Skocz do zawartości
tokarex pontony

gruntowka noca


mlody11

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki sygnalizator najlepiej stosować nocą na DS? Dzwoneczek, czy może lepiej świetlik? Jeżeli świetlik to jak mocować (jest dołączona do niego tylko nasadka na spławik)? Jak wy go montujecie? Będę łowił na jeziorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dla mnie dzwoneczki są irytujące, próbowałem i długo leżał w pudełku aż się zgubił.

Można kupić nasadki na szczytowke do zamocowania świetlika. Występują w kilku rozmiarach w zależności od średnicy szczytówki. Najprościej jest jednak przykleić taśma bezbarwna, wystarczy że bedziebędzie owbędzie owinięte dwa razy i nie zgubi się.

Jeśli nie musi być DS to zastosuj zwykły sygnalizator z możliwością zamontowania świetlika a wędkę połóż równolegle do brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu nie wyobrażam już sobie wędkowania nocą na wodzie stojącej bez sygnalizatora elektronicznego. Świetliki czasem stosuję, ale nie bazuję na nich. Po godzinie patrzenia na bombkę ze świetlikiem na tle wody branie widzę non stop.

Zwykle stosuję zwykłą bombkę na sznurku bez świetlika, ale wędkę kładę na sygnalizator. Oczy się nie męczą, brania doskonale sygnalizuje dźwięk. Warto mieć sygnałkę z rozróżnieniem brania przód-tył. Wtedy świetlik jest już całkowicie zbędny. Można patrzec na ognisko, rozmawiać z towarzyszem, a jak już brakuje sił to podgłośnić urządzenie i się zdrzemnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie posiadam żadnych elektronicznych sygnalizatorów. Łowie pierwszy rok na DS. Można powiedzieć ze się jeszcze uczę. Sił mi raczej nie zabraknie bo się zdrzemnę przed wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bogacz jest w stanie skompletować cały wędkarski majdan w jednym zamówieniu. Dlatego nie zamierzam naciskać, że elektroniczny sygnalizator to jedyna droga, bo tak nie jest i sam długi czas sobie radziłem dopóki w skarbonce nie dozbierałem 150zł na 2 sygnalizatory. Da się inaczej, z pomocą świetlików:

- bombka ze świetlikiem

- nasadka na szczytówkę DS-a

- dzwonek

Ale jeśli smakuje ci nocne wędkowanie polecam sygnalizatory :) Dają dużo komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najlepiej łowi się bez sygnalizatorów, bombek i świetlików. W nocy, na wodzie stojącej, przed szczytówkami ustawiam tablicę, którą oświetlam jakąś małą latareczką. Siedzę w fotelu, a szczytówki pięknie widzę na tle lekko oświetlonej tablicy.

Przykład: prawy dolny róg poniższego zdjęcia:

thumb_DSC_0708.JPG

Zdjęcie wykonane o świcie, więc podświetlenia za bardzo nie widać.

Tablicę można kupić, albo wykonać samemu, np. z matowionego pleksi albo spienionego pcv, generalnie z jakiegoś kawałka sztucznego materiału. Koszt w okolicach kilkunastu złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.