Skocz do zawartości
tokarex pontony

Nowy RAPR jaki wchodzi w życie od stycznia 2016.


Gość CarIvan

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Nie mogę dopatrzeć się zmian, za wyjątkiem zwiększenia wymiaru węgorza do 60cm.

Jakieś wskazówki?

Bez porównywania- co mi się rzuciło w oczy:

- brak zapisu o zakazie ciągłego podnoszenia i opuszczania przynęty,

- zapisy o trollingu

- dopuszczenie worków karpiowych do przechowywania ryb

- dopuszczono przechowywanie żywców w pojemniku "zapewniającym dobrostan"

- dopuszczono połów spod lodu na dwie wędki

- brak limitu na amura, tołpygę, leszcza, karasia srebrzystego, pstrąga tęczowego i źródlanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dopatrzeć się zmian, za wyjątkiem zwiększenia wymiaru węgorza do 60cm.

Jakieś wskazówki?

Bez porównywania- co mi się rzuciło w oczy:

- brak zapisu o zakazie ciągłego podnoszenia i opuszczania przynęty,

- zapisy o trollingu

- dopuszczenie worków karpiowych do przechowywania ryb

- dopuszczono przechowywanie żywców w pojemniku "zapewniającym dobrostan"

- dopuszczono połów spod lodu na dwie wędki

- brak limitu na amura, tołpygę, leszcza, karasia srebrzystego, pstrąga tęczowego i źródlanego

Eee..

- trolling chyba jednak bez zmian

- połów spod lodu na dwie wędki był dozwolony już wcześniej (na prz. naturalne) ...

- brak limitu na ww ryby od dawien dawna

Reszta muszę przeszperać, nie chce mi się wierzyć, że można "mormyszkować" z łodzi przy użyciu echosondy (wędkowanie "wertykalne" zdaje się jest zabronione ustawą o rybactwie śródlądowym, a nie RAPRem) . Zdaje się, że żywiec i mata karpiowa faktycznie jest zmieniona.

Swoją drogą, to PZW mogłoby jednak zadbać o recenzentów i wskazać zmiany. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

A nie zauważyli koledzy że w rozdziale II wykreślono zapis dotyczący połowu przez małżonkę w ramach waszego uprawnienia? Teraz musi ona swoją kartę mieć jak do tej pory ale musi też swoje opłaty wykonać jeśli chce łowić. :sad:

Zniesiono w Rozdziale III zapis słowo "minimum" w kwestii utrzymania czystości na stanowisku wędkarskim. Więc stanowisko wędkarskie to 5 metrów linii brzegowej w każdą stronę i tyle mamy obowiązek mieć posprzątane jak zajedziemy na łowisko i będzie bajzel. Nic ponad to. :wink:

Faktycznie dodano możliwość zastosowania worków karpiowych i przechowywania żywców w siatkach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyli koledzy że w rozdziale II wykreślono zapis dotyczący połowu przez małżonkę w ramach waszego uprawnienia? Teraz musi ona swoją kartę mieć jak do tej pory ale musi też swoje opłaty wykonać jeśli chce łowić. :sad:

Moja żona tylko wypuszcza ryby a do tego nie trzeba opłat. Chyba, że taki kontakt z rybą jest uznany za tymczasowe przetrzymanie w ramach połowu :lol:

Zniesiono w Rozdziale III zapis słowo "minimum" w kwestii utrzymania czystości na stanowisku wędkarskim. Więc stanowisko wędkarskie to 5 metrów linii brzegowej w każdą stronę i tyle mamy obowiązek mieć posprzątane jak zajedziemy na łowisko i będzie bajzel. Nic ponad to. :wink:

Oprócz takich obowiązkowych akcesoriów jak miarka, waga, wypychacz jeszcze dojdą grabie o odpowiednich wymiarach. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wystarczy, że od przyszłego roku czyjaś żona bez opłat weźmie do ręki męża wędkę, a grozi jej grzywna lub nawet do 2 lat pozbawienia wolności za kłusownictwo... !

Dobre co ? Czyli nad wodę bez małżonek, bo po co się stresować i denerwować, albo opłata min. 32-40 zł za dobę, za połowicę !

Z tego wynika, że w zarządzie PZW tylko siedzą i myślą jak wyciągnąć więcej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziesięć lat temu, kiedy powstawał nowy RAPR na walnych zgromadzeniach na poziomie kół trzeba było dawać rozsądne propozycje odnośnie nowych przepisów. Ja dałem propozycję aby na zawodach były brane pod uwagę wszystkie złowione ryby, ponieważ i tak są wypuszczane a mierzenie i przyglądanie się zabiera nieraz sporo czasu. W ZO nawet nie chcieli o tym słyszeć. Dziwna sprawa, bo jak odbywały się w Polsce Mistrzostwa Świata w wędkarstwie spławikowym nikt sobie nie zajmował czasu mierzeniem ryb czy sprawdzaniem ile ma lat i czy jest pełnoletnia. Wszystkie brały udział i wszystkie były wypuszczone. Można? Można. Nie wiem jak jest na Mistrzostwach Polski.

Dziwi mnie przepis, który nie jest jednorodny w jednorodnym PZW odnośnie rejestru a właściwie rejestracji ryb. Na południu Polski każda złowiona ryba i włożona do siatki musi być zapisana przed ponownym zarzuceniem wędki, mimo, że zawsze ryby wypuszczam po wędkowaniu. Ciągle mam problemy podczas kontroli, bo mam ryby zarejestrowane a nie ma ani wagi ani miary tylko piszę uwagę, ryby wyp......łem. Na północy Polski jest to załatwione "normalnie" wpisuje się ryby zabrane z łowiska. Można?. Można.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

a to dziady no jeszcze z żonom połapać nie można pogięło już ich całkiem w tym pzw panowie może zastanówmy się jak się pozbyć tych działaczy przecież pewnie jest jakiś sposób na tych szkodników, co im szkodzi że sobie połowimy razem w jednym miejscu? :ph34r:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.