Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do lekkiego spinningu


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wobler129

Mam zamiar kupić kołowrotek do wędki okoniowej. Wędla będzie mała od 200cm do 240cm. Ciężar wyrzutu wędki do 10g. Jaki kołowrotek do takiego zestawu? Myślałem o Shimano Nexave FA. Kołowrotek musi być w miarę lekki i koniecznie z przednim hamulcem. A może coś z Daiwy, Okumy, Tica lub Spro? Proszę o poradę. I proszę nie pisać bezsensownych postów tylko na tamt - kołowrotek do okoniówki. Lekki i z przednim hamulcem do 200zł. I proszę nie pisać, żebym dołożył jeszcze 100zł. bo nie stać mnie już na 300zł. kołowrotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

To ja bardzo krótko. Używam od dwóch sezonów do mojej okoniówki Okuma Zeon FD 30 i jestem z niego bardzo zadowolony. Mały, lekki, bardzo dobry hamulec, równy nawój żyłki, ma wszystko co potrzeba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzisz o Shimano Nexave lub Exage FA?
Bardzo ciężko jest coś powiedzieć o kołowrotku którym się nie łowiło a tylko kiedyś po oglądało w sklepie. Nexave to taka Catana z większą ilością łożysk co może wpływa na lepszą jego pracę, Exage wygląda lepiej ale za tą kasę można do okoniówki można poprzebierać.

Zwróć uwagę na wagę polecanej prze zemnie Okumy i wymienione przez Ciebie Shimana.

Kołowrotek do paprocha musi być mały, lekki i najlepiej jak ma płytką szpulę co znacznie pomaga wykonywać dalekie rzuty lekkimi przynętami.

Co do Shimano Nexave lub Exage poczekaj na opinie uzytkowników tych kołowrotków, do mnie nie przemówiły przy kupnie kołowrotków :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
to bierz FA

Tak wiem. Wszystkie które wymieniłem są z przednim hamulcem.

A... taka ciekawostka to nie zawsze przedni hamulec oznaczmy FA :wink:

Znowu znalazłem kołowrotki :smile:

To tak:

1. Shimano Exage

2. Shimano Nexave

3. Shimano Sedona 750FB - myślę o tym kręciołku, tylko czy nie będzie za mały? Co Wy myślicie? Jest w miarę lekki (195g), pojemność szpuli - 0,19/110 m, 3 łożyska A-RB (2 kulkowe + 1 walcowe oporowe), Przełożenie: 4,7:1 i ma przedni hamulec :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę Ci coś innego tzn Daiwa REGAL 4i 2000 znalazłem go w jednym ze sklepów internetowych w szokującej cenie i z ciekawości objechałem sklepy w moim mieście aby go pomacać, znalazłem i wygląda za tą kasę rewelacyjnie jak się sprawuje w praniu pojęcia nie mam. DAIWA REGAL 4i 2000 no ale widzę że nastawiłeś się na Shimano. Weż to co tobie najlepiej się spodoba i wg ciebie będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keripopieram twoją propozycję bo ja sam o daiwie zapomnialem a przecież w tym roku kupiłem daiwe za 130 złotych na allegro dokładnie nie pamiętam nazwy ale jak ktoś bedzie zainteresowany to poszukam i dam znać odnosnie tego kołowrotka to szwagier go katuje w słonej wodzie w Norwegi i jak narazie wszysko jest ok,a jak u niego sprzęt wytrzyma sezon to napewno można go polecić napewno wytrzyma w innych rękach kilka lat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Oglądałem ten kręcioł dziś na tej samej stronie. Moim zdaniem jest troche za ciężki. Nie chodzi, że się uparłem na te Shimano, ale nie widzę innych kręciołków do 200g. z przednim hamulcem za około 200zł. Ja nie mam pojęcia co do wyboru kołowrotków. Nigdy nie kupowałem sa mkołowrotka. Zawsze tata kupował. A on się zna tak samo jak ja... :lol:

Więc pytam... od tego jest forum. Jak macie inne kręcioły w cenie 180-210zł. do 200g. z przednim hamulcem to piszcie. Ja kieruje się tylko wagą, ceną czyjąś opinią i przednim hamulcem :lol:

Napiszcie jak możecie albo tu albo na priva czy się kierować przy doborze kołowrotka.

Wiesławek bez przesady. Gdzie za 5 stów :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

maniek - cena. Zbytnio nie mam kasy. Jeszcze musze upatrzoną wędkę kupić, nowe gumowe przynęty i spodniobuty neoprenowe...

Narazie myślę o najbardziej potrzebnych rzeczach czyli wędka i kołowroek. Poem jak będzie kaska to się dokupi przynęy i spodniobuty...

Tak jak pisałem do około 200zł. Maniuś nie wierzę, że nie znasz jakiegoś kręciołka w tej cenie. A Shimano Sedona 750 FB, o którym myślę nie będzie za mały do spinninu ( 220cm, 1-7g. waga - 150g) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

MagnuM wolę zainwestować w coś pożądniejszego. Dodam te 100zł. i będę miał już lepszy kręcioł. Mam nadzieję że dłużej wytzryma niż te do 100zł. i będzie się nim bardziej komfortowo łowiło :cool:

Jeszcze jedno pytanie czy na Shimano Sedone 750FB wejdzie 100 metrów plecionki 0,08 - 0,10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Wobler ja się pytam czy ci pasuje ,a skąd wiesz że nie będzie za 200pl.

Mówiłem, że się nie znam :oops: Jak dla mnie to troche za ciężki chyba... Mój poprzedni miał 250g. i jego waga była odczuwalna na kiju. Jednak przyzwyczaiłem się do starego i potem to mi wisiało :lol: Więc do końca nie wiem zaraz zobacze dokładnie jeszcze raz.

PS oglądałem ten Blue i Red i żaden mi nie pasował pod względem ceny :???: A poszperam i moze znajdę taniej :cool:

Magnum jak mogę kupić kołowrotek lepszej klasy to po co mam kupować gorszej? :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie tek, którego chcesz kupić, jest lepszy od tego Milleniuma, jednakże, jak już pisałem, polecam Ci go bardzo, a co z tym zrobisz- twoja sprawa :wink: Zaraz poszukam dla ciebie jakiegos fajnego kręciołka na stronkach :grin:

Pozatym cena nie świadczy o jakości! :wink:

I przytoczę tu słowa shoguna_zag

"I naucz sie jednej rzeczy na całe życie ... nie kupuj badziewia, bo będziesz kupował często."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Już się zdecydowałem. Wybiorę Tica Libra 2500SA. Na Chacie pogadałem z Johnem i Wiesławkiem i oni mi wszystko wytłumaczyli. Proszę, żeby napisli tu posta a ja im dam punkcik jeśli tak można. Napisz ktoś czy tak mogę zrobić :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się zdecydowałem. Wybiorę Tica Libra 2500SA.
Wybór trafny i na pewno ten kręcioł Ci długo posłuży.
Jak dla mnie to trochę za ciężki
Swoim wyborem niestety potwierdziłeś, że nie wiedziałeś, czego chcesz, większość proponowanych wyżej kołowrotków jest lżejsza od Libry no, ale potwierdzam kęcioł Ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się zdecydowałem. Wybiorę Tica Libra 2500SA.
Wybór trafny i na pewno ten kręcioł Ci długo posłuży.

Potwierdzam, moim zdaniem to kołowrotek o najlepszym stosunku jakość/cena. Tylko pamiętaj o tych dwóch literkach na końcu, bo bez nich, to taki ... bazarowy kręciołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

keri napisał/a:

wobler129 napisał/a:

Już się zdecydowałem. Wybiorę Tica Libra 2500SA.

Wybór trafny i na pewno ten kręcioł Ci długo posłuży.

No Maciek , masz dokładnie taki zestaw okoniowy jak ja . To prawda , że Libra jest

trochę ciężkawa do tego kijka , przyzwyczaisz się. Jak nie przytniesz go drzwiami albo

nie przejedziesz autem , to będą tym łowić jeszcze Twoje dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.