Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaxon ARCADIA TELE TRIP 360


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem w/w wędke która posiada cw do 30g -martwi mnie jedna sprawa ponieważ chciałbym ją wykorzystać również do gruntu lub łowienia na żywca(ukleje, karasie) i nie wiem czy ciężar wyrzutu nie będzie za mały do tych metod, wędka dopiero do mnie idzie więc moge odesłać - jeśli te wędzisko się nie nada to co kupić w miare uniwersalnego i na teleskopie ? (max 100 cm długości transportowej )

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witaj, według mnie raczej odpada do łowienia na żywca, lekki grunt z np 15 gramowym koszyczkiem do łowienia średnich ryb powinna wytrzymać. Mój kolega ma teleskop fiume thunder 330 cw 20-60 i używa jej do spławika i lekkich koszyczków 15-25 gram z gruntu. Ja w swoim arsenale mam awaryjnie jakąś chińszczyzne za kilkadziesiąt zł z allegro teleskop 360 cw do 180 gram i używałem jej zarówno do gruntowania z koszyczkiem i także na żywca z bojką i nawet jakiegoś szczupaka ( bodajże 51 cm ) raz tym wytargałem.

Reasumując jeśli chcesz mieć teleskop do łowienia z gruntu + na żywca proponowałbym wędzisko z większym cw przynajmniej te 100 gram.

Ewentualnie napisz ile chcesz na takie wędzisko przeznaczyć to może ktoś coś poleci, mi generalnie drugi rok służy wyżej wspomniane wędzisko za kilkadziesiąt złotych i po tym co przeszło do tej pory czyli leżenie w deszczu w błocie w piasku brak jednej środkowej przelotki która odpadła dalej wyciągam na nie ryby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cw 60 też będzie za małe ? prosze o jakieś typy wędek zastanawiałem się nad JAXON CANTARA TELE ALLROUND 3,60 20-60g oraz nad MIKADO WĘDKA X-PLODE FISHUNTER 3.60M/80G ale to już droższa opcja i tu już d**a boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście ciężko stwierdzić bo nie używałem wędzisk z takim cw do tego typu połowów, co do wędzisk mikado z serii x plode sam posiadam wędzisko mikado x plode light float 360 cw 5-28 do spławika na mniejsze-średnie ryby i w sumie mam mieszane uczucia, jest to tania seria ale nie zbyt wytrzymała, przy większej rybie raz już mi się złamała i musiałem reklamować nie wiem jak inne modele musiałbyś podpytać w jakimś sklepie tam prędzej ktoś coś podpowie.

Ja osobiście niemam zaufania do tańszych wędzisk firm jaxon i konger bo ja i brat mieliśmy z nimi do czynienia i ujmę to tak : pieniądze wyrzucone w błoto, wędkuję aktywnie od kilku lat i miałem do czynienia z różnymi wędziskami ale te poniżej 100 zł to najczęściej badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie lubię kupować dziadostwa ale proza życia itp wyjazd w niedługim czasie i szkoda mi aktualnie pakować $ na coś solidnego - w mikado jest zapas 80 g już trudno może zacisnę pasa ale czy warto ? a może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wypowiadać bo z tymi modelami które podałeś nie miałem nigdy do czynienia ale jeśli chcesz jakąś tańszą wędkę do gruntu i łowienia na żywca proponowałbym poszukać czegoś z cw np 30-90 / 50-120 najlepiej wybrać się do jakiegoś sklepu i zapytać kogoś kto testuje wędziska. Mój sąsiad dał mi kiedyś wędzisko geologic caperlan teleskop 360 z cw do 120 gram i raz miałem je nad wodą właśnie na żywca i holowałem nim sporego szczupaka dopóki mi nie wszedł w zaczep i się spiął sam byłem pozytywnie zaskoczony wytrzymałością takiego wędziska które lata temu sąsiad kupił za jakieś śmieszne pieniądze w decathlonie.

Podsumowując mogę doradzić jedynie tyle, żebyś kupił coś ze sporym cw i powinno wytrzymać. Tym bardziej że jak sam napisałeś nie chcesz wydawać dużo pieniędzy i nie będziesz go zbyt długo używał. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.