Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uniwersalny spinning na okonia i szczupaka


capacity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam w miarę uniwersalnego spinningu do łowienia w jeziorze okoni i szczupaków. Ale bardziej nastawiam się na okonie. Byłem na wstępnym rozeznaniu w sklepie wędkarskim. Sprzętu nie mają za wiele ale w oko wpadły mi dwa wędziska, które mi pokazano.

Robinson Tritium trout spin 5-20

Robinson Kinetik trout spin 5-20

Czy będą one w miarę spełniać moje wymagania? Prosiłbym o ewentualne opinnie i która z nich będzie lepsza.?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Na jakie przynęty chcesz łowić? Gumy? Blaszki? Woblerki czy obrotówki?

Jeżeli nastawiasz się typowo na okonia z zapasem mocy na szczupaka to twierdzę, że zakres 5-20 gram będzie dobry. Gdybyś nastawiał się bardziej na szczupaka to poszukaj czegoś w zakresie 5-25 gram. Pozwoli to używać typowo szczupakowych przynęt. Ale w Twoim przypadku wybór wędki 5-20 gram będzie optymalny.

Która z nich lepsza? Kinetik to chyba kompozyt, więc na pewno jest mocny. Łowiłem podobnym kije Jaxona okonie. Miał moc na szczupaki a okonki fajnie było czuć na kiju. Ten robinson pewnie będzie podobny.

Tritium to już pewnie węgiel i na pewno będzie lżejszy. Czytałem o tej serii dobre opinnie. To taka dobra budżetowa wędka. Komfort łowienie będzie pewnie większy.

Sam musisz wybrać która lepsza. Ja bym wybrał tritiuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam w miarę uniwersalnego spinningu do łowienia w jeziorze okoni i szczupaków. Ale bardziej nastawiam się na okonie. Byłem na wstępnym rozeznaniu w sklepie wędkarskim. Sprzętu nie mają za wiele ale w oko wpadły mi dwa wędziska, które mi pokazano.

Robinson Tritium trout spin 5-20

Robinson Kinetik trout spin 5-20

Czy będą one w miarę spełniać moje wymagania? Prosiłbym o ewentualne opinnie i która z nich będzie lepsza.?

Pozdrawiam

Sprzedawca w sklepie dobrze podszedł do sprawy i wskazał Ci dobry zakres cw w wędziskach. Jeżeli chcesz łowić na przynęty gumowe lub nieduże blaszki lub woblery te dwie wędki są dobre. Nie wiem która z nich lepsza. Obydwie są na podobny dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym coś w przedziale 5-25 gram.

Odnośnie wędek, Kinetik Trout jest lepiej wykończony i wykonany od Tritiuma. To moja ocena. W gruncie rzeczy dobre kije.

A może coś z Mikado albo Jaxona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym coś w przedziale 5-25 gram.

Odnośnie wędek, Kinetik Trout jest lepiej wykończony i wykonany od Tritiuma. To moja ocena. W gruncie rzeczy dobre kije.

A może coś z Mikado albo Jaxona?

Niestety w mojej miejscowości jest jeden sklep wędkarski a w nim głównie artykuły firmy Robinson i Jaxon. Sprzedawca mi pokazywał jakąś wędkę Jaxona ale nie leżała mi w ręce.

Czy 5-25 nie będzie za dużo? Wędka nie będzie za sztywna? Bardziej nastawiam się na okonie.

Nalepiej w ręce leżał mi Tritium trout. Jest tu ktoś kto używał tego wędziska?

Będę łowił na przynęty gumowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostań przy 5-20. Prędzej czy później dojdziesz do wniosku, tak jak każdy spinnigista, że na okonie i szczupaki będzie Ci potrzebny inny kij.

Czytałem o tym kinetiku i jest on z maty węglowej IM7. A czy to są wersje z wklejanką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam wersji z wklejanką 'jig'. Na same okonie będzie spoko. Jak na szczupaki będzie Ci się za mocno wyginała szczytówka.

Jak to jest wersja z jednolitą szczytówką bierz ją od ręki. Seria kinetik to dobre i tanie wędki. W sam raz dla początkujących. Są wytrzymałe i wybaczą wiele błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam wersji z wklejanką 'jig'. Na same okonie będzie spoko. Jak na szczupaki będzie Ci się za mocno wyginała szczytówka.

Jak to jest wersja z jednolitą szczytówką bierz ją od ręki. Seria kinetik to dobre i tanie wędki. W sam raz dla początkujących. Są wytrzymałe i wybaczą wiele błędów.

Wiem, wiem o tym. To są wersje bez wklejanek. Nie będę już dalej drążył tego tematu. Zdecydowałem się na Kinetika Trout.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Te wędziska robinsona mają w nazwie trout - czyli są na pstrąga. Na okonia mogą być zbyt sztywne, okoń ma kruche (łatwo rozrywające się) wargi. Jeśli Robinson dobrze zrobił wędzisko na pstrąga, to tym samym nie bardzo nadaje się na okonia. Poszukaj coś w wędziskach Viper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Te wędziska robinsona mają w nazwie trout - czyli są na pstrąga. Na okonia mogą być zbyt sztywne, okoń ma kruche (łatwo rozrywające się) wargi. Jeśli Robinson dobrze zrobił wędzisko na pstrąga, to tym samym nie bardzo nadaje się na okonia. Poszukaj coś w wędziskach Viper.

Dzięki za sugestię :) Od założenia tematu minęło trochę czasu, który spędziłem na łowieniu okoni i szczupaków. Wybrałem Robinsona trout spina więc teraz moje wrażenia. Wędka dla mojej osoby bardzo uniwersalna z tego względu, że przedział cw odpowiada mi do moich przynęt na okonie i szczupaki, a odnoście samego kija łowi mi się nim przyjemnie choć czasami okonki spadały to nie miałem problemów z prowadzeniem ciężkich przynęt na szczupaka. Coś za coś wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.