Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do lekkiego spinningu


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

No też prawda;) Może coś tam uda się utargować..:)

Juz załozyłem wczoraj konto na allegro zobaczymy co z tego będzie 21 pierwszego miałem urodziny dziś impreza kasa wpadnie i zobaczymy co z tego będzie :twisted: dzięki bardzo

Temat można usunąć!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...

witam szanownych kolegów

jestem tutaj nowy, ale problem mam stary, a mianowicie szukam kręcioła do lekkiego spinningu - jest to Mistrall Shogun 2,75, 1-10, ciężar wędziska około 150 gram. Potrzebuję kołowrotek, który ładnie by współgrał z tym kijkiem. Łowię naprawdę leciutko. Przeznaczyłem na ten cel do 500 zł. I jeszcze jedna sprawa, co oznaczają te cyferki na końcu modeli FA, FI, FB, itd ... Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabadaon ja mam spinning mistralla aqua spin 2.7 cw 5-18 i powiem ci ze do niego idelanie pasuje shimano catana 2500 FA czyli hamulec z przodu. Na twoim miejscu tez bym cos szukal w tym rozmiarze czyli 2500 ewentualnie 2000 a czy z przednim czy z tylnim hamulcem to twoj wybor ale ja lubie krecioly z przednim hamulcem. Za 500 zł to juz masz kreciol naprawde z gornej polki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A wiec :smile: spodobało mi się łowienie na malutkie przynęty ( miejsce-rzeka ryby-jaz, kleń)

Mam dwie nowe wędki 240cm cw. 5-20g i 270 1-10 g pełno woblerów salmo tini i hornet parę żuczków i wirówek 0, 00

Teraz mam takie pytanie :?:

-jaki do takiego wędkowania kupić kołowrotek??

pytania dodatkowe

-czy to w ogóle dobre wędki do tej metody??

-czy używać agrafki z krętlikiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jaki do takiego wędkowania kupić kołowrotek??

myślę że nie ma potrzeby kupować "Wielkiego" kołowrotka, rozmiar w granicach 1000 do 2000 góra! Oczywiście jeżeli ma być to maszynka jedynie do dłubania małymi przynętami z cieniutkimi żyłeczkami.

-czy to w ogóle dobre wędki do tej metody??

Wydaje mi się że c/w jak najbardziej odpowiednie, jednak nie napisałeś czy są to wklejki, czy kije o jednolitej budowie. No i oczywiście jakie modele :wink:

-czy używać agrafki z krętlikiem??

jak najbardziej, jednak musisz pamiętać żeby była to możliwe jak najmniejsza i najlżejsza agrafka. Większa może po prostu zrobić Ci z woblerka pływającego tonącego.

Osobiście nie mam pojęcia jaki kołowrotek Ci doradzić, bo nigdy nie interesowałem się tak małymi kręciołami. Poszukaj może jakiegoś małego Mistrall-a albo Dragona, cena nie jest duża a maszynki są raczej w miarę porządne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec:)

kołowrotek upatrzyłem taki; Shimano NEXAVE 2500FB

wędki możne nie szałowe ale są :wink: : Konger Carbonmaxx team spin 270 c.w.1-10g &

Jaxon Crystalis 240 c.w.5-20g

a agrafki właśnie kupiłem takie ze z ledwością zapinam :) takie ciupinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbomaxxx w stosunku cena/jakość wypada całkiem pozytywnie :smile: raczej bałbym się o tego jaxona. A co do kołowrotka, bardzo pojemny, żeby wypełnić szpulę myślę że jakieś 280m żyłki 0,18 potrzeba. Jeżeli dobrze kojażę to na temat Shimano Nexave czytałem kilka pochlebnych opinii więc nieśmiale mogę stwierdzić że chyba będziesz zadowolony :smile: Jednak postaraj się go na żywo "pomacać" a najlepiej pójdź z wędziskiem do sklepu i zobacz jak Ci leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wracam ze sklepu i powiem ze nawet całkiem całkiem ale 205 pln na alegro juz po 150 , lecę zrobić przelew żeby do piątku przyszedł bo 1 koniec zakazu spinning owania a ja bez maszynki będę na sztywno nie będę rzucać lecę :mrgreen: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec:)

kołowrotek upatrzyłem taki; Shimano NEXAVE 2500FB

kołowrotek duży nie jest, szkoda że większość posiada tylko głębokie szpule, ale jest na to świetny i sprawdzony sposób, a nazywa się podkład :twisted::smile: 1000 nawet bym nie oglądał bo jest to podlodówka która z kołowrotkiem spiningowym nic wspólnego niema.

z daiwy 2500 jest nieco większe ale też by obleciał, tu jest jeszcze 2000 opcjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zapadło 2500 z przednim hamulcem :) nadzieja ze przyjdzie do 1 maja;)

A co do pojemności szpuli co grozi nawinąć te 250 metrów żyłki?? może czegoś nie wiem??

Nic nie grozi. Po prostu nie wszystkie żyłki są sprzedawane w odcinkach po np. 300m, a zwykle po 150m więc zamiast wydawać pieniądze na 2 paczki dobrej jakości żyłki (której de facto raczej nigdy się nie użyje, bo kto przy normalnym łowieniu spinningowym wysnuwa 150 m żyłki :? ), można użyć np. starej żyłki jako podkład, a na to nawinąć nowiutką żyłeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na wstępie- witam wszystkich serdecznie. Po kilku ładnych latach przerwy wróciłem do wędkowania, dużo się przez ten czas na rynku wędkarskim zmieniło. Postanowiłem spróbować czegoś, w co jak dotąd bawiłem się rzadko- czyli lekkiego spinningu. Mówiąc "lekki" mam na myśli zabawę głównie z okoniami.

Obecnie kompletuję sprzęt i chciałbym dobrać kołowrotek odpowiedni do wędziska mikado lexus saphire. Cena kołowrotka- około 200 zł, waga- około 200 gram. Z kilkunastu interesujących mnie modeli ciekawy wydał mi się ten:

QUICK SLR SPIN FD 520

czy ktoś korzysta z tego modelu i mógłby podzielić się wrażeniami? Czy relacja jakości do ceny jest dobra?

Będę wdzięczny za ewentualne inne pomysły odnośnie wyboru kołowrotka.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, bardzo ciekawy model :) niemniej z wysyłką to będzie już 294 zł, czyli o 100 zł więcej niż mój budżet. Zgadzam się całkowicie ze zdaniem że lepiej nie oszczędzać, bo nie stac mnie na tanie rzeczy- ale tutaj akurat będę musiał :neutral::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kup sobie Shimano Catana 1000FA lub 2500FA, za malutkie pieniądze masz kręcioł do lekkiego spinningu niezawodny, w takiej kasie nie kupisz nic co będzie bardziej precyzyjne i lepiej zrobione, dość powiedzieć, że wersję 2500FA mam już chyba z 5 sezonów i gdy się wysłużyła na spinningu to trafiła do feedera na wody stojące koszyki po 5-30g + zanęta i jeszcze nie zmiękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.