Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Muszkarstwo - Wrocław i okolice.


mza

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
3 godziny temu, rush111 napisał:

przeszliśmy z bratem spory kawałek Bobru między Janowicami a Trzcińskiem i tylko jeden mały pstrąg + kleń i jelec :(

Ten kawałek wody był całkiem do rzeczy jeszcze w zeszłym sezonie. W tym roku byłem tam trzy razy i poza wymęczonymi pistoletami, nic ciekawego nie wyjąłem. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michalosix napisał:

A okolice Kamiennej Góry ? Mam zamiar sie tam wybrać w przyszłym tygodniu,  ale Wasze opinie nie napawają optymizmem zbytnio :))

Ryby wystepuja wyspowo. Jak trafisz jedną to idzie wyciągnąć kolejne. Potem są dlugie odcinki bez śladów życia(inaczej niż w zeszlym roku). Ze spinem w strone Kamiennej możesz jechac, zdecydowanie trudniej jest obławiac tam muchą. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michalosix napisał:

A okolice Kamiennej Góry ? Mam zamiar sie tam wybrać w przyszłym tygodniu,  ale Wasze opinie nie napawają optymizmem zbytnio :))

Witam.

To pochwal się co połowiłeś - połamania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Kamiennej zahaczyłem w piątek na dosłownie dwie godziny (byłem przejazdem). Małe lipaski a woda dosłownie śmierdzi jak obornik i mocno trącona, mimo że niska. Trochę to odbiera przyjemność z łowienia. W niedzielę wracając już nie łowiłem ale zatrzymałem się na chwilę i woda była już czysta. Kilka osób po drodze widziałem więc może coś połowili.. głownie ze spinami chodzą.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje muchi są tak wstrętne, że w dzień nic nie chce je zjeść. Ale w nocy ryby są mniej wybredne. W tym sezonie pierwszy poważny nocny wypad z muchami na klenio-jazie dał pięć kleni i jednego (największego 45) jazia.

P1270552.thumb.JPG.2d78b9a808b5cdf60bc51a0344629ffc.JPG

P1270532.thumb.JPG.9e541aafd38d04c9d088ab5711a8217f.JPG

WP_20170718_23_52_17_Pro.thumb.jpg.159246bb6c9457d6dea835167461bde6.jpg

Rządziła taka zwykła mokra mucha ze złotą przewijką i lakierem UV na główce.

P1270555.thumb.JPG.bbd39bccb01974b373b3b68b0ed86d7c.JPG

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem cały wątek i aż się chce spróbować, szczególnie, że wychowałem się w Pilchowicach nad Bobrem :) Ale czy łowił ktoś z was na Kamienicy ? To dopływ Bobru wpływający pomiędzy Jeziorami Pilchowickim a Wrzeszczyńskim. Rzeka mniej więcej szerokości Kwisy w Gryfowie Śląskim, ale bardziej "dzika" w swoim końcowym przełomowym odcinku. Popełniłem parę lat temu mały albumik na temat kawałka pomiędzy ujściem a Barcinkiem:

https://photos.app.goo.gl/j56noqyX1Za0TLy73

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.