Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do lekkiego spinningu


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

kaczor wędeczke to "ściąhnąłem" od Ciebie, ale kołowrotek to był mój wybór - tzn. pomogli mi Wiesławek i John.

artech tylko na tej stronce, którą sałeś nie ma Tica Libra :oops: JAk narazie znalazłem za 220zł.

Swoim wyborem niestety potwierdziłeś, że nie wiedziałeś, czego chcesz, większość proponowanych wyżej kołowrotków jest lżejsza od Libry no, ale potwierdzam kęcioł Ok.

Pisałem już, że jestem zielony w tych sprawach :oops: Kierowałem się głównie wagą kołowrotka... a to przecież nie jest najważniejsze :cool: Jak już pisałem koledzy mi wytłumaczyli wszustko i już raczej nie ma wątpliwości :smile:

A nie odpowiedzieliście mi na moje pytanie - czy Wiesławek i John mogli by tu napisać byle jakiego posta a ja bym im dał punkcik? Bo to Oni mi najbardziej pomogli. Wyjaśnili mi na chacie - czacie - wszystko o co pytałem i wzamian należy im się punkcik :cool: To jak napisze mi ktoś czy tak można? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

MagnuM tam wiesławek tylko napisał że poleca, a na chacie napisał dlaczego czym się kierować jak się sprawuje jakie są ceny itd. :cool:

Wobler, zyczę Ci aby ten kołowrotek dobże Ci się sprawował przez kolejne sezony!

Dzięki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Aha. Myślałem, że dajesz mia tą stronkę, żebym mógł zobaczyć Tice :wink: Ale chyba mnie nie przekonacie do innego kręciołka... zakochałem się :lol::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

W tej cenie Shimano Catana 2500 FA - tani i prosty kołowrotek. Przy czym bardzo niezawodny. Poszukaj na forum tematu o nim. Wielu go uzytkuje i zwykle nie narzekają. Pamiętaj jednak, że "do 100 zł" to jest najniższa półka (na którą warto zaglądać bo wiem że i za 30 dychy są kręcioły ale to pozostawię tym razem bez komentarza), więc nie spodziewaj się niewiadomo czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prócz Shimano zwróć uwagę na Dragona Mieli bardzo dobrą serię Milenium(teraz jakoś inaczej to nazywają bo zmienili szpulkę) ma 6 łożysk dobrze układa żyłkę możliwy hamulec i 5 lat gwarancji Kręce takim od 1,5 roku a na rybach jestem prawie codziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

witam

Zastanawiam się nad kupnem kręciołka do kija 270/30 g. Łowić będę na gumki 7-10 cm na 10- 15 g główkach. Po wstępnych poszukiwaniach spodobały mi się ABU Cardinal 103 FD i SPRO Inspiration 920 FD. Dodam że mam do wydania ok 180 zł.

z góry dzięki za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 180zł kołowrotków wydawalo by sie ze jest bardzo duzy wybor, ale jak sie przyjrzec blizej to nie ma ani jednego od ktorego mozna by wymagac 2-3 sezonow bezawaryjnej pracy, wiekszosc tych kolowrotkow mozna zajechac w jeden sezon lowiac przynetami w takiej gramaturze jaka podales. dobre kolowrotki zaczynaja sie od 300zl do gory i ja juz po prostu ponizej tej ceny chyba nigdy nie kupie kolowrotka do innej wedki jak tylko do okoniowki.

z dwóch ktore przedstawiles, bardziej przemawia do mnie Spro, ale jezeli nie musisz kupowac teraz i na szybko, to dozbieraj pare groszy i kup cos lepszego, chocby za 250zł wyrwiesz juz blue arca 720, shimano exage 2500FA, okume epix pro albo team dragon 920 albo 930, to kołowrotki od ktorych juz mozna powoli wymagac czegos wiecej.

a jezeli juz koniecznie chcesz kupic ktorys z tych dwoch co wymieniles to jezeli wybierzesz spro, to wez 930 albo nawet 940 bo 920 jest stanowczo za mała do takiego łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam wszystkich po raz pierwszy.Dużo czytałem na temat kołowrotka spro red arc i blue arc.Większośc opini jest pozytywna. Nie mogę natomiast wyszukac niczego o kołowrotku spro melissa.Nie jest on tani, dlatego chciałbym coś o nim wiedziec przed zakupem.Bardzo proszę o jakiekolwiek info od osób, które miały go w ręku.Pozdrawiam!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Jako ze mam zamiar poprobowac paprochowania w nastepnym sezonie i myslalem o wedce kongera tak do 10-15g i dlugosci 270 a Mikolaj chce mi przyniesc kolowrotek

Stad pytanie cos malego zgrabnego do 150 zl

Co polecacie?

Czekam na podpowiedzi i sugestie dla "czerwonego" :lol:

W miare mozliwosci szybko

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam zamiar kupić kołowrotek do ul spin na okonka.

mam na oku Mikado Golden Lion 1006 FD .

Ma może ktoś was taki kołowrotek i czy wart jest on swojej ceny, a może coś innego w przedziale cenowym max do 100 zł...:(

ość łożysk BB: 5

ilość łożysk RB: 1

przełożenie: 5.5:1

pojemność szpuli [mm/m]: 0.18/160

hamulec: FD

tak on wygląda.. -----> http://www.wedkarski.com/produkt/p-307-Mikado-KOLOWROTEK_GOLDEN_LION_1006_FD_2006_FD_3006_FD_4006_FD_Hamulec:_FD/t-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób do spinnigu poleca Shimano Catane.

Sam miesiąc temu go zakupiłem, dokładniej model 2500 FA

Pojemność szpuli: 0,18-240m/0,25-160m/0,30-110m

Przełożenie: 5.2:1

Masa: 255 g

- 3 łożyska (2 łożyska kulkowe + łożysko oporowe)

- P3 SYSTEM:

Tytanowa rolka kabłąka - POWER ROLLER

Blokada wstecznych obrotów - SUPER STOPPER II

Dynamiczne wyważenie - DYNA BALANCE

- korbka typu BIOGRIP

- szpula zapasowa grafitowa

- przekładnia HYPERGEAR

- koło atakujące przekładni odkuwane na zimno

- pływający wałek FLOATING SHAFT II

71277981.gif

kołowrotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden Lion czy naprawdę się nie nada?
naprawdę :mrgreen:

rozwiń proszę swój problem z niemożnością zakupu przez internet.

w tych pieniądzach warte uwagi są np.dragon destiny20, okuma epix20, czy tyż ta catanka 2500FA - jednak opłacalne stają się jedynie przy zakupie w sieci.

swoją drogą 120zl za ta catane to nie jest tak dużo(odlicz koszty wysyłki) jak powiesz panu w sklepie że w internecie można dostać nieco taniej może i spuści z ceny - wszak mamy zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.