Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przynęta na suma 2015


lopatek2980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego, iż zbliża się sezon na suma mam zamiar zlapać jakiegoś :) dlatego tez zwracam sie do was o to czy ten sposób będzie poprawny i skuteczny do łowienia suma : Mam zamiar jako przynęty użyć wątroby drobiowej tzw. "cukierka" , poniewaz chce ją zawinąć w drobną siatkę, dlatego ze ciagle spada mi z kotwiczki. Nie wiem czy zawiniecie jej w ta siatke nie spowoduje tego, ze sum nie bedzie chcial jej zjesc.. rozmyślałem też nad opcjąna "trupka" jak myślicie ktora opcja bedzie lepsza "cukierek" czy trupek" Łapał będę z gruntu na rzece Warta :) Prosze o pomoc z góry dziękuję. Ps. głownie chodzi mi o to czy w łowieniu z tą "siateczką" na wątrobie nie przeszkodzi ona ani nie zmniejszy szans na złowienie suma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Ps. głownie chodzi mi o to czy w łowieniu z tą "siateczką" na wątrobie nie przeszkodzi ona ani nie zmniejszy szans na złowienie suma.

Siatka w żaden sposób nie przeszkodzi w połowie suma. Wynika to ze sposobu pobierania pokarmu- po prostu otwiera paszczę i "wciąga" wraz z wodą swoją ofiarę. Wszystko dzieje się błyskawicznie. Pamiętaj tylko, że na wątrobę należy zacinać bez zwłoki, bo zdarza się że sum puszcza przynętę.

Możesz też użyć wątroby wieprzowej, lepiej trzyma się na haku. Można ją stosować bez siatki i nie jest tak łatwo objadana przez inne ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Osobiscie odpuscilem sobie watrobke z drobiu.(malo efektow, obojetnie z gaza, ponczocha czy siatka rozpusczalna) Wciagu krotkiego czasu od zalozenia zostaje dokladnie wyplukana (przy lowieniu na rzece), zostaja farfocle. Przy tym, ubrudzi sie czlowiek jak rzeznik. Sprobuje teraz na watrobe wieprzowa o ktorej Kolega w/w juz wspomnial. Mysle ze nie bedzie takich cyrkow jak z drobiowa na jakimkolwiek haczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.