Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Duże leszcze


Maszkaron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zapolować na grube leszcze(50+cm :mrgreen:) i zastanawiam się co włożyć do koszyka i na haczyk.

Czy łowicie koszyczkiem wypełnionym tylko pęczakiem? Sam w sobie jest klejący, także może nie wymyje go od razu, zakładając, że koszyk ma dno.

Swoją drogą leszcze u mnie są bardzo tłuste. Woda w Wiśle jest o niebo czystsza(serce się raduje) i rozkwitło podwodne życie. Od planktonu po racicznice, ślimaki, czy nawet pojawiły się raki. Może to racicznica jest takim strzałem w dziesiątkę? Próbował ktoś? Pytanie jak to pozyskiwać... Chyba trzeba stworzyć im takie miejsce bytowania. Tzn. jakieś zatopione gałęzie, konary. Własna hodowla. :mrgreen:

Może spróbuję na wątróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

1. Groch na haku (lepiej 2 lub 3)

2. Łubin

3. Kukurydza ale nie puszkowa tylko twarda gotowana na popcorn (pęknieta).

miękkie przynęty w tym rosówki obżera drobnica. Pęczak jest świetny ale mało selektywny - bierze na niego także leszczyk 25 cm, z groszkiem twardo ugotowanym taki leszczyk to przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak ziarno na haku, to co do koszyczka, żeby od razu nie wyleciało? No chyba, że zakładamy, że jak wyleci, to nie popłynie kilometr dalej, tylko utrzyma się niedaleko haczyka. Jak to będzie w miejscu, gdzie stosuję koszyk 80-100g? Chodzi o Wisłę i to nie przy główce.

Jst też coś takiego jak bobik. Stosował ktoś na leszcza?

Może makaron al dente? Jakieś kolanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobik stosowałem i specjalnych efektów nie miałem - nie sprawdził mi się, z makaronem tez eksperymentowałem z kolankami i tez niespecjalnie. Wydaje mi się, że prędzej nurt porwie makaron niż ziarenko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ziemniaki albo duże kulki aromatyzowanwgo ciasta z kaszy manny? Niby mniejsze ryby mogą podgryzać, ale ojciec kiedyś lowił duże leszcze na ciasto właśnie.

Pytanie z innej beczki. Czy jazie biorą z gruntu, czy co do zasady w toni, jak podane jest na stronie http://sumek1.w.interia.pl/drgajaca/drgajaca.htm ?

Na co łowicie jazie? Na to samo, co leszcze, czy jakieś koniki polne, chrabąszcze, itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja bym Ci polecił w zależności od tego gdzie chcesz wędkowac albo River Ace MVDE jesli w rzece albo Gold Pro Bream jesli w wodach stojących. Myślę, że warto. Leszcze gustują moim zdaniem w tych mieszankach. Zdarzało mi się, że kiedy weszły, to było branie za braniem, widac że zanęta je ładnie przytrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
O 23.07.2015o10:39, abrzyski napisał:

Ja bym Ci polecił w zależności od tego gdzie chcesz wędkowac albo River Ace MVDE jesli w rzece albo Gold Pro Bream jesli w wodach stojących. Myślę, że warto. Leszcze gustują moim zdaniem w tych mieszankach. Zdarzało mi się, że kiedy weszły, to było branie za braniem, widac że zanęta je ładnie przytrzymała.

Zgadzam się z Tobą abrzyski. Używałem River Ace MVDE i w 100% mnie zadowolił. Dodam, że też łowiłem leszcze. To były udane połowy. Zanęta słona, więc bez problemu przyciągała leszcze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.