Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Muszkarstwo - Wrocław i okolice.


mza

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

I kolejny fascynujący wyjazd za nami. Pewnie dla większości z nas ostatni... w tym roku :) Bo przecież sezon pstrągowy przed nami, a patrząc na zapał ekipy od "sznurówek" żaden z nas go nie przepuści. :)

Warunki trudne, powiedziałbym nawet bardzo zwłaszcza dla początkującego miotacza brzydkich much. Wiatr decydował o długości pętli i poniekąd o kierunku lotu. Były na szczęście takie momenty gdy huragan zapominał o nas i wtedy było komfortowo.

Połapali wszyscy, cieszyli się wszyscy i wszyscy byli zadowoleni z 8 godzinnej tułaczki po meandrach Bobru.

Brań było sporo choc trzeba było sie za rybami trochę nachodzic. Ja przepadłem po raz kolejny, a kropką nad I było tuż przed końcem naszej wyprawy, wyjęcie dwóch wymiarowych lipieni. Wspaniałe to uczucie, gdy doświadczenie naberane z godziny na godzinę przynosi efekty. A o to kilka zdjęc:

Patryk trafia pierwszego wymiarowego

thumb_bobr_4.jpg

a potem drżącymi łapami próba uchwycenia szlachetnego gatunku :)

thumb_20151213_142406.jpg

thumb_20151213_141948.jpg

thumb_2015-12-14_18_47_11.jpg

Pozdrawiam wszystkich szaleńców-zapaleńców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z Wrocławia, zależy kto gdzie i na co chce jechać ale Wrocław, Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra (nizinne i górskie) mają porozumienia z Częstochową dlatego też, aby nie kupować w Wałbrzychu i dopłacać do Wrocka można kartę opłacić w Częstochowie i łowić w tych okręgach. Może dla kogoś będzie to pomocne bo zawsze to +70zł w kieszeni ;)

Szukamy by jak najmniej zapłaci, a tu kolega wyszukał za nas :grin: dzięki :mrgreen: Lewy1106

A tu strona do Częstochowy

http://www.pzw.org.pl/19/wiadomosci/123653/60/porozumienia_zawarte_z_okregami_na_2016_rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie, potrzebny ambasador z okręgu czestochowkiego. To powiedz, kiedy bedziesz wybierał sie w rodzinne strony opłacac składke i czy ewentualnie Twoje koło przytuli paru wkur.... wrocławiaków ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w czwartek to pewnie nikogo nie dziwi i prawdopodobnie żeby opłacić kartę zostanę do poniedziałku 28.12. Potem jakoś będę w styczniu 2 lub 3 tydzień miesiąca. Co do przytulenia Was do koła zadzwonię jutro i zapytam jak to ma wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Panowie już wiem prawie wszystko, więc Słuchajcie.

Nie ma problemu, żebyście przenieśli się do mnie (znaczy do Częstochowy) wystarczą mi wasze kartoteki z obecnego koła i trochę danych bo Warszawa wprowadziła obowiązkową ankietę. Jednak jest mały problem lub też nie, zależy od człowieka. Zezwolenia (nas interesujące, Legnica, Wałbrzych, JG, czy inne też, to nie wiem, nie pytałem) będą dopiero w okolicach Luty 2016.

Taka informacja, jeśli ktoś jeszcze nie zmieniał koła, to powiem, że kartotekę dostaje się od ręki w kole.

W razie pytań piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie karta już opłacona, problem z łowieniem o którym pisałem wynika z braku dostępności zezwoleń (okręgi z którymi są porozumienia, jeszcze nic nie wysłały), ale byłem wczoraj w domu wędkarza we Wrocku i w drodze wyjątku jak przyjdę tam z kartą to mi wypiszą zezwolenie i nie będę musiał pielgrzymować do Częstochowy, podejrzewam, że tak samo byłoby z Legnicą, JG i Wałbrzychem ale komuś musiałoby się chcieć pojeździć po ich siedzibach lub poczekać, aż będzie info o zezwoleniach w Czwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31.12.2015

Wyprawa za Lipieniem - Kwisa

Skład zwariowanych szaleńców od sznura Ja( Booryss) bacyk i Gucek

Temperatura nie rozpieszcza start -5 stopni na miejscu -1,5 stopnia woda około 5 stopni ale co tam łowimy oblodzone przelotki sznur się klei do przelotek ale się nie poddajemy czas mija pogoda się poprawia jest super bardzo udany dzień na zakończenie sezonu 2015 i to w ostatniej chwili w pozytywnie zakręconym składzie

Kilka foto

Szybka kawa i lecimy dalej-

normal_IMG_20151231_065008.jpg

normal_IMG_20151231_072909.jpg

normal_IMG_20151231_084205.jpg

normal_IMG_20151231_121646.jpg

normal_IMG_20151231_114856.jpg

Rybki też dopisały ale zdecydowanie Bartek nas zdeklasował pewnie to zasługa brzydali z jego pudełka

normal_IMG_20151231_084251.jpg

Dzięki Panowie z udany dzień nad wodą.

To kiedy otwieramy sezon 2016?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niestety ja w wyprawie na lipienie uczestniczyć nie mogłem ale zazdrość nie pozwoliła mi na odpuszczenie sobie muchowania :P a więc:

31.12.2015 godz. 18 opłacam szybciutko składkę na 2016 rok.

01.01.2016 godz. 8:00 meldujemy sie z kolegą Mariuszem (zetix) i lokalnym kormoranem na Kwisie w jej początkowym odcinku.

Tak jak wam wcześniej koledzy opowiadałem moim zdaniem są tu same pstrągi które biorą zawsze a lipienia ze świecą szukać. Jednak podpytuję kogo się da czy lipienia tu spotykają i ku mojemu zdziwieniu wszyscy mi mówią że jest :twisted:

No i start. O godz 8:00 w pobliskich wsiach jeszcze było słychać strzelające petardy :mrgreen: a my brodzimy w dół rzeki. Ja oczywiście z muszką a kolega Mariusz ze spinem (kormoran mało koleżeński, jak nas zobaczył odleciał) do godz 14 żadnego kontaktu z rybą.. i nie chodzi o brak brań. BRAK RYBY.. w wodzie nic z pod nogi nie ucieka, nic się nie płoszy..

Ale klimat i widoki takie, że chce się iść :wink:

normal_20160101_105811.jpg

normal_20160101_120049.jpg

Po przejściu pierwszego odcinka wracamy do auta i przeskakujemy kawałek dalej. Tam też bez skutku.

normal_20160101_125119.jpg

Więc tak: zetix mieszka nad brzegiem Kwisy. Plan taki: Jedziemy do niego, odstawiamy auto i jeszcze spróbujemy połowić lokalne pstrągi które znamy prawie po imieniu :razz: . No i wpadamy na miesjce a tam żadnej ryby... jak zawsze są tak dzisiaj w pierwszy dzień kiedy można z nimi współpracować to ich nie ma.. chwila pogawędek i zetix kończy wędkowanie. Ja postanawiam jeszcze przejść w dół rzeki odcinkiem miejskim.

Bo tak.. albo pstrągi i lipienie wyparowały albo te moje muchy jakieś upośledzone.. a przecież na Bobrze z kolegami się sprawdzały to jak to tak?

Odcinek miejski okazał się duuużo bardziej przyjazny. Przez pół godziny sporo brań i samopoczucie poprawione.

normal_20160101_150831.jpg

normal_20160101_145046.jpg

normal_20160101_150801.jpg

Kwisa dzisiaj pokazała pazur ale wyprawę uważam za bardzo udaną.

Polecam wszystkim takie spędzenie nowego roku.

(Z resztą z tego co Was znam to nie trzeba nikomu polecać, bo Wy jesteście tak samo jak ja nawiedzeni pod względem muchowania i innego wędkowania :mrgreen:)

P.S. Jest taki pomysł. Z racji tego, że ta nasza ekipa muchowa jest naprawdę bardzo fajna i dobrze zorganizowana, może by w tym roku zorganizować jakiś większy muszkarsko-spinningowy wyjazd? Może gdzieś dalej? Może San?

Taka luźna propozycja. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester nad Kwisą, to był doskonały pomysł. Patrząc chociażby na dzisiejszą aurę, to nasz upór i wytrwałośc została nagrodzona piękną pogodą... no i rybami :) Zwiedziliśmy dalsze fragmenty rzeki, które do tej pory były nam nieznane. Za każdym zakrętem, kolejny i następna fantastyczna miejscówka. W pewnym momencie z GuCkiem, zatrzymaliśmy się na przerwę, tylko po to aby podziwiac piękno mejsca w którym się znaleźliśmy. Szybka kawa w pełnym słońcu i znów po ja...a w zimnej wodzie :) Jak za każdym razem, ciężko się zebrac i wrócic do auta, bo przecież można by jeszcze 10-15 min pohuśtac sznurki ale zawsze nadchodzi ten parszywy moment, kedy trzeba powedziec...to koniec. Koniec sezonu 2015 oczywiśce :) A przygoda z muchami, dopiero się rozpoczyna :)

Życzę Wszystkim, spontanicznych i szalonych wypadów nad wodę, i pięknych ryb, nawet nie zawsze tych medalowych.

normal_IMG_0107-1.JPG

normal_IMG_0106-1.JPG

Co do wypadu, to jest już w głowach pomysł póki co na dwa dni nad wodą pod koniec styczna, początek lutego. Jednak raczej bliższe nam wody. San zostawmy na maj-czerwiec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.