Skocz do zawartości
tokarex pontony

Muszkarstwo - Wrocław i okolice.


mza

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ze względu na to że wszystko co związane z wędkarstwem muchowym ląduje w tym temacie to i to wstawiam tu:)

Loon Tippet Holder    

 ZRÓB TO SAM W 5 MINUT:):):)

Po tym jak ostatnio odpłynęły mi 2 nówki szpule żyłki przyponowej stwierdziłem że jest to przydatny gadżet, ( widzieliście słonia w spodnio butach  w wodzie po pas goniącego szpulkę żyłki?? komiczne mówię wam sam się z siebie śmiałem  a efektu to nie przyniosło :):):)

 

A więc gdy zobaczyłem to na własne oczy w cenie 35 zł ( przykładowy link z przedmiotem ze sklepu http://bogdangawlik.com/product-eng-4406-Wapsi-Anglers-Image-Tippet-Retainer.html)

stwierdziłem że nie zapłacę tyle za kawałek plastiku i sznurka

Poszperałem troszkę w szpargałach, dopadłem starą kurtkę i zabrałem się do roboty

Potrzebne przedmioty:

1 mały karabińczyk

2 kawałek izolacji termokurczliwej (kolor dowolny jaki komu pasuje rozmiaru dopasowanego na styk do średnicy sznurka złożonego na pół.)

3 sznurek

4 koralik ( w moim przypadku pozbawiłem sznurka z koralikem starą kurtkę :)  )

 

 

large.IMG_20160214_145346.jpg.ab21906494

A oto efekt 5 minut pracy z przedmiotami które pewnie większość z nas ma w domu

 

large.IMG_20160214_145410.jpg.71d0f4f34e

35 zł mogę wydać na uzupełnienie szpul z żyłką która odpłynęła :))

 

large.IMG_20160214_145505.jpg.add3ad4db0

Różnica między kupnym jest taka że przynajmniej mi się karabińczyk nie połamie bo jest aluminiowy a nie plastikowy

satysfakcja 100% :):)

large.IMG_20160214_145514.jpg.35476b7a95

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Booryss, istny z Ciebie Mac Gyver albo lepiej: pomysłowy Dobromir ;) Mam w kanciapie metr drutu miedzianego i tubkę kleju biurowego - co polecasz ??? Haha... A tak na poważnie to super pomysł. Trochę "chciejstwa", sprytu i gotowe. Produktem ubocznym satysfakcja i oszczędność - extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GuCeK napisał:

Booryss, istny z Ciebie Mac Gyver albo lepiej: pomysłowy Dobromir ;) Mam w kanciapie metr drutu miedzianego i tubkę kleju biurowego - co polecasz ??? Haha... A tak na poważnie to super pomysł. Trochę "chciejstwa", sprytu i gotowe. Produktem ubocznym satysfakcja i oszczędność - extra.

Drut i klej coś wymyśle przechowuj w zasięgu ręki nie wiadomo kiedy mi się przyda :):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ventus napisał:

Niedługo wiosna i trzeba będzie zapełnić pudełka ciekawymi wzorami much. W związku z tym może znowu jakieś warsztaty muchowy zorganizować np. 27-02-2016 sobota. Co Wy na to ?:)

Wraz ze swoim synkiem jesteśmy mocno zainteresowani 😀 Pozostaje tylko kwestia godziny.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka relacja z wczorajszego wypadu 21.02.2016r rze. Bóbr

Zwariowana ekipa :

bacyk (Bartek), Gucek(Marcin), Ventus(Krzystof), Booryss (Grzesiek)

Zimno, wiało i padało cały dzień średnio wymarzona pogoda na długo wyczekiwany wyjazd, ale nie poddawaliśmy się wytrzymaliśmy z bacykiem do 16 z minutami od 8 rano część ekipy z musu zwinęła się wcześnie około 14

 

large.IMG_20160221_081518.jpg.b0480d1ade

 

 

 

large.IMG_20160221_082801.jpg.e788b25bcelarge.IMG_20160221_134343.jpg.dd8e810104

Krzysztof stwierdził że jak rybki nie współpracują to z konikami pogada

large.IMG_20160221_104016.jpg.d9c30da8belarge.IMG_20160221_104011.jpg.932dfc9407

Kilka niewielkich rybek było ale jak na tak wyjątkowo nie udaną pogodę i tak nie było tragicznie

large.20160221_132524.jpg.811c90a5202fbc

Ninja nad wodą i miał mieczyk szaleniec

large.IMG_20160221_103248.jpg.eec1ec82e8

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ventus napisał:

Pewnie mikro nimfki bo co większego mogą takie małe rączki :D

w sobotę na 16-tą?

Jak dla mnie ciut za wcześnie ale zaczynajcie ja dotrę ciut po;)

 

Krzysiu widziałem robiłeś jakieś fotki w sobotę  dodasz coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko pomyślnie poukładam to też się zjawię, dzisiaj kampania lutowa w moim okręgu o zezwolenia na Jelenią Górę, Wałbrzych i Legnicę wygrana ale 2h stracone, tak więc piszę się na Bóbr kolejnym razem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie znowu nie ma od piątku do niedzieli.. Mam jedną duuużą prośbę. Panowie róbcie zdjęcia przynęt, które będziecie robić(możliwie krok po kroku). Ostatnio też nie mogłem być i widziałem po fotach naprawdę fajne robaczki niestety nikt nie podesłał zdjęć instrukcyjnych do tych muszek. Szczególnie do konika polnego. Jeśli jest taka możliwość to niech ktoś porobi fotografie pokazywanych killerów. Będę bardzo wdzięczny i sądzę, że nie tylko ja :)

P.S. Jest szansa na zorganizowanie warsztatów w tygodniu? albo chociaż w którąś niedzielę? Z sobotami trafiacie dokładnie wtedy kiedy niema mnie we Wrocławiu. Jak tylko mam plan wyjazdu na weekend to wtedy CIACH!! i już info o warsztatach na forum:D.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.02.2016o21:42, Booryss napisał:

Szybka relacja z wczorajszego wypadu 21.02.2016r rze. Bóbr

 

Też byłem w ten weekend w moich rodzinnych stronach, tylko na ryby wybrałem się dzień wcześniej. Pogodę miałem trochę lepszą;)

Krótka fotorelacja tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie pod tytułem warsztaty muchowe 2 są już za nami  :) Tym razem było nawet o jedną osobę więcej niż poprzednim razem
Rozpiętość wiekowa między krętaczami była kosmiczna-jeden kręcił, a drugi się kręcił bo też chciał kręcić.

image.jpg

Na zaproszenie Michała odwiedził nas Tera Mantyle, który pokazał nam fińskie podejście do kręcenia much szczupakowych i dzięki temu zrobiło się nam towarzystwo międzynarodowe ;) keep it up

image.jpg

image.jpg

A Tera kręcił...

image.jpg

kręcił...

image.jpg

i kręcił...  :)

image.jpg

i ukręcił

image.jpg

A nam się buzie ze zdziwienia pootwierały, jak dużo nauki przed nami
Jeszcze epoxy na oczy by wzmocnić

image.jpg

Oraz testy na sucho i mucha szczupakowa gotowa

image.jpg

I dlaczego tak daleko do maja, ale nic to zaczekamy  :D

image.jpg

Dziękuję wszystkim za przybycie  :)

 

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.