Skocz do zawartości
tokarex pontony

Muszkarstwo - Wrocław i okolice.


mza

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, gryzon napisał:

...Skad miał wiedzieć,  że tam sa Pstrągi. I skąd wiecie czyja to była woda?  Nie na wszystkich wodach obowiazuje regulamin Pzw. A co do okresu ja tez nie wiedziałem, że okres ochronny jest już.  Nie każdy poławia te ryby, więc nie musi znać dokładnej daty chyba ze się na nia typowo nastawia. Tym bardziej że okrest dla pstraga jest na każdej wodzie ruchomy.

Okres ochronny potoka zaczyna się na wszystkich wodach w tym samym dniu 1.09. kończy się z miesięczną różnicą na różnych wodach. Łowiący powinien znać regulamin, przecież zdawał z niego kiedyś egzamin 😀 Kiedyś na tym forum był fajny zwyczaj, że nie wstawiało się fotek ryb niemiarowych i złapanych w okresie ochronnym, ale czasy widocznie się zmieniły.

pstrąg ze zdjęcia wygląda na 40-taka ale ten czas...🙂 nieodpowiedni. Jakie tam ryby pływają łowiący zorientował się po pierwszej góra drugiej złowionej rybie. A czyja to była woda? jak prywatna to czy miał zgodę właściciela? idąc tym śladem to jeżeli nie mam prawa jazdy to mogę jeździć po pijaku bez żadnych konsekwencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
42 minuty temu, Ventus napisał:

Okres ochronny potoka zaczyna się na wszystkich wodach w tym samym dniu 1.09. kończy się z miesięczną różnicą na różnych wodach. Łowiący powinien znać regulamin, przecież zdawał z niego kiedyś egzamin 😀 Kiedyś na tym forum był fajny zwyczaj, że nie wstawiało się fotek ryb niemiarowych i złapanych w okresie ochronnym, ale czasy widocznie się zmieniły.

pstrąg ze zdjęcia wygląda na 40-taka ale ten czas...🙂 nieodpowiedni. Jakie tam ryby pływają łowiący zorientował się po pierwszej góra drugiej złowionej rybie. A czyja to była woda? jak prywatna to czy miał zgodę właściciela? idąc tym śladem to jeżeli nie mam prawa jazdy to mogę jeździć po pijaku bez żadnych konsekwencji?

Masz porównanie skoro nie masz prawo jazdy to siedź w domu. A jazda po pijaku to czy masz czy nie to niesiesz śmierć więc nie porównuj jednego z drugim. Zastanów sie czy ty jesteś w porządku a nie wzniecaj tylko sensacje. Trza było napisac tylko, ze to patrag który jeat  okresie ochronnym i by starczyło,  a nie bić pianę. Ciekaw jestem czy znasz dokladnie wszystkie okresy kazdej ryby od a do z. Z pozdrowieniami i do zobaczenia nad wodą. 

  • Super 2
  • Słabo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze , taki że mnie łowca pstrągów jak z koziej dupy alternator 😂 , po raz drugi w życiu złapałem pstrąga , z czego pierwszy raz to Widawa w Chrząstawie ale to było ? dawno temu , od dwóch lat moim celem jest okoń, i na niego się nastawiam , a że coś bierze i nie jesteś ciekawy co ? , od paru lat każda ryba wraca do wody tak że przejadę się tam w przyszłym roku zobaczyć jak to wygląda , i też wypuszczę , Ventus jak bym wiedział świadomie że złamie regulamin to zamieścił bym tego posta ? pierwsze Ps. egzamin na kartę wędkarską zdawaliśmy w podobnym czasie tak że co nie co mogło się zapomnieć 😉 drugie ps. dałem dupy i tyle a dyskusja zaczyna przypominać tę na JB , tak że koniec pitolenia , wędki do ręki i nad wodę ( zgodnie z regulaminem oczywiście 😁)

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A karasie jedzą gówno!

Trzeba nowy temat założyć !

" Nic się na haku nie dzieje dowalmy się do kogoś!

Czepialecy wędki do szafy kilka ryb w okresie ochronnym pływa przestępstwo złowić taką choć celem nie jest.

 

A teraz bardziej muchowo!

Pozdrawiamy z Sanu😎

Pogoda bomba woda super lecz ryby nie powalają!

Łowimy też pstrągi czasami bo pływają między lipieniami ale to nie jest zakazane!

large.IMG_20181004_190434.jpg.c40c847b23aa1e02d776066fdf7c0060.jpglarge.IMG_20181005_173457.jpg.a68e04c22042ca74039ec3e149446a3b.jpglarge.IMG_20181005_173447.jpg.bc2d6f0c0cc3316c1f210374f8169c6d.jpg

 

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie bo wszystkie ryby wypłoszycie ;) a przecież regulamin określając okres ochronny dla danego gatunku mówi że :

" Złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwzględnie, z ostrożnością wypuszczone do wody."

kolega @wasyl1968 rybki wypuścił i nie widzę problemu , a przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy na danej wodzie pierwszy weźmie okoń , pstrąg czy szczupak . 

BTW ja wszystkie ryby i tak od ok. 20 lat wypuszczam także zmian okresów i wymiarów ochronnych w RAPR nie śledzę bo jest mi to zbędne , ale pamiętam że jeśli chodzi o przerwanie łowienia i opuszczenie łowiska to kiedyś był w RAPR zapis obligujący to w przypadku stwierdzenia tarła ryb . 

Połamania 

P.S.

Ciekawe ile wiadomości prywatnych poszło do kolegi @wasyl1968 z zapytaniem a gdzie to było ;) a i tak jak napisał powyżej @Booryss to podczas łowienia lipieni też siadają pstrągi i tylko trzeba delikatnie wypuścić - zresztą i jedne i drugie :) 

Pozdrawiam.

 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o wyjeździe w Bieszczady nad San.

W skrócie ekipa wzorowa!

Pogoda CH..owa ale stabilna znaczy się za ciepło jak na tę porę roku 🤔

Baza super polecam nawet na wyjazdy z rodziną Fajne Miejsce Łączki.

Woda obrzydliwie czysta i niska.🙄

Pierwszy dzień zaczął się obiecująco, trochę wiało, trochę padało, słońce czasem do nas zaglądało i ryby brały . A następne dni pogoda coraz lepsza a efekty coraz gorsze . Presja wędkarska ogromna więc i ryby cwane.

 W przerwach w łowieniu standardowo odwiedziliśmy zaporę nad Soliną 😛

A gdy Patryk przypomniał sobie że nogi są do chodzenia pognaliśmy oglądnąć Bieszczadzkie Retorty, 

Krótki filmik z wyjazdu

 

 

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Darek 1 napisał:

Borys....jak byliście na zaporze, to widzieliście jakie ogromne karpie i kleniuchy pływają zaraz przy betonowym murze.....mega widok, bo klenie 50 i 60. To są stali bywalcy i chyba czekają na jakiś kąsek od turystów.

Nawet bułki im wziąłem ale wiało fala się robiła było sporo piany i tych wielkich nie było widać tylko drobnica 🤔

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Straszna tu cisza nic się nie dzieje więc coś naskobię.

Na początek filmik pocięty skrócony do minimum aby nudny nie był a i tak się wącham czy wstawiać , ale poogladajcie sobie

BARBEL

 

I Filmik z pierwszej grudniowej soboty zima nas zaskoczyła ale lodołamacz był pod ręką.

Ryby nie dopisały kilka sztuk było dzień udany.

 

  • Super 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czołem Brać !

Przypominam i potwierdzam, że dnia 14stego miesiąca bieżącego, w Rejs Pub od godz.19stej rozpocznie sie podsumowanie mijającego sezonu łowów naszych. 

Zapraszamy wszystkich chętnych, również tych co skrupulatnie i "po tajniaku" czytają nasze posty, a zaraz potem jadą nad wodę szukając miejsc opisanych na forum  ;)

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Sylwestrowy trip 2018

Jak co roku robimy sylwestrowy wyjazd, zakończyć sezon, zmarznąć, skuć nieco lodu.

W tym roku lekki falstart, wybraliśmy się 29.12.

Pogoda dopisała, aura wcześnie wiosenna.

Zebraliśmy się dość sporą ekipą kormorany nie miały szans 

large.IMG_20181229_142754-02.jpeg.486a6e8d71c3ed5e6bf46ed2b32b8c26.jpeg

Cały dzień łowienia, popijania wiśniówki z za pazuchy w oczekiwaniu na gięta z ogniska i łyk szampana z gwinta zgodnie z naszą tradycją.

large.IMG_20181229_161446.jpg.1e50ca9ad5d1064f34166b7418765204.jpglarge.IMG_20181229_163237.jpg.db47ba3c87eb99ce662dd099b6569d59.jpglarge.Message_1546095422279.jpg.7601d36901b375f4d4ae0fbda433043d.jpg

Bardzo udany wyjazd, ekipa choć nie kompletn to dopisała, ryby dopisały. A pogoda ? Może w końcu przyjdzie zima żeby nas nie trzymała za długo z nadejściem wiosny.

Wszystkiego dobrego na nowy rok!

 

  • Super 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) Ja mam pytanie do muszkarzy. Gdzie w tym roku oplacacie składki żeby jeździć na wyprawy muchowe? W tym roku sytuacja pozwoli mi na wyjazdy nad rzeki górskie więc zastanawiam się gdzie opłacić składkę. Chciałbym w końcu złowić lipienia na muchę :P Z góry dziękuje za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Marex napisał:

Dzień dobry :) Ja mam pytanie do muszkarzy. Gdzie w tym roku oplacacie składki żeby jeździć na wyprawy muchowe? W tym roku sytuacja pozwoli mi na wyjazdy nad rzeki górskie więc zastanawiam się gdzie opłacić składkę. Chciałbym w końcu złowić lipienia na muchę :P Z góry dziękuje za odpowiedź 

My płacimy we Wrocławiu 

Masz porozumienie z Legnicą i Wałbrzychem

I pewnie będzie jeszcze coś dopłacać za inne okręgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje podsumowanie poprzedniego muchowego sezonu przedstawię w bardzo dużym skrócie podobnie, czyli w formie kolażu. Nocne łowienie drapieżników muchówką bardzo mnie wciągnęło. Wyzwania stawiam, jak nasz narciarski skoczek Kubacki, czyli osiągać cele niewielkimi krokami. Założenie zadań wędkarskich na sezon i ich realizacja, daje ogromną satysfakcję. Spróbujcie;)

927186069_2019-01-03kola2018_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.e48e4c8b227a14aaf09011ee72deb0c9.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Dzień dobry :)

Chciałbym się wybrać w sobotę na jakąś rzeką górską, na której mogę łowić w ramach porozumienia (składka opłacona we Wrocławiu).

Wiem, że nie zdradza się tajnych miejscówek, ale czy ktoś mógłby polecić jakąś rzekę? Będzie to pierwszy raz gdy będę nad rzeką górską z muchówką. Nie potrzebuję skrytych miejscówek gdzie można liczyć na życiówkę, tylko rzekę/odcinek gdzie można spodziewać się brań i stawiać pierwsze kroki z muchówką na odcinku górskim. Ewentualnie czy na Kanale Powodziowym we Wrocławiu można o tej porze liczyć na klenia/jazia na muchę?

Można pisać na PW jeśli ktoś nie chce zdradzać miejscówek.

Będę wdzięczny za odpowiedź.  Pozdrawiam Marek :) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, połowiłem. Nie było okazów ale ilościowo super :)  były pstrągi potokowe, lipienie i jeden wariat tęczak. Lipieniom z oczywistych względów nie robiłem zdjęć, chciałem jak najszybciej uwolnić. Dużo much narwalem ale myślę, że następna wyprawa wkrótce bo magiczne to wędkowanie, szczególnie sucha mucha 😎

 

IMG_20190420_133833_1.jpg

IMG_20190420_142642.jpg

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.