Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kto moze ze mna łowic na moja karte


mlody11

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem "czeluście" internetu i nie mogę znaleźć jednej rzeczy. A mianowicie jak ja mam kartę i jadę na ryby. Zazwyczaj łowie na jedna wędkę. I tutaj takie pytanie. Czy członek rodziny/kolega może łowić na druga wędkę (grunt/spławik). Oczywiście łowienie tylko w ramach moich limitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

buszmen po to mamy forum, żeby wyjaśniać takie rzeczy.

mlody11, obecnie wolno ci "podzielić" zezwolenie z żoną, lub dwójką osób poniżej 14 roku życia, gdzie będziesz mógł jeszcze Ty łowić na jedną wędkę. Od 2016 roku nie będzie ci już można robić tego z żoną (ona również będzie musiała mieć personalne zezwolenie i kartę), a w przypadku dzieci będziesz mógł oddać jedną wędkę jednemu dziecku, a gdy zabierzesz dwójkę dzieci każde z nich będzie mogło łowić na jeden kij a tobie nie będzie można łowić.

W każdym razie nigdy nie wolno ci zabrać kolegi, taty, wujka itp. To niezgodne z prawem obecnym i przyszłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to mamy forum
To na forach ''samochodowych'' też się pyta o znaki itd. :shock: to jak zdał prawojazdy :mrgreen:

Ja zdałem prawo jazdy 11 lat temu. Śledzę w miarę możliwości wszystkie zmiany przepisów, a do dziś bywam zaskoczony, że coś źle interpretowałem. Tak samo jest z RAPR. Przepisy są pisane językiem, który nie zawsze jest jednoznaczny. A w związku z tym wymaga często wyjaśnienia. Jak to gdzieś napisał na tym nawet forum użytkownik Jarosław "lepiej pytać niż całe życie błądzić". A swoją drogą to prawdziwie bezsensowne byłoby na forum samochodowym zapytać o interpretację RAPR, prawda?

Wracając do tematu - niestety z rodzeństwem nie wolno Ci dzielić pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra jak pełnoletnia i nie podobna - może udawać żonę :wink:

To co możesz robić z żoną, nie możesz robić z siostrą. :grin:

Przepisy są jasne, ale jak zwykle Polacy mają to do siebie, że muszą kombinować, dlatego nas nigdzie nie lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba z wozu koniom lżej :mrgreen: w życiu bym nawet nie pomyślał aby babę ,tudzież żonę wziąć na ryby :roll:

Też tak dawniej myślałem, kiedy chodziłem ze spiningiem lub jeździłem na nocki lub dwudniowe wyprawy z kolegami.

Teraz lat przybyło, koledzy się wykruszyli, zdrowie pogorszyło, włosy sprzedałem na pędzle :mrgreen: to i poglądy się zmieniły. Miło mieć sprawdzoną i mądrą osobę przy boku w życiu a nawet na rybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.