Skocz do zawartości
tokarex pontony

Feeder i picker z pomostu


masakroff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Dopiero co zaczynam swoją przygodę z wędkarstwem, ostatnio sporo czytam a teraz chciałbym zapytać bardziej doświadczony kolegów o kilka rzeczy. Generalnie przynajmniej na razie chciałbym się skupić na drgającej szczytówce, może w przyszłości pokuszę się o inne metody łowienia. Na tą chwilę posiadam 2 takie wędki, feeder golden lion i dragon express quiver. W mojej okolicy są jeziora, a na wielu z nich są pomosty i kładki.

Wyczytałem, że kiedy łowimy na DS nad jeziorem, to dobrze aby szczytówka była ok. 20cm nad wodą. No i właśnie tutaj moje pytanie, czy jest to prawda? Bo skoro tak to na takich kładkach, które są dość wysokie ciężko o takie ustawienie. Może moglibyście mi coś poradzić? :)

I chciałbym jeszcze zapytać o zarzucanie zestawu w to samo miejsce. Gdzieś widziałem, jak ktoś tłumaczył tak: zarzucamy pierwszy raz w wybrane miejsce, zakładamy żyłkę na klips, wyciągamy zestaw i zarzucamy znowu. Zastanawiam się czy jak zarzucę z żyłką zahaczoną o klips to czy ona nie pęknie? Może głupie pytanie ale wolę się upewnić :D

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

-jak są sprzyjające warunki (brak wiatru) to wysokość ułożenia szczytówki nie ma znaczenia

-jak łapiesz koszykiem do metod feedera (z zestawem samozacinającym) - to zarówno twardość szczytówki jak wysokość - nie ma znaczenia

- jak wieje i musisz mieć szczytówkę wyżej i za bardzo buja - to wypada przejść na twardszą szczytówkę

- tak na prawdę to klipsowanie to podstawa w precyzyjnym łowieniu , ryzyko zawsze istnieje przy braniu grubszej ryby - ale wytrenowany ruch odciągania żyłki lewa reką (w dół aż do odklipsowania) z jednoczesnym opuszczaniem wedziska - jest kluczem do sukcesu. Jednak w 95% przypadków - wystarcza odpowiednie dobranie grubości zestawu i te 2-3 obroty kołowrotka po zarzuceniu.

nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby podczas zarzucania - przy amortyzowaniu rzutu ramieniem - żyłka została ucięta na klpsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.