Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było na rybach - Sierpień 2015


Master1

Rekomendowane odpowiedzi

27.08 - odwiedziłem znajomego w lubuskim nad jeziorem - posiedzieliśmy od 18-22 w nęconym łowisku - w zeszłym tyg. znajomy złapał 15scie linów pow. 40 cm, w tym tygodniu ani jednego - ja tez w 4h złapałem 2 krąpie :).

28.08 - wyjazd na dorsze - słabiutki - duża fala i tylko 7 szt 45-50 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ostatnie dni lata i przedłużony weekend.

Nocka z czwartku na piątek i pierwszy od chyba miesiąca deszcz a nawet ulewa :mad: . Sandacz 64cm z gruntu na martwą płotkę, złowiony gdzieś między 3:00 a 6:00, po braniu wszedł w zielsko i dopiero przy zwijaniu zestawów okazało się że coś jednak złapaliśmy.

chp3m4zfmfv6_t.jpg

Potem nocka na Łubnicy (Odra) zupełne zero, i zakończyliśmy znowu na Piaskach (Odra) na tej samej ostatniej główce. Tym razem zero ryb jedynie 2 poszarpane trupki. U mnie brak brań chyba przez Księżyc (najbliżej Ziemi i dodatkowo pełnia) który świecił do rana tak, że latarki nie były potrzebne.

Ogólnie na Odrze festiwal bolenia, tłucze od wieczora do nocy, od głównego nurtu przez warkocz na główce i do samego brzegu. Nie boi się kompletnie co minutę słychać i widać ataki niekiedy sporych boleni. Na spinning żaden niestety się nie skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś od 6 rano na rybach , niestety sam bo kolega miał poprawiny weselne.Wędkowałem od 6 rano do 19.Przeszłem odcinek od Biskupic po Ściborzyce , wszystkie najciekawsze odcinki.Złapałem w sumie 19 pstrągów w tym 6 wymiarowych , największe to 38 i 41 cm, z nimi wróciłem do domu reszta pływa dalej.I tak zakończyłem sezon 2015 z pstragami.Za rok powinny podrosnąć :cool:

Fotki postaram się niebawem wkleić.

Wszystkie ryby wzieły na obrotówkę DAM EFFEZET nr.2 srebno-zielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochani!! A ze 5 wyjazdów już o kiju, a przy tym sezon ślubny w pełni (jestem fotografem), więc ostatni wyjazd to w ogóle mam już z miesiąc temu. Nie pamiętam emocji z holu, nie pamiętam, wyglądu ryby, zapachu ryby itp. itd.

Wczoraj wreszcie niedziela wolna, więc namówiłem ojca na szybkie wędkowanie, dosłownie 2,5h od 17:00.

Odra, 40cm wody na pomiarach, etc.

Od przyjazdu brania. Moje pierwsze poczułem jak dolnik uderzył mnie w nogę, dwa przypompowania i odgryziony przypon. Później tato łowi 2 leszcze, 52cm i 45cm. Ja doławiam klenia około 30cm, aż wreszcie przywalił konkretny rybosom. Zarzucone miałem prawie pod drugą główkę i walka trwała na całej długości holu. Przy podbieraku parę odjazdów itp. no i w końcu zameldował się w siatce piękny kleń. Dawno takiego nie złowiłem (o ile w ogóle kiedyś złowiłem).

W końcu mogłem sobie przypomnieć jak to jest mieć solidne kleniowe branie, jak nogi się uginają z wrażenia i jak się całe ciało telepie z euforii.

Wiem, że dla niektórych z Was to będzie tylko kolejny kleń na forum, ale uwierzcie mi, że w mojej obecnej sytuacji to był taki rarytas, że aż miło ;)

201508301903131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rarytasami pochwalić się nie mogę:) ale udało się w sierpniu kilka dni/nocek poświęcić moim ulubionym rybom.

Najwięcej ich połowiłem (trafne określenie kolegi z forum) na wrocławskim ryżowisku.

normal_P1150567.JPG

Sporo drobiazgu. O wymiar trudno, ale wyzwanie złowić trzydziestkę nakręcało emocje.

normal_P1150579.JPG

normal_P1150592.JPG

normal_P1150635.JPG

normal_P1150605.JPG

Kilka w przedziale +/- 40cm złowiłem na woblery.

Mieszałem nimi na potęgę. Po co mają zalegać w pudełkach.

To już Odra.

normal_P1150559.JPG

normal_P1150524.JPG

normal_P1150720.JPG

normal_P1150727.JPG

Okonie mnie zaskakiwały. Starałem się je omijać, ale czasami nie miałem żadnego wpływu.

normal_P1150540.JPG

normal_P1150541.JPG

normal_P1150709.JPG

normal_P1150715.JPG

Trafiłem kilka krótkich sandaczy. Z legalnym wymiarem mizerota:) ale zawsze coś.

normal_P1150659_easyHDR-BASIC-2.jpg

normal_P1150651.JPG

normal_P1150655.JPG

Oby wrzesień był łaskawszy:)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowcom gratuluję wyników!

Sierpień zamykam bez powodów do zadowolenia. Fakt, udało mi się dobrać do kilku medalowych płoci (co latem na Odrze do tej pory mi się nie udawało), ale celem była głównie brzana. Niestety, nie udało się do tej pory żadnej wyciągnąć, będę próbował dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.