Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Fenwick HMX 2,60 5-14 HMX-S862L-MF


DAWID

Rekomendowane odpowiedzi

Po zlamaniu wysłużonego Team Dragona przyszedł czas na zmiane kija na pstragi, bardzo ciekawi mnie ta pozycja, machał ktoś nim, albo chociaż wędkami firmy Fenwick, warto? Jak z gwarancją w tej firmie, działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wędka jak najbardziej fajna. Według mnie na pstrąga się nada ale sam musisz sprawdzić czy będzie Ci leżeć. Jeżeli chodzi o serwis to nie ma żadnego problemu, gwarancję na blank masz dożywotnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kupiłem tego Fenwicka i udało mi się go dziś zabrać nad wodę :) Według mnie jest to model typowo pstrągowy. Długość całkowita 2,58 przy ciężarze wyrzutu 5-14 gr. Odrazu zrobił na mnie świetne wrażenie, kozacko wykończony korek, uchwyt kołowrotka szorstki, fajnie leży w ręce, ugięcie oznaczone przez producenta jako mod-fast i na takie bym je ocenił, troche podobne jak w moim starym TD 2,75 3-14, tyle że jest trochę krótszy więc przez to delikatnie szybszy. Łowiłem na 6 cm Salmo Minnow, w nurcie, przy prowadzeniu szczytówka delikatnie się gięła, łowiło się komfortowo, myślę że dałby rade i na kleniach :) Czuć było każde skubnięcie czy uderzenie woblera o patyki. Rybki brały bardzo chimerycznie, na 6 ryb wyjął 4 więc przy takich braniach, można spokojnie powiedzieć że trzyma rybę :)

normal_dolnik_1.jpg

normal_donik2.jpg

normal_logo_dobre.jpg

normal_Ugiecie_1.jpg

normal_Ugiecie2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Fajny...jeszcze go nie trzymałem....poszukuje kija pod okonia do 8 gr lub bardziej uniwersalnego może właśnie do 15 gr. Jak myślisz czy nadaje się do okonka i sandałka na miękko...lubię wędki kluskowe...ale takie chyba na okonka nie bardzo ;) chyba.

Używam na sandała, szczupaka i bolka ( nawet awaryjnie na trotkę ) HMXS 90M-2-M i jak dotąd mnie ni zawiódł . Dzielnie znosił przeciążanie i hole łososi w norge . fenwick to fenwick. Na klenie i pstrągi mam HMXS96L-2-MF ..... ale brakuje własnie na okonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że nada się na okonia i sandacza na lekko jesli lubisz miękkie kijki, zapas mocy w dolniku ma. Dla mnie jest to jednak kij typowo pod pstrąga, choć łowiłem na niego już nawet bolenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

wanpio, powiem jedno. Nie zamienie go na inny kijek, jeśli chodzi o pstrągi.

Dodam jeszcze że w tamtym sezonie łowiłem na niego z powodzeniem bolenie i brzany.

Ugięcie jest idealne, ja po prostu uwielbiam kijki med-fast. Ten fenwick jest moim faworytem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dopiero w ostatnią sobotę udało mi się wybrać z Fenwickiem nad rzekę, zdeptałem trochę ale efekty mizerne. Miałem tylko jedno "szturnięcie" meppsa, wędka bardzo fajnie to pokazała poprzez wyraźne prostowanie się szczytówki, potem gdy założyłem woblerka w tym samym miejscu nastąpiło branie i kropek skutecznie się zapiął. Co prawda nie miałem problemu z holem bo okaz miał 28 cm ;-)  wędka jest skuteczna w 100 % trzyma rybę jak na razie :-)  Trochę jeszcze muszę się do niej przyzwyczaić bo jak dotąd o takiej akcji med.-fast wędki jeszcze nie miałem, szczególnie po mocnym wyrzucie  trochę za długo jak dla mnie kolebie się na boki cały blank. Spróbuje z innym kołowrotkiem może będzie inaczej.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.