie na swoim blogu, czyli złowienie 30 różnych gatunków oraz 10 medalowych ryb wyznaczonych gatunków.

Tak więc dwie pieczenie na jednym ogniu :)

Z konkursem się udało bardzo ładnie, gorzej z wyzwaniami :P

Dlatego tak jak napisał @pawciobra, Ci którzy łowią tylko na spławik czy tylko na spinning mają znacznie trudniej.

P.S. Mam nadzieję, że tura jesienna obrodzi pięknymi drapieżnikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wyjść na "gupka", ale przez te kilka miesięcy zastanawiałem się czemu nikt nie pisze w tym temacie :lol:

W dziale Grand Prix 2015 licznik pokazuje 0 i nigdy go nie kliknąłem.

Całe forum "Grand Prix" ma ustawioną akceptację postów (zgłoszeń), dlatego do swobodnej dyskusji jest odrębny temat z odnośnikiem na forum GP, po jego kliknięciu wchodzisz tam gdzie trzeba. :wink:

Dlatego tak jak napisał @pawciobra, Ci którzy łowią tylko na spławik czy tylko na spinning mają znacznie trudniej.

Takie było podstawowe założenie Grand Prix- to coś ponadprzeciętnego- zabawa promująca wszechstronnych wędkarzy. Dzięki temu konkurs jest tak emocjonujący i dla wielu stanowi dodatkowy smaczek codziennego wędkowania.

hlehle, zachęcam do aktywności również w innych tematach i proszę o przesłanie na PW adresu do wysyłki nagrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie było podstawowe założenie Grand Prix- to coś ponadprzeciętnego- zabawa promująca wszechstronnych wędkarzy. Dzięki temu konkurs jest tak emocjonujący i dla wielu stanowi dodatkowy smaczek codziennego wędkowania

tomek1, wydaje mi się, że chyba wreszcie "zatrybiło". Wreszcie ludziska cieszą się z samego faktu brania udziału w zabawie. Cieszy mnie również, że nie tylko ja z Maniek72 napędzamy tę zabawę. Bo co by tu nie powiedzieć jest jak widać kilku kilkunastu naprawdę "skutecznych łowców" na forum.

Marzy mi się tylko wreszcie taki "lajtowy" konkurs GP w którym Wszyscy będą brali udział. Nikomu niczego nie ujmując (gratuluję z całego serca triumfatorom pierwszej tury GP 2015) to bardzo chętnie widziałbym w tym konkursie całe grono "haczykowców" począwszy od Dawida (z którym nota bene miałem przyjemność przegrać :mrgreen: w jednej z poprzednich edycji GP z czego tak naprawdę jestem dumny :wink: ) poprzez chociażby Jaceena. Jest naprawdę spore grono tzw. "cichaczy" którzy nawet niechętnie chwalą się zdobyczami poławianymie w ciągu roku. No cóż może kiedyś... .

Niemniej co by tu nie mówić tomek1 bez Twojego zaangażowania to wszystko nie miałoby miejsca. Dałeś się przekonać i chwała Ci za to. A dodatkowy splendor należy Ci się za nagrody. Będę to za każdym razem podkreślał bo wiem ile Cię to zdrowia kosztuje... .

Winszuję triumfatorom I tury i czekamy na więcej... .

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, wydaje mi się, że chyba wreszcie "zatrybiło".

Też tak myślę. Największa w tym zasługa Maryachiego, bo koncepcja obecnego regulaminu jest Jego autorstwa. To właśnie regulamin zadecydował o zainteresowaniu tegoroczną edycją.

Marzy mi się tylko wreszcie taki "lajtowy" konkurs GP w którym Wszyscy będą brali udział.

Tak nigdy nie będzie. Nie każdy lubi współzawodnictwo, robienie zdjęć- tym bardziej eksponujące długość ryby... Ale myślę, że będzie coraz więcej uczestników. :wink:

Niemniej co by tu nie mówić tomek1 bez Twojego zaangażowania to wszystko nie miałoby miejsca. Dałeś się przekonać i chwała Ci za to. A dodatkowy splendor należy Ci się za nagrody. Będę to za każdym razem podkreślał bo wiem ile Cię to zdrowia kosztuje... .

Ale za to poświęcony czas rekompensuje codzienne śledzenie nowych zgłoszeń i rywalizacji :cool::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zwycięzcom tury!

Prześledziłem tabelki zgłoszeń i skupiłem się na walce czołówki.

Przemlinek z początkiem sezonu objął prowadzenie i jakiś czas go nie oddawał.

Później Gofer szarpnął:) a jak hlehle dołączył w maju ( na co warto zwrócić uwagę:) i szybko włączył się do walki, zaczęło robić się ciekawie w czubie.

Podoba mi się taktyka hlehle. Obrał cel a przy okazji wyniki przenosi do rywalizacji.

Konkurs nie przysłania mu w osiągnięciu swoich założeń.

Słowo dlaczego tylko przyglądam się zmaganiom.

Nie wszystkim musi być wiadome, że zaangażowałem się w wrocławskie zmagania na rzece Ślęzie. Taka koleżeńska liga. Tym sposobem nie mam czym się pochwalić, bo o większe rybki tam trudno i złowienie klenika 40cm graniczy z cudem:)

Uczestnictwo w dwóch rozgrywkach może też być opacznie zrozumiane:)

Jednak w drugiej turze postaram się dorzucić coś od siebie (jak szczęście i zdrowie dopisze).

Jeszcze raz gratuluję hlehle za wynik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten aspekt nie był poruszony, a dopatrzyłem się pewnej nieścisłości... Jeżeli złowimy 3 ryby gatunku "Króla Wód" to bonusowo dostajemy po 200 za wszystkie, czy tylko za dwie? W jednym podpunkcie jest napisane, że za KAŻDĄ zgłoszoną rybę tych gatunków jest 200 p., a w innym, że punkty są naliczane za dwie największe ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam jeszcze raz kolegów i przepraszam ! Bardzo mi głupio ! Wracam do udziału w Grand Prix tylko że teraz bez oszustw ! Spróbuję pokazać że też potrafię łowić ryby. Jeszcze raz przepraszam i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Łów i raportuj. Oprócz tego przygotuj zdjęcia tych samych ryb z przyłożoną miarką oraz oryginalne pliki zdjęć z aparatu. Jesteś w tej chwili uczestnikiem "obserwowanym" więc każda ryba którą złowisz będzie weryfikowana bardzo dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz kolegów i przepraszam ! Bardzo mi głupio ! Wracam do udziału w Grand Prix tylko że teraz bez oszustw ! Spróbuję pokazać że też potrafię łowić ryby. Jeszcze raz przepraszam i Pozdrawiam
Spokojnie. Łów i raportuj. Oprócz tego przygotuj zdjęcia tych samych ryb z przyłożoną miarką oraz oryginalne pliki zdjęć z aparatu. Jesteś w tej chwili uczestnikiem "obserwowanym" więc każda ryba którą złowisz będzie weryfikowana bardzo dokładnie.

Zgadzam się z Maryachim. Myślę, że młody już swoją naukę odebrał i jak widać sam też potrafi złowić ładne ryby.

Luzi, na zaufanie pracuje się długo a traci się je błyskawicznie. Dlatego każde Twoje zgłoszenie powinno zawierać zdjęcie na którym widać Ciebie i rybę oraz zdjęcie ryby z miarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.