Skocz do zawartości
tokarex pontony

stara karta


Maszkaron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytałem, że stare karty wędkarskie, jeszcze z czasów Prlu, powinny być wymienione w 1999r. Czy jest to egzekwowane? Ojciec miał kilka kontroli po 2000r. i nikt nawet slowem nie wspomniał. Ma kartę z początku nlat '80. Grozi za to jakiś mandat? Nawet na Twardej nic nie mówili, a tam ojciec opłaca składki. Druga sprawa, że karty są wydawane dożywotnio, a tak trzeba znów zdawać egzamin i oczywiście zapłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Podaj źródło z którego wyczytałeś, że karty należy wymienić.

Nic mi o tym nie wiadomo. Kartę wędkarską dostaje się raz w życiu. W obecnej formie to kartonik z pieczątką - nic więcej. Jestem niemal przekonany, że posiadam kartę, która była robiona na starych zasadach w 1997 roku, nie była wydawana przez starostę. Nigdy nie było akcji wymiany tej karty. A kontroli miałem wiele.

To nie paszport, czy dowód osobisty. Dałbym tacie spokój :) Nawet jeśli faktycznie to karta nieaktualna, nikt mu nie dołoży tysięcy złotych kary. Tym bardziej, że regularnie opłaca składki i już dawno by go w kole pogonili, jeśli miałby coś za paznokciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samego dokumentu jakim jest karta wędkarska to wydaje mi się, że dla strażników najważniejsze jest żeby 'hajs się zgadzał'. Moja karta wędkarska została wyprana i jest naprawdę w opłakanym stanie ale ani podczas opłacania składek ani podczas kontroli nigdy nie miałem z nią problemów. Ważne żeby znaczki opłat były czytelne i dobrze widoczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuje bez takich "dobrych rad" na widzi mi się.

Gdzie nie patrzy to nie patrzy. I zależy kto.

Jeśli ma starą kartę (taką w brązowej okładce) to te karty w świetle obowiązującego prawa są juz nieważne i niewymienne (mozna je było wymienic w ciągu 10 lat po zmianie na nowsze)

ale ten czas juz dawno minął.

Trzeba zdawac ponownie egzamin, niestety. Późniejsze karty (nie pamietam jaki miała kolor) mozna wymienic bez zdawania.

Sam miałem taką kartę z 76 roku i po konsultacjach (nawet w Okręgu) musiałem zdawać ponownie na białą kartę chociaż panom w kole też wydawało sie ze nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Karty wędkarskei, nawet te stare ważne są bezterminowo. Tylko zaleca się ich wymianę, nie ma obowiązku, choć znane są przypadki czepiania się nadgorliwych i niedoinformowanych strażników. Prawo jest po stronie wędkarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

W zeszłym roku, po kilkunastu latach przerwy wróciłem do wędkarskiego hobby.

Przy próbie opłacenia wpisowego, składki i okręgówki musiałem wymienić kartę na nową, opłacić jej wydanie w Urzędzie Miejskim. Poprzednia była biała, wydana przez PZW w 1995 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.