Skocz do zawartości
tokarex pontony

Muszkarstwo - Wrocław i okolice.


mza

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dziś od kolegów srogo po tyłku. Po prostu pokazali jak się powinno łowić, niemniej też dorzucę swoje 3 grosze.

tutaj pan @bacyk przy pracy ( nie zimno w tej rzece?):

20180203.thumb.jpg.0d87cf7300e07dc479969559cd231bca.jpg

odpasiony pan lipień (nie taki okazały, jak Booryssa, ale i tak walczył pięknie):

20180203_103434.thumb.jpg.cd53d42a4103678f40bea106935f2169.jpg

bobry nad Bobrem, czy nie nad Bobrem bobry?

20180203_105537.thumb.jpg.ee6ab66220015839d4bfe9cb0cefaa66.jpg

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
Godzinę temu, Darek 1 napisał:

gratulacje

to chyba górny odcinek Kaczawy?

Ja łowię od połączenia Kaczawy z Nysą szaloną z dobrymi efektami, lecz 3 tygodnie temu nic się nie działo.

ja byłem na tym odcinku w środę na 2,5h, bez kontaktu z czymkolwiek (mucha - streamer)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rybki zostały wyłowione, bo zawsze na tym odcinku coś się meldowało, podobnie....coraz gorzej.... jest też na Nysie Szalonej, miałem tam swoje miejscówki że nigdy nie wracałem "o kiju" a ostatnie 2 lata bardzo słabe efekty. To na Szalonej złowiłem mojego pierwszego 50 tkę. Oj szkoda, coraz gorzej z rybkami u nas, jakoś Czesi i Słowacy radzą sobie lepiej bo ryb więcej, u nas kłócą się włodarze tylko o stołki:angry:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kolegi @jaroslav oraz @tom@ha dostałem kije streamerowe do testów. Wyprawa nad Wag coraz bliżej i trzeba się na coś zdecydować.

Mikado FLY STX testowałem w weekend, natomiast Echo Base 690 dziś. 

IMG_20180223_164359-01.thumb.jpeg.5df1994ac25d1c78ad5a4f04a8f6e5e0.jpeg

Obie wędki bardzo fajne. Jeśli chodzi o rzuty, porównywalnie z małą przewagą Echo, które ma zdecydowanie więcej mocy w dolniku. Mikado ma drewniane siodło kołowrotka i to go wyróżnia bo to wędka za około 230 zł. Echo posiada chromowane jednostopowe przelotki wężowe, które w porównaniu do przelotek Mikado wydają się 2-3x solidniejsze. Użyłem linki Vision vibe85wf6/7f. Echo współpracowało z nią przepięknie. Dla Mikado w moim odczuciu to troszkę za dużo, jeśli mowa o bardzo dalekich rzutach. Do uzyskania 15 metrów, wystarczył jeden zamach jedną i drugą wędką. Echo ma wieczystą gwarancję producenta i kosztuje 450 zł.

Kije te są warte swojej ceny. 

IMG_20180223_164354-01.thumb.jpeg.05829423baaa501278b3e99c13559691.jpeg

Czeka mnie trudny wybór.

kamerę ustawiłem pod słońce i troszkę ciemno w kadrze.

Kolejne testy nad Kaczawą.

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypad na lód wypalił ale nic się nie chwalę bo nie chce mieć nikogo na sumieniu. W piątek trochę okonia wczoraj też okoń a dzisiaj kilka ładnych płoci kilka okoni pod 30cm i jeden garbaty dziadek spadł przy otworzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Budek napisał:

Wypad na lód wypalił ale nic się nie chwalę bo nie chce mieć nikogo na sumieniu. W piątek trochę okonia wczoraj też okoń a dzisiaj kilka ładnych płoci kilka okoni pod 30cm i jeden garbaty dziadek spadł przy otworzę. 

Cicho nie denerwuj zmarzlakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Booryss napisał:

 

Ryb nie wstawia to zlosilwie filmiki posyła ze smokami. 

 

Kolega Budek przynajmniej nie wstawiał filmów na forum a teraz Ty Kolego Booryss'ie denerwujesz zmarzlaków wstawiając te filmiki, bo gul skacze :D jak będziesz się wyprowadzał do Nowej Zelandii to zapytaj o zniżkę dla kolegów z forum, może coś ugramy :lol:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem A teraz czas na B! 

Odnośnie warsztatów muchowych-wobkowych! 

Oldbolo zaproponował że użyczy do owych celów swoje pomieszczenia biurowe ☺ 

Są to nie duże 3 pokoje na codzień miejsca pracy więc imprezy ze striptizem nie będzie i jak owe miejsca zastaniemy tak też je nienaruszone opuścić musimy!! 

Są tam biurka więc sprawę stołów mamy zalatwioną lecz jakieś krzesełka wędkarskie by się przydały! 

W grę wchodzi Piątek 02.03.2018r.

Propozycja startu 17:00

Zróbmy listę kto jest chętny i zobaczmy czy pomysł Wypali! 

1.Oldbolo

2.jaceen

3. Booryss

4...

W ten mroźny czas będzie chwila spotkać się z oszolomami po kiju pogadać, wymienić się materiałami, podpatrzeć coś nowego a nawet pochwalić się najbrzydszą muchą jak najlepiej nam wychodzi. 

Lokalizacja lokalu Grabiszyńska więc taktyczne całkiem nieźle! 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.