Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dragon Fishmaker Ti


daniello2010

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

To sprawdzona i mocna konstrukcja, na rynku jest już od 5 lat na pewno. Ten model "Ti" ma oś tytanową, co czyni go naprawdę mocną maszyną. Sum, dwucyfrowy szczupak, łosoś, troć na ciężko w rzekach, sandacz na ciężkie gumy i koguty - fishmaker nadaje się do takiego łowienia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Też zastanawiałem się nad tym tytanem haha o kabłąkach i rantach szpuli z azotkiem tytanu słyszałem już dawno. Ciekawe co ten dragon tam wymyślił. Znowu marketignowy bełkot.

W tym kołowrotku podoba mi się szeroka szpula i z tego co pamiętam to Fishmaker I ładnie nawijał linkę i żyłkę no i miał spoko hamulec tylko to zaczepianie o pokrętło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Od zawsze kołowrotek spinningowy podczas zarzucania przynęty zamykam dłonią, więc kłopot z zawijaniem się linki w jakimkolwiek kołowrotku jest mi obcy. Zachęcam do zamykania kabłąka dłonią, wtedy hałas nie straszy ryb w płytkim łowisku, szczególnie w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wielu wędkarzy zapomina o tym i zamyka kabłąk korbą - tak się nie robi. Należy robić to ręką. Odnoście samego kołowrotka to w rzeczywistości wygląda trochę plastikowo - mam takie wrażenie. Na razie mam go krótko i służy w zapasowym zestawie. Za rok zobaczymy co z niego zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
O 19.01.2016 o 10:36, MATIG napisał:

Wątpie w to aby różnice między "II" a "Ti" były znaczące. Bardziej tu trzeba postawić na marketing.. No i do tego łożysko ceramiczne.. ee za tą cenę młynka? Nie sądzę :lol:

Matig, różnice miedzy Fishmakerem II a Fishmakerem Ti znajdziesz w katalogu. Za tę konstrukcję + łożyska ceramiczne + os tytanowa - cena jest atrakcyjna. Myślę, że kołowrotki Fishmaker nieźle się sprzedają, na rynku są od kilku lat i Dragon może sobie pozwolić na tę atrakcyjną cenę. Zresztą, cena za kołowrotek to ich polityka. Skoro maszynki dostają u nich 5 lat gwarancji, to widocznie serwis nie jest zawalony robotą, gdyby było inaczej to pewnie poszli by z torbami.

Używam Fishmakery, z pierwszego wypustu i z drugiego, nie mam z nimi żadnych kłopotów i rzeczywiście są mocne.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Fishmakera i Fishmakera Ti głównie do spinnigu z plaży, łowienia szczupaków (duże wahadła i jerkowanie) czy sandaczy (przynęty od 10 cm wzwyż , główki od 10 do 35 gr). Pierwszy czasem wkręcał cienką plecionkę pod pokrętło hamulca lub pod szpulę, zdarzyło mu isę ząbkować, czasem zrobił brodę. Gdy zerwałem trochę plecionki to pierwszy problem znikł a drugi rozwiązałem smarem.
 W mojej ocenie Fishmaker Ti jest pozbawiony wady wkręcania plecionki (mieli to poprawić i chyba im się udało) - nie zrobił mi tego ani razu. W debiucie na plaży zrobił brodę ale po zdjęciu części podkładu problem znikł (do łowienia z plaży nawija się sporo plecionki, prawie po rant). Od tej pory nie miałem żadnych problemów z Fishmakerem Ti. Czy jest wart tej ceny ? Myślę że tak, choć każdy z nas chciałby sprżet tani i dobry - tak się raczej nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.