Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

X Ogólnopolski Zlot Sympatyków haczyk.pl


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich poszukiwaniach odpowiedniego łowiska, nadszedł czas na ogłoszenie miejsca tegorocznego, jubileuszowego Zlotu Sympatyków Haczyk.pl. :cool:

Zlot odbędzie się w dniach 14-16.08 na łowisku Sielska Woda w Lubszy. Miejsce zlotu jest zlokalizowane w południowo-zachodniej Polsce 50 km od Wrocławia i Opola.

normal_mapa_zlot.jpg

Łowisko

Staw nie jest zbyt duży i ma dość urozmaicony kształt. Prawdopodobnie będziemy mieli rezerwację na tą najszerszą część zaznaczoną na zdjęciu.

normal_lowisko%7E0.jpg

normal_dsc_0326.jpg

normal_dsc_0319.jpg

Rybostan tworzą oczywiście karpie, ale oprócz tego amury, leszcze, jesiotry i inne ryby

normal_zdje__8083Bcie0029.jpg

normal_10572011_793732970679209_3873108314071948448_o.jpg

Również miłośnicy drapieżników mogą liczyć na złowienie ciekawych okazów szczupaka lub sandacza.

normal_2013_09_29_14_45_41.jpg

normal_cam00309_fotor.jpg

Dozwolony jest połów metodą spinningową. Dwie ważne uwagi: na łowisku obowiązują haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru (przez zagniecenie lub odłamanie), każdy wędkarz jest zobowiązany do posiadania przyrządu do odczepiania haczyka z pyska ryby. Resztę zasad znajdziecie w Regulaminie łowiska.

W dniach 14-16.08 nie obowiązuje nas cennik dostępny na stronie. Opłata za łowienie nie przekroczy 20 zł/dobę za jednego łowiącego. Szczegółowo koszty łowienia ustalę podczas planowanej na początek maja wizji lokalnej, podczas której postaram się również trochę połowić testowo.

Dozwolone jest rozbicie namiotu karpiowego, nie płacimy również za pobyt na łowisku dla osób towarzyszących nocujących na miejscu. Możemy łowić przez całą dobę. Nasza rezerwacja nie uprawnia do zabierania ryb. Gdyby ktoś miał taką chęć- rozliczenie wg cennika łowiska.

Noclegi

Sielska Woda oferuje noclegi w drewnianych domkach o różnych konfiguracjach od 4 do 10 osobowych. Zarezerwowałem wszystkie wolne miejsca, czyli większość jakimi dysponuje ośrodek. W pierwszej kolejności zapytałem o chęć udziału uczestników zeszłorocznego zlotu i osoby które w ubiegłym roku wyrażały chęć udziału w tegorocznym zlocie. Muszę przyznać, że odzew był błyskawiczny i uczestnicy poprzedniego zlotu zameldowali się w komplecie! Na tą chwilę wolne pozostają 2 pokoje 4 osobowe typu bungalow.

normal_dsc_1383.jpg

normal_dsc_1390.jpg

normal_dsc_1393.jpg

normal_dsc_1476.jpg

O cenniku nie będę się rozwodził, bo jest dostępny na stronie łowiska.

W każdym budynku znajduje się aneks kuchenny z lodówką, kuchnią elektryczną, i resztą wyposażenia. W każdym salonie jest telewizor. Ważna informacje- doba hotelowa trwa od 10 do 10 kolejnego dnia, w domkach obowiązuje całkowity zakaz palenia!

Mamy wstępną rezerwację na pokoje do 15 maja. Żeby zarezerwować nocleg należy dopisać się do listy w tym temacie i skontaktować się ze mną na PW. Po 15 maja będziemy wpłacać zaliczki za noclegi.

Uwaga! Rezerwacja wstępna na noclegi dotyczy okresu od 14.08 do 16.08. Ja będę na miejscu od 13.08. Proszę o uzupełnienie listy o planowany okres pobytu. Uwaga, proszę nie kontaktować się bezpośrednio z ośrodkiem- rezerwacje i ustalenie terminu za moim pośrednictwem- żeby nie robić zamieszania.

Podobnie w sprawie łowiska- rezerwacja dotyczy okresu 14-16 sierpnia. Łowienie podczas wcześniejszej doby wymaga uiszczenia opłaty zgodnie z cennikiem.

1. tomek1+ Ola+ dzieciaki 13-16.08 (domek 10 osobowy1)

2. Gregorek+ Kuba+ kolega +syn 13-16.08 (domek 10 osobowy1)

3. Trini ......16.08 (domek 10 osobowy1)

4. Madman+ rodzina 13-16.08 (domek 10 osobowy2)

5. Amator+ rodzina 13-16.08 (domek 6 osobowy)

6. Tadeusz+ Krzysztof+ żony 13-16.08 (domek 4 osobowy)

7. Tomik+ Magda+ dzieciaki ...-16.08 (domek 4 osobowy bungalow)

8. Bronek z rodziną ....-16.08 ( dwa domki 4 osobowe bungalow)

9. Radek z rodziną ....-16.08 (domek 4 osobowy bungalow)

10. Marek z rodziną ....-16.08 ( domek 4 osobowy bungalow)

11. P (Przemek) z rodziną) ?....-16.08 ( domek 4 osobowy bungalow) proszę o potwierdzenie!

12. Gofer ....-16.08 ( namiot)

Już zapowiedziało udział dobrze ponad 40 osób. Do dyspozycji pozostają 2 domki bungalow 4 osobowe.

Na miejscu można zamówić obiady w cenie 15 zł (obiad dnia- zupa+ drugie danie). Do dyspozycji jest również smażalnia ze świeżym pstrągiem, dorszem i czasem sandaczem.

Dla rodzin i dzieciaków do dyspozycji jest kąpielisko (mieszkańcy domków nie płacą dodatkowej opłaty) oraz plac zabaw dla dzieciaków i kucyki pony do głaskania.

Z pewnością pojawi się sporo pytań dotyczących zlotu. Proszę o zadawanie ich w tym temacie lub do mnie na PW.

Mam nadzieję, że atmosfera i zabawa będzie nie gorsza niż w ubiegłym roku. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Przeczuwam świetną zabawę....

Myślę, że będzie ok. :wink:

Będzie się działo nie wiem czy wędki brać

Spróbuj nie wziąć. :wink: Kto się będzie ociągał z łowieniem to rano zrobię pobudkę :twisted: A na poważnie- to myślę że na wszystko będzie czas tak jak ostatnio- i na wspólne chwile przy grillu i piwie i na konkretne łowienie, które zawsze pozostanie głównym celem zlotu. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczuwam świetną zabawę....

Myślę, że będzie ok. :wink:

Będzie się działo nie wiem czy wędki brać

Spróbuj nie wziąć. :wink: Kto się będzie ociągał z łowieniem to rano zrobię pobudkę :twisted: A na poważnie- to myślę że na wszystko będzie czas tak jak ostatnio- i na wspólne chwile przy grillu i piwie i na konkretne łowienie, które zawsze pozostanie głównym celem zlotu. :cool:

nie no jak bez wędek .? Trzeba pobić życiówkę a po zeszłym roku jest co pobijać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak blisko Wrocka, to i ja pewnie na chwile wpadnę przywitać się i przy ognisku posiedzieć :-)

Super! A jeszcze lepiej nie na chwilę tylko na dłużej :wink:

Wybierając to miejsce miałem też na uwadze silną grupę haczykowców z okolic Wrocławia, ale jak na razie nie widać zainteresowania. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, pewnie bliżej terminu więcej osób się zdeklaruje. Wspomnę o złocie tym, których znam, może zorganizuje się większą ekipę ;-)

A co do łowiska, to słyszałem bardzo pozytywne opinie, wiec wydaje się to świetnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, pewnie bliżej terminu więcej osób się zdeklaruje. Wspomnę o złocie tym, których znam, może zorganizuje się większą ekipę ;-)

A co do łowiska, to słyszałem bardzo pozytywne opinie, wiec wydaje się to świetnym wyborem.

Pamiętajcie, że rezerwację noclegów mamy do 15 maja. Po tej dacie domki których nie wykorzystamy właścicielka może wynająć komuś innemu.

Tak czy inaczej wpadajcie, choćby na jeden dzień. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, pewnie bliżej terminu więcej osób się zdeklaruje. Wspomnę o złocie tym, których znam, może zorganizuje się większą ekipę ;-)

A co do łowiska, to słyszałem bardzo pozytywne opinie, wiec wydaje się to świetnym wyborem.

Pamiętajcie, że rezerwację noclegów mamy do 15 maja. Po tej dacie domki których nie wykorzystamy właścicielka może wynająć komuś innemu.

Tak czy inaczej wpadajcie, choćby na jeden dzień. :wink:

Tomek daj namiary na wpłaty zaliczek/rezerwacji.

bo rozumiem że przelewamy na twoje konto a ty dalej :roll:

lepiej to od razu załatwić bo czas szybko leci potem umknie gdzieś termin i będzie nerwówka.

a i ile tej zaliczki za rezerwacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek daj namiary na wpłaty zaliczek/rezerwacji.

bo rozumiem że przelewamy na twoje konto a ty dalej

lepiej to od razu załatwić bo czas szybko leci potem umknie gdzieś termin i będzie nerwówka.

a i ile tej zaliczki za rezerwacje?

Zaliczki po 15 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze skojarzyłem i widziałem w telewizorni to zdaje się, że kilka dni temu nawet jeden z kandydatów na prezydenta miał tam spotkanie z wyborcami :cool:

Ciekawe czy przy okazji coś połowił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie też bym się pojawił , ale niestety roczny bobas pochłania cały wolny czas . Może też dam radę wpaść chociaż na kilka godzin na ognisko .

to zabierz dzieciaka ze sobą i po kłopocie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend wraz z kolegą Tadeuszem odwiedziłem nasze miejsce tegorocznego zlotu- łowisko Sielska Woda. :cool:

Na miejsce dojeżdżamy tuż po południu i najpierw idziemy na obchód łowiska. Oprócz centralnej części łowisko posiada dwie wąskie odnogi, nad którymi zlokalizowane jest kilka wędkarskich, odludnych zakamarków, które również cieszą się popularnością wśród wędkarzy. Więcej pokażę na filmie z tej zasiadki.

Obejście łowiska zajmuje trochę czasu, przy okazji mijamy plażę, kąpielisko i saunę. Następnie idziemy się przywitać z szefową, zobaczyć domki i zjeść obiad. Zobaczyliśmy wewnątrz tylko kilka domków, bo reszta była zajęta przez licznych odpoczywających na łowisku. Drewniane domki sprawiają bardzo dobre wrażenie i według rozmowy z właścicielem, który mieszka po drugiej stronie drogi- w lecie zapewniają temperaturę o około 7 stopni niższą niż na zewnątrz.

Następnie zamawiamy flaczki (całkiem smaczne), do których dostajemy świeżutki chleb, miskę ze smalcem i świeżo kiszone ogórki. Cena za porcję 10 zł. Bar serwuje również kilka innych potraw, napoje, lody i bardzo dobre piwo czeskie. :cool:

Przy obiedzie dołącza do nas właściciel i dłuższą chwilę dyskutujemy o łowisku, rybach itd. Rozwija to miejsce błyskawicznie stawiając zarówno na wędkarstwo jak i rekreację.

Jeśli chodzi o to co najbardziej nas interesuje czyli ryby. W łowisku jest sporo ładnej ryby, ale jak pokazała nasza zasiadka nie jest tak łatwo się do nich dobrać. Według informacji właściciela, w łowisku pływa ponad 20 sztuk karpi powyżej 20 kg, ładne amury, kilka sumów około 40 kg.

Oprócz tego jest duża populacja jesiotrów nawet do 10 kg (wszystkie wracają do wody), sporo sandacza (co roku zarybienia palczakiem) do około 3 kg, ładne okonie i pojedyncze duże szczupaki. Podczas naszej zasiadki niedaleko nas na żywca złowiono szczupaka 7 kg, który wrócił do wody. Jest sporo mniejszego karpia, leszcza i innych ryb. Co ciekawe jest też sumik karłowaty, który pojawił się nie wiadomo skąd.

Jeśli chodzi o samą zasiadkę. Wybraliśmy brzeg przeciwny do tego zabudowanego domkami. Kije zarzuciliśmy po południu. Zestawy typowo karpiowe, samozacinające. Przynęty od śmierdzących do owocowych. Liczyliśmy na zapachy typu wanilia, bo jak dowiedzieliśmy się od właściciela- dokarmia ryby odpadami wafli. :wink:

Okazało się jednak, że najwięcej brań zanotowaliśmy na pellet halibutowy. Nęciliśmy kulkami, pelletem- także w PVA. Brania rozpoczęły się dopiero po zmroku. Pierwsze kilka odjazdów zakończone pudłem lub spinkami ryb. Przypuszczam, że to robota jesiotrów. Wreszcie po drugiej w nocy zacinam jak się okazuje rybę wyjazdu.

normal_IMG_1130.JPG

Ryba w bardzo dobrej kondycji, waleczna. Ze względu na dużą długość oceniliśmy ją na więcej niż około 10 kg, które miała. Później mieliśmy jeszcze wiele brań, z których wyjęliśmy kilka karpików do 3 kg i zaliczyliśmy kolejne odjazdy nie zacięte lub spięte. Tyle pustych brań nie miałem przez cały zeszły sezon. To też materiał do analizy.

Podsumowując, w łowisku z pewnością są ładne ryby, ale trzeba będzie trochę pokombinować żeby się do nich dobrać. Na zlocie zapolujemy też z pewnością na drapieżniki i na jesiotry, na które podobno najskuteczniejsze są rosówki. My ustawiliśmy się na grubsze ryby, więc brań było stosunkowo niewiele, ale inni łowiący np. na feedery bardzo często wyciągali karpie 2-3 kg, jesiotry do 80 cm i inne drobniejsze ryby.

Warunki noclegowe i socjalne na bardzo dobrym poziomie. Atrakcji dla dzieciaków nie zabraknie- kąpielisko, dmuchane zabawki i świeżo zainstalowane automaty do gier, bilard itp. Jedyną moją obawę wzbudza właśnie ta rekreacyjna część ośrodka, która przy dobrej pogodzie będzie z pewnością źródłem sporego ruchu i hałasu. Myślę jednak, że ranki i noce przyniosą i wędkarskie emocje.

Ze spraw organizacyjnych- najważniejsza- proszę uczestników o pilne potwierdzenie daty rozpoczęcia pobytu. Zaliczki wpłacamy w wysokości 100 zł od domku 4 osobowego i 200 zł od większego. Przed wpłacaniem zaliczki koniecznie dajcie znać co do dat pobytu. Przypominam o obowiązku stosowania haków bezzadziorowych lub pozbawionych zadzioru. Zalecane jest posiadanie maty i środka do odkażania pyska ryby. Wskazane są odpowiednio mocne przypony. Jeden ze złowionych w sobotę jesiotrów miał w pysku 7 wbitych i zerwanych haczyków.

Pokrótce to tyle. Myślę, że powinno być fajnie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronek+ szwagier+marek+radek wszyscy od 14.08-16.08.

przyjeżdżamy w piątek po południu/wieczorem w zależności jak się robota poukłada.

daj namiary na jakie konto wysyłać kasę. każdy będzie sam za siebie płacił chyba że ma być inne rozwiązanie (mogę pozbierać i wpłacić za całą ferajnę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później mieliśmy jeszcze wiele brań, z których wyjęliśmy kilka karpików do 3 kg i zaliczyliśmy kolejne odjazdy nie zacięte lub spięte. Tyle pustych brań nie miałem przez cały zeszły sezon. To też materiał do analizy.

Witaj w moim świecie :D Nie będę kozaczył bo jeszcze dużo przede mną, nie mniej łowiska obfitujące w drobniejsze karpiowate (małe karpie, liny, sporo leszcza) to wyzwanie dla zestawu z włosem. Oprzeć pelet/kulkę o hak na okręconym włosie i musi coś się zaciąć. Dobrze wiedzieć, że trzeba przypony przygotować :D

No a do tematu wracając obyśmy połapali chociaż tak, jak w zeszłym roku to już będzie super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zlot jest tak blisko to grzech nie podjechać i przynajmniej się nie przywitać. Do zobaczenia!

Super!

Witaj w moim świecie Nie będę kozaczył bo jeszcze dużo przede mną, nie mniej łowiska obfitujące w drobniejsze karpiowate (małe karpie, liny, sporo leszcza) to wyzwanie dla zestawu z włosem. Oprzeć pelet/kulkę o hak na okręconym włosie i musi coś się zaciąć. Dobrze wiedzieć, że trzeba przypony przygotować

Stosowałem dość duże przynęty i 10-12 mm przynęty od haka właśnie żeby nie przerzucać drobnej ryby, bo widziałem że na delikatne zestawy biorą ludziom bardzo chętnie. Myślę, że za część brań odpowiadają jesiotry, które zapewne nie zacinały się z powodu odsunięcia przynęty od haka.

Jednak jedna spinka to był z pewnością drugi duży karp, bo zaczął walkę jak ta 10-ka. Co ciekawe brania tych większych ryb były bardzo delikatne- do brzegu albo powolne wyciąganie żyłki, szybkie odjazdy robiły tylko małe karpiki.

No a do tematu wracając obyśmy połapali chociaż tak, jak w zeszłym roku to już będzie super!

No zobaczymy jak będzie w sierpniu. Coś tam już więcej wiem o łowisku.

W Oleśnikowej Dolinie to były niezapomniane połowy. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorek + Kuba, Rafał + Mateusz: 13.08.2015-16.08.2015.

Tomek,po raz kolejny udowadniasz nam - forumowiczom, że strzelasz tylko "10" :mrgreen:

bronek, mam małą prośbę - zrób tę "herbatę" nieco lżejszą, bo ja po wieczorku integracyjnym do późnego popołudnia dnia następnego nie mogłem znaleźć wyjścia z namiotu .... :wink:

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,po raz kolejny udowadniasz nam - forumowiczom, że strzelasz tylko "10" :mrgreen:

Czasem coś się uda wyjąć :wink: Na zlocie ostrzę sobie zęby na te dwudziestki. Jeden spław w zanęconym łowisku z pewnością nie należał do dziesiątki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.