Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaką tyczke wybrać na zawody?


rycu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam nastepujące probemy:

a) Czy do 1300zł da się wybrac dość dobra tyczke z przeznaczeniem na zawody, do łowienia w kanałach i rzekach do połowu ryb raczej małych i srednich.

B) Który z tych modeli najlepiej sie nadaje do wyżej opisanych celów: Colmic RBS Atomic Carp 13,00, Trabucco Promedal 7000, Garbolino Flanker 352, Colmic RBS 6800 BCM?

Z góry dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja ostatnie dwa sezony łowiłem "trabukiem" first class power-karpiówka. Kosztowala mnie 1400 z topem ale teraz pewnie bedzie tansza. Naprawde za tą cene polecam! Jest to kij uniwersalny jezeli zaopatrzymy go na rzeki w topy karpiowe (ok. 130zl) a na wody stojace w topy kanalowe (ok. 250zl) Łowiłem nią z powodznieem 40gramowmi lizakami. Jedna rada:kupuj wędke tak aby była jak najbardziej uniwersalna i pewna, zebys nie musial sie pozniej martwic o to czy ci peknie czy nie. Dlatego polecam raczej karpiowki niz kanalowki. Flanklera odpusc sobie od razu. Atomic carp przy 13-stu metrach strasznie wisi. O tym drugim colmicu nic nie wiem. To trabucco tez mialem na oku ale juz wiesz co wybralem.

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam,

od dobrych kilku dni szukam po necie jakiegoś zestawu i czytam multum postów, ale zdecydowałem się zarejestrować na forum i zapytać o poradę.

Sprawa wygląda tak pracuje w dużej ogólnopolskiej i nie tylko firmie w której za 3 tygodnie są organizowane ogólnopolskie zawody spławikowe na kanale Ulgi.

Do zawodów zakwalifikowałem się przez zajęcie wysokich miejsc w łowieniu gruntowym jak i połowów z kutra w Dani.

Problem w tym że nie mam sprzętu na łowienie na kanale a nie chce się wygłupić :)

mam sporo wędzisk, ale nie mam ani Bata ani Tyczki.

Pojecie o łowieniu na Bata i na tyczke mam bo nie raz łowiłem na mazurach zarówno na tyczke jak i na Bata, ale na zawody musze miec cos swojego :)

Jak kontaktowałem się z tymi co tam beda to oni maja tyczki 11 , 12 lub więcej metrów.

Myśle że moze by mi coś 10 metrowego wystarczyło ?

Budżet tez nie za duży jest bo na początku myslałem że kupie coś za 100zł ale wyboru nie ma albo krótkie, albo jakies 9 metrowe wagą zblizne do kilkograma cukru :)

Więc wiem że 100zł nie wystarczy.

Nie zalezy mi na czymś super nowym moze być używane na alegro trochę tego jest tylko potrzebuje porady co kupić, nie chciałbym przekroczyć 300zł (na komplecie gotowym do łowienia) ale moż ezabraknąć tych trzystu więc trochę może przekroczyć :) wiem jak dobrych kilka lat temu zaczytałem to zacztnało sie od parunaastu złotych a potem i tak sie kupiło coraz to droższy lepszy sprzet, ale na tyczke nie moge sobie pozwolic wydać jakieś 1000 lub więcej. Kiedyś bym moze wydałem ale niestety wydatków sporo (niebawem zostane ojcem sami rozumiecie)

Więc proszę o pomoc w wyborze.

Wiem że waga i gatunek wegiel to głowna wytyczna,

znalazłem na allegro

TYCZKA MIKADO MLT S-LONG POLE 9,5 NOWOŚC 2010

MIKADO MLT S-LONG POLE

Cena 220zł niby ok ale ciezka i opinie na jej temat nie są zadawalające a na używanych się nie znama chętnie bym zakupił :)

Więc prosze o pomoc i z góry dziękuję

na zawody jade za niecały miesiąc wiec do 3 tygodniu musze miec jakiś sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.