Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Muszkarstwo - Wrocław i okolice.


mza

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Czołem koledzy muszkarze!

Mam do Was pytanie. Będę na weekend w Szczytnej koło Polanicy. Chciałbym wybrać się ze spinnem na Bystrzycę Dusznicką. Możecie mi powiedzieć jaki jest tam numer łowiska (nie mam jak tego sprawdzić do jutra)? O ile można tam w ogóle łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marienty, zostaw te wędki! Lepiej wejdź lub ta gorsza wersja;), wjedź na Szczytnik. Zaglądnij do Gościńca Misyjnego, napij się herbaty lub wody, oglądnij eksponaty, a może uda się spotkać jakiegoś misjonarza i posłuchać opowieści z ich posługi. Zaglądnij na punkt widokowy, pooglądaj panoramę i koniecznie zejdź przez furkę (żółty szlak ?) i zobacz od podstawy ścianę z punktem widokowym. Według mnie najciekawszą atrakcją jest Kalwaria Górska (czerwony szlak?), którą zawsze, gdy jestem po drodze, odwiedzam.

W Bystrzycy Dusznickiej dla odpoczynku to dla ochłody ochlap stopy:)

http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=6162

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎06‎-‎23 o 22:52, tomek1 napisał:

Jacek rządzisz! Po Twoich postach coraz częściej nachodzą mnie myśli żeby spróbować muchowania. ;)

Przymierzałem się od jakiegoś czasu, a teraz już chyba klamka zapadła. Na towarzyskich zawodach karpiowych wygrałem kołowrotek muchowy i sznur tonący, więc już chyba się nie wywinę. :)

Potrzebuję więc jakiejś wędki muchowej na start i chyba pływającego sznura do suchej muchy. Przepraszam za post niezgodny z tematem, ale wiem, że tu przeczytają go muszkarze. ;)

Gdyby ktoś miał na zbyciu kij dla początkującego, to dajcie znać. Liczę na Waszą poradę, bo dla mnie to na razie czarna magia. Na początek chcę połowić pstrągi na stojącej wodzie i popróbować na górnej Wiśle, czyli łatwe technicznie łowiska, żeby nauczyć się operować wędką.

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich wypadach w woderach i ugotowaniu, dziś postanowiłem wybrać się bez nich. Stare buty, krótkie spodnie, zimna pucha do plecaka i do wody. Upał chyba wszystkich odstraszył, bo pusto (lubię to!).  Brodzenie na krótko baaardzo przyjemne. Napój chłodzący idealny,ale najlepsze były ryby. Woda minimalnie wyższa od wczorajszej i żarły doskonale. Poniżej zdjęciowy 54.

hakkl542.thumb.jpg.4f467b470449571de34642fc46c1e832.jpg

 

 

  • Super 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

01.08.2018 Ja z rodziną i Odys z rodziną docieramy nad Białkę Tatrzańska. 

Rozbijamy cygański obóz namioty znaczy się. Ognisko integracja, płyny rozweselające! 

Rano wstajemy wskakujemy w śpiochy i na pstrągi. Dupy nie urwało kilka małych sztuk ale że do wody idziemy 45 sekund więc wypad udany. 

W ciągu dnia lampa plażing smażing i spływy na materacach. I znów ognicho cała reszta i tak kolejnych 10 dni będziemy was denerwować 

Kilka foto

IMG_20180802_105148.jpg.585f412a1008c01b4bdcb24aee647ef3.jpgIMG_20180802_082248.jpg.4a308c2bf43b49a756ca80559f8afb7f.jpg

IMG_20180802_173414.jpg.8a19d66e63bf3953abb5a6a8e2ca4ca4.jpgIMG_20180801_181728.jpg.56bde78d3e6b4cd53b178d5e4cbd738d.jpg

 

  • Super 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej fotce, pewnie leci zupa rybna he he (z karpia) 😃, a tak na serio, pod namiotem jesteście rozbici na jakimś polu namiotowym czy na dzikusa? Pytam ponieważ sam z chęcią wybrałbym się w te okolice, no może nie z rodzina ale z kumplem. A jak z rybą po tych stanach ostrzegawczo-powodziowych sprzed kilku (kilkunastu) dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieszkaniu gorąco... spać się nie chciało...pies łaził, bo też miejsca sobie znaleźć nie mógł, więc jedyny ratunek -  ryby :) 

Sporo się działo i kilka godzin minęło jak jedna.

Jestem z siebie dumny, bo dorwałem fajnego sandała. Z dobre 20min zajęło mi, aż go skusiłem. Widziałem jak bił. Regularnie w 1 miejsce pod brzegiem. Zacząłem od rzutów prostopadle i ściągać po łuku - bez efektu. Później przeciągałem streamera pod prąd przez miejsce gdzie uderzał - nic. Lekko już zestresowany, że zaraz przestanie żreć, bo ileż można, postanowiłem posłać muchę i ja trzymać. Branie nastąpiło po 15-20sekundach. Nie było mocne. Bardziej takie powieszenie się. Bez szarpnięcia.

sanalhak.thumb.jpg.3f3ddde86cb59e33fe873fdd109b97d6.jpg

Później miałem małego bolka. Jak zrobiło się jasno siadł kleń pod 40 i 2 okonie 24,28. Na koniec znowu boleń  50+. Foty nie robiłem, bo zażarł dość głęboko pod skrzela i poszła krew. Nie chciałem go męczyć i szybko wrócił do wody.  

Wszystko złapane na jasnego streamera z czarnym grzbietem. Sporo łowiłem na poperka, którego dostałem od Jacka. Bardzo dużo widowiskowych wyjść, ale żadna ryba nie chciała się zapiąć. 

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jareksm2 napisał:

Na ostatniej fotce, pewnie leci zupa rybna he he (z karpia) 😃, a tak na serio, pod namiotem jesteście rozbici na jakimś polu namiotowym czy na dzikusa? Pytam ponieważ sam z chęcią wybrałbym się w te okolice, no może nie z rodzina ale z kumplem. A jak z rybą po tych stanach ostrzegawczo-powodziowych sprzed kilku (kilkunastu) dni?

Woda się czyści jest fajnie a jesteśmy rozbici na cemping Łęg miejscowość Frydman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki to macie piękne miejsce, ja na Dunajcu w okolicach Sromowców jestem regularnie co roku za głowatką. Trochę Wam zazdroszczę ale życzę ogromnych salmoidów i kardynałów a może jakiś ciekawy przyłów. Zobaczcie koniecznie park krajobrazowy Przełom Białki...mega miejsce, są jaskinie gdzie odkryto resztki z życia naszych przodków no i rzeka w tym miejscu jest mega urokliwa, a pod ogromną skałą stoi nie jeden kaban....lecz to Park więc łowić nie wolno.

Pozdrawiam i udanego urlopu Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darek 1 napisał:

Chłopaki to macie piękne miejsce, ja na Dunajcu w okolicach Sromowców jestem regularnie co roku za głowatką. Trochę Wam zazdroszczę ale życzę ogromnych salmoidów i kardynałów a może jakiś ciekawy przyłów. Zobaczcie koniecznie park krajobrazowy Przełom Białki...mega miejsce, są jaskinie gdzie odkryto resztki z życia naszych przodków no i rzeka w tym miejscu jest mega urokliwa, a pod ogromną skałą stoi nie jeden kaban....lecz to Park więc łowić nie wolno.

Pozdrawiam i udanego urlopu Darek.

Po za widokami miejsce o którym wspomniałeś ma jeszcze jedną zaletę. Przy tym upale jest tam dużo chłodniej! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano plan był? Podjechać nieco dalej ale i sabotaż też był! Wstajemy wcześnie pakujemy się do auta i W drogę, na miejscu okazuje się że zapomniałem butów do brodzenia pewnie Odys je tak sprytnie schował żebym o nich zapomniał. Trudno robię kilka fotek i idę spać do auta a Odys walczy. 

IMG_20180804_070324.jpg.74c5a4096a0d307c80a5adff6d9b1f99.jpg

 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną pierwsze próby z muchówką. :)

W piątek wieczorem na komercji. Początek trochę nieporadny, ale po chwili już byłem w stanie rzucać w miarę sprawnie. Niestety w upalne popołudnie pstrągi nie wykazywały aktywności a klenie kompletnie ignorowały muchę mimo, że stały pod powierzchnią. Dopiero o zmroku miałem dwa puknięcia w muchę, ale kończę bez ryby.

Wczoraj podgórska Wisła. Już udaje się powtarzalnie rzucać do 10-12 metrów (sprawdzone w ogródku :) ) Było trochę wyjść, ale ryby niewielkie. Kończę z kilkoma małymi klenikami. Na razie tylko sucha mucha, ale muszę pokombinować z mokrymi, np. żeby dobrać się do świnek, które wczoraj bardzo aktywnie żerowały w Wiśle.

Najbliższe plany- jak się uda- to typowo muchowa górna Wisła.

Teraz jeszcze bardziej podziwiam to co pokazujecie w tym dziale. ;)

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maniu394 napisał:

Super , że się wkręcasz w muszkarstwo

Najgorsze jest to, że znając nieźle inne metody- mam świadomość jak mało wiem na temat łowienia na muchę :lol: 

Drugi problem to brak na miejscu kogoś, kogo można byłoby podpatrywać. Jak wiadomo często jeden dzień z dobrym wędkarzem daje więcej niż miesiące samodzielnego kombinowania. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomek1 napisał:

Najgorsze jest to, że znając nieźle inne metody- mam świadomość jak mało wiem na temat łowienia na muchę :lol: 

Drugi problem to brak na miejscu kogoś, kogo można byłoby podpatrywać. Jak wiadomo często jeden dzień z dobrym wędkarzem daje więcej niż miesiące samodzielnego kombinowania. ;) 

Zapraszamy zatem na wyprawę na jesienny San :) świetne miejsce do nauki i co najważniejsze piękne Lipienie :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem przełowiony 😉

IMG_20180807_124811279.thumb.jpg.a3ca77701e49933d7069c3fc7999cd57.jpg

Sznur przepalił mi palce 😁 za dużo brań...co zrobić...trzeba cierpieć 😋

Wczoraj rano okonie, w południe  klenio-jazie na suchara, wieczorem okonie. Działo się, ale bez szału. 

Dzisiaj z rańc tafiłem na eldorado boleniowe. 3sztuki wyjechały jedna po drugiej! Dosłownie! Rzut ryba,rzut ryba,rzut ryba. To było piękne😀 Ryby nie duże, bo 45-50cm.Były też parę okoni 23 - 25cm.

W południe miałem plan połowic jaziory  i plan wypalił 😎 foty jutro, bo padam. Wieczorem już tylko browar.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bacyk napisał:

Zapraszamy zatem na wyprawę na jesienny San :) świetne miejsce do nauki i co najważniejsze piękne Lipienie :)

Kto wie- może... Ale najpierw muszę opanować podstawy, żeby przy starych wyjadaczach wstydu sobie nie narobić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tomek1 nie ma starych wyjadaczy . Początki zawsze trudne wszystko przyjdzie w odpowiednim czasie większe ryby jak i swoboda rzutów. 

My z Odysem choć czasu mało na łowienie walczymy codziennie. 

Ale piękne widoki i doborowe towarzystwo rekompensują słabe wyniki. 

Magia zachód ów słońca 

 

IMG_20180806_194513-01.jpeg.9e17b549aaf99351c3d1c8f8d02f86df.jpeg

Pozdrawiamy widokiem na Rysy z Czarnego Stawu 

IMG_20180806_110936-01.jpeg.2d3f004ee085742547ab0a9309f794e8.jpeg

 

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.