Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

PROCES:

Drewno - Lipa - strugana, szlifowana papierem ściernym 180 i 220

Stelaż - w dwuch większych stelaż z drutu nierdzewnego 1,5 mm (cieńszego jeszcze nie

mam), w mniejszym wykonany ze spinacza biurowego (ktoś w tym temacie

podawał takie rozwiązanie, nie pamiętam kto, ale dziękuję i pozdrawiam)

Wywarzenie - śruciny ołowiane ~2/3 przed środkowym oczkiem, 1/3 za nim, bez

obciążania ogona, niestety wagi nie podam bo mam mix śrucinek

w jednym pudełku, ale jak już będą kompletne to zważe je na

wadze aptekarskiej.

Wypełnienie - Distal

Malowanie - Kapon, dwie warstwy -> biała farba laminacyjna ( stosowana przy foliach

laminowanych, lepiej trzyma się powierzchni) ->Primer (specjalny lakier

poprawiający przyleganie farby, bardzo twardy) ->kolor (farby flexograficzne

i spray) -> Primer -> kolor -> Primer -> kolor -> Primer -> Lakier Dulux.

:cool::twisted::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, miałem dopytać w sprawie sterów.

Stery już wyciełem, przy wyważaniu były zamontowane, ale zdjełem do malowania.

I teraz tak: z tego co wyczytałem wynika że ster mocowany pod małym kątem (15-30 stopni) w stosunku do osi wzdłużnej wobka, będzie prowadził go głęboko, im większy kont (45-60 stopni) tym prowadzenie płytsze? Czy jest sens mocować ster pod jeszcze większym kontem (60<)?

I jeszcze jedno, jakie przekroje poprzeczne mają wasze woblery, gróbsze u dołu i zwężające się u góry czy na odwrót, a może rówej grubości, ja zrobiłem w różnych wersjach ale jeszcze wiele czeka na wykończenie ( brak odpowiedniego drutu na stelarze :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje najczęściej zweżają sie ku dołowi(brzuszkowi) co do steru to jak pisałem już wcześniej mam wycięte kilkadziesiąt sterów(róże :mniejsze, większe ,szersze, węższe) podczas testÓw w wannie sprawdzam kilka czasem kilkanaście zanim uznam ,że o taką akcje mi chodzi, co do montażu sterów pod kątem mniejszym niż 60 stopni to jasne ,że można patrz powierzchniowe smużaki czy woblery boleniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

w trakcie obciążania i wklejania stelaży mam jeszcze 30 małych korpusików a tymczasem skończyłem takiego oto łamańca (pracuje wspaniale :) )

[Miniatura do dużej rozdzielczości]

16393322ce54aa24m.jpg

16393322ce54aa24med.jpg

ma 13 cm długości, wagę szacuje na ok 12-15g ma bardzo ładną prace jak na łamańca przystało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją przygodę z wykonywaniem przynęt zacząłem od woblerków klasycznych,ręcznie malowanych.Potem przyszła kolej na bardziej skomplikowane kształty-owady,żabki i inne.Obecnie woblery malowane stanowią zaledwie promil mojego hobby-robię je właściwie tylko na swój użytek lub na indywidualne zamówienie.Reszta moich woblerów jest oklejana skórkami ryb.Wstyd się przyznać ale w swoim pudełku nie mam ani jednego skórzaka-wszystkie trafiają na aukcje.Oto kilka zdjęć moich woblerów.

post-7192-14544972158741_thumb.jpg

post-7192-14544972159197_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo kolego grzegorz michał, Pan Roman Gawlas sie ucieszy jak zobaczy twoje wobki oklejane skórą.. będzie miał z kim powymieniać doświadczenia pewnie ::)) ładne ładne.. mieszkałem 5 lat w Lublinie, na zalewie i pojezierzu łęczyńsko włodawskim zaczynałem przygode z wędkarstwem stąd moje pytanie czy z samego Lublina jesteś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Homegeon.Świetna robota i duża precyzja.Widać,że nie jednego woblerka już wykonałeś.Pozwól,że dodam coś od siebie.Na moje oko te trzy większe woblery mają za poziomo wycięte rowki na stery.Gdybyś wkleił w nie stery całkiem płaskie,woblerki mogą być nie do ustawienia.Jedyna możliwość,to wklejenie sterów łamanych np. jak w stingu salmo.Podejrzewam,że nie obędzie się też bez delikatnego odgięcia uszek do dołu.Dzięki takim sterom możesz uzyskać ciekawą pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homegeon, grzegorz ma racje z tymi sterami patrze na swoje i właśnie z nimi miaem największe problemy z ustawieniem, podgrzewałem i wyginalem stery na wzór tail dancerow rapali ale nie do końca jestem zadwolony z akcji i nie wszystkie udało sie uratować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Roman Gawlas sie ucieszy jak zobaczy twoje wobki oklejane skórą.. będzie miał z kim powymieniać doświadczenia pewnie ::

Witam ostatnio czas mi nie pozwala na częste odwiedziny forum, nie mniej cieszę się że jest jeszcze ktoś kto też okleja woblerki skurą rybią , chociaż nie zajmuję sie tym jako podstawowym zajęciem ale jest to zajęcie dające wiele satysfakcji, myślę że pogadam z kolegą grzegorz michał, i gratuluję udanych woblerków, już od jakiegoś czasu obserwuję Twoje wyroby na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Zainspirowany pieknymi woblerami jakie zobaczylem w tym temacie ,postanowilem sam troche pobawic sie w tworzenie woblerow

od kilku dni zbieram potrzebne informacje jak sie za to zabrac i jakie materialy beda mi potrzebne

w zasadzie wszystkie materialy/sprzet juz znalazlem mam jedynie kilka pytan odnosnie malowania

-czy do malowania woblerow nadawac sie beda farby uzywane wsrod modelarzy (akrylowe lub emaliowe typu Humbrol -enamel arx131.jpg

jesli TAK to ktore lepiej sie nadaja ?

-jakiego urzywac lakieru aby to wszystko na koniec utwardzic (myslalem nad lakierem poliuretanowym tylko czy nie rozmaze on wyzej wymienionych farb?)

-czy mozna uzywac lakierow do paznokci ,bo widze ze wybor kolorow jest w srod nich bardzo ladny i sa tanie ,tylko wlasnie czy ewentualnie lakier poliuretanowy by ich nierozmazal w koncowej kampieli? :wink:

Widze ze na forum jest wiele usob robiacych swietne woblery ,mam nadzieje ze ktos mi pomoze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.