Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Muszkarstwo - Wrocław i okolice.


mza

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Kolejna sobota nad wodą.☺️

Akcja zaczyna się w Piątek koło 18:00 gdy Junior oznajmia że też chce jechać na ryby?

Panika szybka akcja trzeba mu kupić spodnie do brodzenia .

A on jakiś nie wymiarowy 12 lat dziecię za małe męskie najmniejsze za wielkie , ale udało się. Małżonka zamalowała stokrotki i jakoś przeszło.

Łaziłem jak padawan za synem aby coś złowił , żeby zaskoczył , żeby nudy nie było i udało się . Coś na kiju się uwiesiło , przegląd robactwa pod kamieniami był.

Dzień który się zaczął dla młodego w środku nocy , bo ojciec wariat przed 5 z wyra za nogę ściągnął bardzo udany . A i sił wieczorem było brak na granie 👍

 

 

  • Lubię to 1
  • Super 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czas wakacji to niby więcej czasu na łowienie .

Mniej obowiązków rodzinnych nie trzeba dzieciaków wozić na zajęcia dodatkowe i takie tam .

A jedna czasu i chęci na ryby brak okres letni w tym roku wyjątkowo zaniedbany pod względem czasu spędzonego nad wodą.

Czwartek początek długiego weekendu udało się Wyrwać z Bacą i Tomachą  rozprostować sznur .

Dzień dość owocny trochę małego Lipienia jakieś pstrażki i Brzany które nie chciały pozować do zdjęć.

Wczoraj chciałem zmusić choć jedną Brzanę do zdjęcia ale się nie udało 12h biczowania wody i na otarcie łez dwa fajne pstrazki udało się wyciągnąć.

large.IMG_20190817_084432.jpg.de736350cfcdd78001e6102d7e3f0509.jpglarge.IMG_20190817_120712.jpg.e83cdda526174c3446a96d5ed04fe806.jpg

I filmik z Lipca i Sierpnia poskładałem w całość kilka ujęć.

 

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sezon pstrągowy za nami .

Jego końcówkę buszowalismy po wodach Bielsko Białej . 

Dwa dni kupa śmiechu, upały, burze, ale mimo to rybki dopisały .

Brawo chłopaki, rybki piękne. Poznaję chyba Sołę, ale tam mniejsza rzeczka nie wiem , choć znam je wszystkie bo to tereny domowe mojej żony.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczraj na Widawie próbowałem klenia złowić ale trudna sprawa. Z brzegu sie nie da (okolice świniar), woda prawie stoi wiec jeden krok i fale na 15m sie rozchodzą - na szczęście mniej ostrażne (małe) wzdręgi zastępowały klenie.

Czy na Odrze można gdzieś wzdręgi łowić na muchę?  - kiedyś było info że na rozlewisku na Kozanowie są do zlapania, czy ktoś może potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na kozanowskim rozlewisku ze spinningiem. Odcinek na prawo od slipa w kierunku mostu milenijnego. Wydłubałem sporo małych okonków, ale przy okazji nie dało się nie zauważyć pięknych wzdręg podchodzących do powierzchni. Także potwierdzam obecność 30+ w tym rejonie i też od razu pomyślałem o muchówce. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darek 1 napisał:

Piękna rzeczka....Skawę też znam, ciężko tam o rybę jak jest niżówka, ale jak widzę Wy trafiliście na dobre warunki👍

Bardzo słabe warunki, pogododa  w kratkę a woda też nie najlepsza niska i trącona przez remont zaporówki.

Wiosną było lepiej i łatwiej o rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Takie tam z soboty 28.09

Znowu okolice Bielska? Ja ganiałem za głowatką po Dunajcu....kontaktu nie było, ale poznałem przemiłego gościa, który jest odpowiedzialny za hodowlę łososiowatych w Łopusznie. Widziałem torpedy takie ponad metr....szkoda że w betonowym stawie, ale widok piękny Królowej Podhala.

Pozdrawiam Darek1570987482_trzykorony.thumb.jpg.a57f981af50e546ffdf4c81c8f074f83.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam,

https://kursmuchowy.pl/

Korzystając z okazji że sezon muchowy przygasa chętnie podszkoliłbym swoje rzutowe umiejętności. Niby rzucam i łowię ale zawsze warto to robić lepiej - szczególnie przy długich rzutach miewam problemy.

Szukam  2-3 chętnych aby zrobić kurs z Panem Markiem Puczyńskim. Koszt całodziennego kursu rzutowego to około 300-400 zł - czy może ktoś z kolegów jest chętny dołączyć? (proszę o priv)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, Booryss napisał:

Fajna woda 😎

Teraz czas na jesienne wspominki?

Górna Wisła. Wspominki i nadrabianie zaległości w montażach, bo materiału jest sporo. Z muchy jeszcze też coś wrzucę, ale jest też dużo do zmontowania z innych wypraw. ;)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W Piątek piliśmy w sobotę chorowaliśmy niektórzy do dziś a reszta na ryby w niedzielę .

Koniec Listopada dalej niż bliżej a pogoda jak we Wrześniu .

Z Bacą I Odysem udało nam się dziś dobrać do nieco większych Lipieni .

Sporo rybki w przedziale 25-36 cm to bardzo dobry wynik, potłuczone kolano i wszystkie ciuchy mokre ale było warto .

Kilka foto

large.IMG_20191124_130339.jpg.6d2caed601125f8e288faf87b25d0339.jpglarge.IMG_20191124_130324.jpg.c892464ff03d636d5eca6ad1e867aa2e.jpglarge.IMG_20191124_084500.jpg.7dbd5d03d19c78e308d9e4b696bb918e.jpglarge.IMG_20191124_114844.jpg.6b4611c8342822ebb719173a468a294c.jpg

  • Lubię to 1
  • Dzięki! 1
  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.