Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wagi wedkarskie


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Tomku wszelkie tabele rekordów będą nie miarodajne ,bo jak porównać 5kg szczupaka rzecznego do 5kg szczupaka jeziorowego ,przynajmniej ja nie znajduje porównania.

No jakoś trzeba chcąc notować rekordy :wink:

I co? Ten schemat ma sie równać cieżarowi ryby? Tomek, no weź sie

Nie, ma być wyznacznikiem trudności złowienia ryby:

1. Długość wiadomo.

2. Obwód- pośrednio masa

3. Numer haka im mniejszy tym trudniej wyjąć rybę (duży hak mnożymy np razy 1 mały mnożymy razy 10)

4. Grubość żyłki- im cieńsza tym trudniej (cienka dzielimy np. przez 0,15, gruba przez 0,3)

Przykład szczupak długości 60 cm obwód 35 cm na haku nr 8 i żyłce 0,20

(60+35)x8/0,20=3800 pkt

Ten sam szczupak na haku nr 2 i żyłce 0,30

(60+35)x2/0,30=633 pkt

Jest uchwycona skala trudności? :cool:

Rzuciłem żartem a wyszła mi metoda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak masz duzo kasy to bym Ci zaproponował Waga Rapala - chwytacz jest bardzo fajna i konkretna !!!!!! Sam ja posiadam i jestem bardzo z niej zadowolony JAK BYS CHCIAŁ KUPIC JA TANIEJ TO ZNAM PEWNA OSOBE w SKLEPIE INTERNETOWYM CO BY CI SPRZEDAŁA TA WAGE TAK JAK KOSZTOJE W HURTOWNIACH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja w tym temacie dorzucę post z cyklu jaki to Jaxon doskonały. Jak wspominałem mam wagę Jaxona a tylko dlatego że jest w niej miarka i tego właśnie potrzebowałem. Ale postanowiłem zrobić test który w tym temacie proponował shogun_zag. Na swojej wadze (do 13kg) postanowiłem przywiesić 10kg i oto co się stało z haczykiem

d8e299daa015167em.jpg

Kolejny dowód że Jaxon to marka która sygnuje badziewie nad badziewiem i byle blaszki nie potrafią zrobić a co dopiero kołowrotek. Że ta firma wogóle się utrzymuje na rynku :evil::evil: Omijajcie to badziewie bo naprawdę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek, testu shoguna nie przejdzie 95% wag dostępnych na naszym rynku.

Ale skąd u Ciebie waga Jaxona hmyy to jest zagadka :cool:

byle blaszki nie potrafią zrobić
złoż reklamację na 100 % będzie rozpatrzona pozytywnie dla Ciebie, mają w tym doświadczenie. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Witam.

Może mi ktoś polecić jakąś niedrogą wagę wędkarską obojętnie zegarowa czy elektroniczna byle poprawnie i długo działała :)

Znalazłem taką za dychę myślicie że będzie dobra link do niej: http://allegro.pl/wedkarska-waga-hakowa-wagi-cyfrowe-10g40kg-i1881970457.html

Sam sobie odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

tej wagi nie polecam szybko mi się zepsuła woziłem ja w plecaku a na ryby na rowerze nie miałem problemu z nią ale po 18 miesiącach już nie warzy próbuje się dowiedzieć co się stało i jak to naprawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Moim zdaniem nie ma co szczędzić na wadze, jeśli często się z niej korzysta. Ja mam CH 50K100 i służy mi już któryś rok. Nie używam jej tylko do ważenia ryb, ale czasami przydaje się również gdy wybieram się na grzyby. koszyk zaczepi się idealnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 years later...

Witam. Temat z wagi zszedł na grzyby po beznadziejnej debacie, a wystarczy żeby ktoś podał 3 firmy których produkt w postaci wagi w przedziale cenowym 100 pl były godne kupna. Wedle ich mniemania bądź poprzez doświadczenie  użytkowania. PS bez komentarzy co pan mówisz bo to kwestia każdej indywidualnej osoby. Jeśli ktoś by widział takie top 3 na pewno pomogło by mu to w zakupie. PS kolego ta waga york wydaje się być całkiem spoko,zobacz jeszcze cormorana za około 80pln na allegro waga do 100 kg. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.