Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

Wobler raczej nie należy do przynęt ,,dalekorzutnych,, ma ster który stawia opór podczas rzutu, ma dużo powierzchnię a małą wagę, jeśli ma daleko latać to musi być ciężki co wiąże się z tym że będzie tonący, jeśli chcesz żeby daleko latał zastosuj cieńszą żyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Wobler raczej nie należy do przynęt ,,dalekorzutnych,, ma ster który stawia opór podczas rzutu, ma dużo powierzchnię a małą wagę, jeśli ma daleko latać to musi być ciężki co wiąże się z tym że będzie tonący, jeśli chcesz żeby daleko latał zastosuj cieńszą żyłkę.

Nie do końca sie zgodzę, można zrobić ciężkiego wobka, który nadal będzie pływał a i właściwości rzutowe będą dobre. Mam kilka takich boleniówek które mają po 65mm i ważą około 8 gram i nadal pływają :grin:

b0bek żeby zrobić takiego wobka musisz mu upchać około 1/3 obciążenia w kuper a resztę przy oczku dolnym (najlepiej w stronę steru) No i jeśli chcesz żeby był ciężki i pływał to musi być nieco grubszy.

Możesz tez spróbować w grzbiecie nawiercić kilka otworów i zakleić je np. poxipolem tak żeby zostało w środku powietrze. Bo rozcinanie wobka na pół i robienie w środku komory powietrznej lub upychanie tam styropianu to już inna bajka...

A mimo wszystko trzeba próbować, próbować i próbować...

Przerób kilkanaście wobków , tylko nie nastawiaj się na wygląd tylko na pracę i te właściwości które Cię interesują, kombinuj gdzie i ile ołowiu wcisnąć, jaki kształt i jaki materiał. Wiem żeby zrobić to wszystko kilkanaście woblerów to mało, ale warto sie pomęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze podpowiedzi. Postaram się je wykorzystać. Ale do jednego wobka dowaliłem tyle obciążenia i nadal jest pływający. Ile tak walnąć ciężaru, jeśli chcę, żeby wobler był tonący, jeśli jego waga(bez ołowiu oczywiście :mrgreen: ) to ok. 4g?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy pierwsze woblerki już praktycznie gotowe, a kolejne dwa czekają na lakierowanie.

Wszystkie oczywiście strugane, ale efekt końcowy jest lepszy niż sam się spodziewałem.

Jak tylko odnajdę aparat, to wstawię fotkę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opaczo

Właśnie chodziło mi o to , że dla kilku płytek niechce mi się bawić w allegro .

ANDAspin na allegro - gość bardzo często bywa we Wrocławiu, zapytaj czy nie mógłbyś odebrać osobiście płytek

Dzięki , zapytam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie , gdzie we wrocławiu dostanę płyty poliwęglanowe
Na ul.Krakowskiej masz hurtownie tuż przy wiadukcie po prawej,lub ul Robotnicza na terenie byłego Archimedesa też hurtownia ,popytać można odpadów mają od groma i asortyment wszelaki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opaczo ale nie zaszkodzi ci zamowic na allegor poniewaz w ofoercie pewien kolo ma poliweglan o polowe tanszy niz inni na alegor i za przesylke placisz tylko 5 zl wiec sie nawet oplaca a jesli chcesz dostac o we wroclawiu to i tak by bardzo drogo wyszo poniewaz sprzedaja duze platy a szukac bys musiac w hurtowniach tworzyw sztucznych lub budowlanych albo zapytac sie tych ktorzy robia reklamy gdzie dostaja poliweglan jest jeszcze taki sklep na zywa sie spinning we wroclawiu kiedys tam widzialem i drut i poliweglan i inne akcesoria ale nie wiem czy istnieje jeszcze znajdowal sie on kolo placu bema z tego co wiem sa tam dwa sklepy wedkarsie jeden kolo szpitala i drugi wlasnie spinning kolo takiego mini parku z miejska toaleta i lawkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz dostac o we wroclawiu to i tak by bardzo drogo wyszo poniewaz sprzedaja duze platy a szukac bys musiac w hurtowniach tworzyw sztucznych
A dlaczego sądzisz że akurat drogo ,wiele mają ścinek i odpadów z cięcia ,sam zamawiałem kiedyś na wymiar poliwęglan i resztki zostawały,które zresztą wyrzucają ,wystarczy może poprosić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie produkcji woblerow ale takich z formy sam osobiscie je strugam ale chcialem sprobowac i pytanie od czego zaczac jak zrobic forme czytalem forum i nie moge sie polapac w tym z tego co wiem to nijaki szeryf podal ta metode niemoge tego znalesc mogl by ktos to opisac ?? najlepije krok po kroku co do tego potrzebne jak wyonac forme i tak dalej czy nikt sie nie podejmnie pomocy hehe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego thugdogg, . Żeby to opisać dokładnie to potrzeba kilka stron poświęcić. Wykonanie form może nie jest trudne, ale troche pracy i kasy trzeba w ten biznes włożyć. Jeżeli robisz dla siebie wobki to nie ma chyba sensu zawracać sobie głowy formami. Kiedyś sie paprałem żywicami i piankami, ale jednak wróciłem do lipy. Duża zaleta wobków z form to taka, że łatwo można zrobić powtarzalne modele i natrzaskać ich można setke dziennie (przy 12-stu formach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sie paprałem żywicami i piankami, ale jednak wróciłem do lipy.

Dokładnie takie samo zdanie mam o woblerkach z form, jeszcze do dzisiaj poniewiera się resztka piany i nie mam ochoty jej wykorzystać, woblerek z lipy czy balsy ma swoją niepowtarzalną duszę niby jednakowe ale zupełnie inne, każdy ma coś niepowtarzalnego czego nie da się powtórzyć, to jest jeden i najważniejszy aspekt a drugi to koszt piany niesamowicie wzrósł i przy tak drobnej produkcji staje się co najmniej nieopłacalnym przy zalewie rynku tanią chińszczyzną, ale możesz spróbować TU masz opis wykonania formy jest chyba w dwóch częściach poszperaj tam to znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak powinno sie wklejac te nóżki z gumki do żuczków :?: Czy robic to przed malowaniem czy po pomalowaniu ale przed lakierowaniem czy wogóle po polakierowaniu :?: Bo ja w swoich powklejałem juz po polakierowaniu ale nie jestem zabardzo zadowolony z efektu a moze miałem zły klej :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wycinacie stery z poliwęglanu ??

Warto zrobic sobie mustro z rurki stalowej, odpowiednio zaostrzonej. Będziesz miał zawsze równy ster.

tez mnie ten temat interesuje mógłby kolega coś podpowiedzieć? tak żebym nie musiał od nowa koła odkrywać he he

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna rurka o średnicy takiej jakiej jest średnica zaokrąglenia steru. Na szlifierce wystarczy spiłować końcówkę prawie do połowy, później pilnikiem naostrzyć końcówkę.

Następnie na drewno kładzie się plexi, młotek i gotowe. Reszta to nożyczki i papier ścierny. Jak ktoś będzie chciał się pobawić to może przygotować sobie stepel na cały ster, ale jak dla mnie wystarczy tylko zaokrąglenie , które ciężko jest osiągnąć przez przycinanie nożyczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.