Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak używać bentonit do zanęty.


kosa1121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - łowię na Odrze na spławik i chciałbym zastosować Bentonit do kul zanętowych. Teraz rozrabiam kupną zanętę plus klej. Chcę dodać Bentonit , ale nie wiem jak to zrobić. Czy może ktoś podpowiedzieć jak to się prawidłowo dodaje i ile trzeba tego dodać np. na kilo zanęty. Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nikt Ci dokładnie nie napisze jak dozować bentonit, bo nie wiadomo jak mocno u Ciebie rzeka płynie. Trzeba sobie doświadczalnie ustalić dawkę - czyli zrobić kilka kul z różną ilością bentonitu, wrzucić przy brzegu i poobserwować jak szybko się poszczególne rozmywają.

A z innych spraw:

- ja bentonit dodaję do już gotowej, nawilżonej i przetartej zanęty,

- jeśli rzeka płynie wolno to dodaję bentonit, dobrze wymieszam i wyklejam kilka kul. Następnie pryskam wodą, mieszam i znowu wyklejam kilka kul, itd.

- jesli rzeka mocno ciągnie to porcjuję zanętę na kilka wiaderek i do każdej porcji dodaję inną ilość kleju i ewentualnie wody.

- jesli nie mam ze sobą kilku wiader to to samo robię w jednym - czyli dodaję klej/ ewentualnie pryskam wodą, mieszam, wyklejam kilka kul, znowu dodaję klej itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zależy co się chce skleić. Czy samą zanętę grubo lub drobno ziarnistą, zanętę z białymi robakami rozbijającymi kule, zanętę z ochotką czy samą ochotkę z ziemią, Zależy jaki jest uciąg i przede wszystkim jakie dno, czy równe, muliste czy kamieniste. Od tego wszystkiego zależy ilość bentonitu. Nieraz wystarczy panierka na zewnątrz a nieraz dobrze wymieszanie przemoczonej zanęty z bentonitem, który pije i wiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosa1121,

Przeczytaj sobie trochę na ten tematu tutaj

http://gorek-gliny.pl/bentonit-czy-liant-a-coller-ktory-lepszy/

Jak masz zamiar używać bentonitu, to uważaj żebyś czasami nie zrobił betonu, który będzie zalegać na dnie do końca wędkowania:) Najlepiej podziel sobie zanętę na 3-4 części i do każdej dodaj różna ilość bentonitu. Ogólnie stosowanie bentonitu leży jedynie w mierze wędkarza, bo nikt Ci przez forum nie powie jak masz dokładnie dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.