Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Mikado Sensei Light/Medium Spin - kij na szczupaka


Johnay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam złożyć sobię zestaw na szczupaka. Nastawiam się na połów szczupaków w rzece orzyc/narew.

Na cały zestaw posiadam 300zł. Kołowrotek, który planuję kupić to Shimano Nexave.

Obecnie zainteresowały mnie 2 kije z tej samej serii Mikado:

http://allegro.pl/mikado-sensei-light-spin-270-5-26g-promocja-i5567158958.html

http://allegro.pl/161-wedka-mikado-sensei-medium-spin-2-7m-5-25g-i5481266553.html

Który bardziej się nada, czy ktoś miał do czynienia z owymi kijkami?

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

witaj, napisz najpierw jakimi przynętami zamierzasz łowić (chodzi mi o gramaturę do jakiego ciężaru)

osobiście miałem dwa sezony temu wędzisko mikado tyle że nie sensei tylko mikado nihonto light spin 245 cm 3-18 gram kupiłem je bodajże za około 90 zł i byłem z niego baaaardzo zadowolony bez problemu dawało rade szczupakom, a jeszcze teraz służy mojemu koledze bezawaryjnie.

Ogólnie nie polecam kupować wędzisk na allegro bo można się niemiło zdziwić. Lepiej jechać nawet pare km do najbliższego sklepu i samemu wybrać kijek który będzie ci leżał w ręce lub zdać się na pomoc sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden i drugi się nada ale w ramach oszczędności czy nie lepiej kupić kołowrotek shimano Catana (moim zdaniem super jakość do ceny - mam takie dwa).

Jeżeli jednak chcesz wydać tyle kasy ile założyłeś to może kupić Catane i oszczędności dorzucić do lepszej wędki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę łowił głównie na gumy, w moim wypadku sprawdzi się ciężar wyrzutowy 5-25, kiedyś łowiłem kijem o takim cw oraz 10-30 i bardziej podobał mi się 5-25 mimo niewielkiej różnicy.

Zdecyduję się chyba jednak na jakiś kijek od Dragona, dokładając trochę pieniążków. Zbierają dość pochlebne opinie. Doczytałem, że dobrymi propozycjami powinny być Dragon Express Spin oraz Dragon Thytan Light Spin i będę pewnie wybierać między nimi. Kijki posiadają te same ciężary wyrzutowe, tj. 5-25 co jak najbardziej mi pasuje.

Różnią się wagą, drugi jest cięższy o jakieś 40g, czy będzie to odczuwalne? Poza tym Express posiada akcję typu x-fast, a Thytan fast. Czy macie jakieś doświadczenie z tym związane, co za tymi właściwościami się kryje? ;)

Odnośnie kołowrotka, to spodobał mi się ten Nexave, poza tym zbiera bardzo dobre recenzje. Catana też wydaje się być dobrą propozycją, jednak na nią narzeka więcej ludzi..

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnay, Mój brat ma drugi sezon właśnie kijek dragon express spin tylko że wersje 2.7 m 10-30 albo 10-35 gram już dobrze nie pamiętam, kupił go na jakiejś przecenie poniżej 200 zł i okazało się że wędzisko jest po prostu świetne za takie pieniądze lepszego nie widziałem, wyholował nim już dziesiątki ryb od okoni po suma 11 kg. Sam trochę łowiłem jego kijaszkiem i mogę powiedzieć że świetnie czuć brania nie jest zbyt ciężki, ma fajne ugięcie i hol sprawia sporo frajdy. :grin: Jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma które wyżej wymieniłeś wybrałbym właśnie Dragon express spin.

Co do wyrzutu 5-25 na szczupaka czy bolenia wystarczy, ale z własnego doświadczenia po ponad roku użytkowania okumy właśnie z wyrzutem 5-25 gram wiem że jednak trochę brakuje i na przyszły sezon zamierzam kupić coś z dragona tylko mocniejszego w stylu 10/14 - 40/50 gram. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.