Skocz do zawartości
tokarex pontony

OKOLICE RZESZOWA


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Byłem ostatnio kilka razy w Głogowie, ale bez zadowalających efektów. Dużo płoci, kilka karpi, troche szczupaka, ale wszystko małe. Zbiornik wygląda na ciekawy, ale ciężko tam o dużą rybe. Jako ciekawostke moge napisać, że można tam złowić np na spina żółwia :shock: . Byłem świadkiem jak jakiś gostek wyłowił takiego na ok 35cm. Ja ostro atakuje Wilczą Wole. Ładne miejsce i coś tam połowiłem, ale boli te 120zł za licencje. Jak będe tam to porobie fotki i wstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Z dużego stawu w Głogowie mam swój rekord wędkarski. Kilkanaście lat temu szczupak na 106 cm. Wagi nie znam bo rybka wróciła do wody ale znawcy oszacowali na około 14 kg . Samica strasznie gruba nie zdążyła się wytrzeć , ale w dobrej kondycji popłynęła do mamy.

Dawno tam nie łowiłem ale pamiętam śliczne liny i karasie oraz duże wzdręgi .A amury jak nie wyłowione to powinny byś już po 20 kilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Na poczatku chcialem podziekowac za bardzo przydatny temat! Mieszkam od 3 lat w Rzeszowie i naprawde nie wiedzialem o takich ciekawych miejscach niedaleko. Lowie glownie pomiedzy zapora a mostem na Warzywnej lub troche nizej :) Niestety Wislok nie nalezy do najpiekniejszych w tym rejonie.

16863river1jb2.jpg

Choc mozna tu znalesc ladnego leszcza i nie tylko:)

leszczenm9.jpg

leszcze1nk9.jpg

rybkapj2.jpg

szczupmt6.jpg

Ktos wyzej wspomnial o zbiorniku Czyste w Grodzisku(to tak nie za bardzo 'okolice' no ale ok :), lowilem tam wiele razy...Bardzo ladny zbiornik, bardzo czysto :)duzo wedkarzy, lecz w rybe to tak srednio bogato. Glownie karpiki ok 30 cm lub troszke wieksze. Podobno jest tez sandacz i szczupak i nawet wegorz, niestety nie mialem przyjemnosci spotkania sie tam z nimi. :(

czysteli5.jpg

Ozanna? Hm super lowisko bylo... kiedys...Ladne karpie i ogolnie tam byla ryba, sumy i szczupaki pod setke...Teraz zbiornik dosc 'martwy' Rozmawialem z przyjacielem, ktory tam mieszka. Jest nie ciekawie, plus zbiornik zarasta i to bardzo szybko...no, ale nie mi to oceniac...

Zalew Floryda w Leżajsku... Nie duzy akwen...Z tego co wiem najwieksza glebokosc 2,5 m. Glownie karp(czeste zarybianie, nawet ostatnio:) cos dla lowcow drapieznikow tez napewno sie znajdzie:)

Wislok ponizej mostu w Trynczy...Jest tam kilka ciekawych miejscowek...ryba rowniez:) w dodatku kazda!hehe... polecam super kontakt z natura!klen, leszcz, brzana...ploc, certa...itd :)

wislokbt8.jpg

San odcinek tak zwany "SZPIC" miejscowosc Dębno. Tutaj Wislok wpada do Sanu.

Jak dla mnie rewelacja lowisko...Polecam, mozna tez super odpoczac!:)

sangb4.jpg

pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje, ze komus pomoglem! hey!

ps: oczywiscie zawsze CATCH AND RELEASE!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipie nadeaje się juz do łowienia - byłem wczoraj i w większości roslinność "odpusciła" - akwen nie wyglada już jak boisko trawiaste...

karpiki całkiem miło brały - niestety nie przekroczały 35 cm... jednak wiem o tym doskonale, że w tym zbiorniku mozna liczyc na przyzwoite "morświny", więc próbował będe nadal...

a i ciekawostka - mój kompan złowił bolenia (fajnie, że tam są) - złowił go na kukurydze:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. Ja w tym roku lapalem 2 razy na Zalewie. Jednego razu na dzdzownice mialem 2 leszcze, w tym jeden 50cm. Na zalewie lapie wielu karpiarzy. W weekendy stoi tam srednio 5 namiotow. Ja zaczynam od tego roku karpiowanie, ale w przyszlym sezonie bede juz mial caly niezbedny sprzet. Moze znajdzie sie ktos z Rzeszowa kto by chcial pojezdzic? Ja niestety musze jezdzic sam i chetnie pojezdzil bym z kims nad rozne wody...Oprocz tego lapalem w tym sezonie, na zwironi (wiele niewielkich karpików), i raz nad Lipiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Witam Wszystkich

Jeśli możecie to opiszcie swoje okoliczne miejscówki.

Ja postaram się przedstawić gdzie już byłem w tym sezonie i gdzie planuje być…

A więc byłem:

Głogów (staw PZW) – 3 podejścia (mam jakiś sentyment do tego miejsca) – niestety kiszka totalna i jeszcze ten „wspaniały” odgłos tirów z okolicznej obwodnicy…przyroda… nie wiem czy jeszcze podejmę walkę w tym sezonie..

Trzciana – całkiem miło, czysto i w miarę rybnie – karasie, liny, karpie (niestety „pistolety”) – zastanawiam się tylko czy można tam coś większego złowić – liczę na ładne amury – jest tam zakaz zabierania tych ryb, wiec jest szansa… – pozostałe (w tym karpie) trafiają chyba na bieżąco do gara okolicznych mięsiarzy. Podobno można tam liczyć na szczupaka, ale przy zakazie spinningowania na tym zbiorniku nie podejmuję połowów tej ryby innymi metodami…

Lipie – masakra co się stało z tym zbiornikiem w tym roku… jest cały zarośnięty… w zasadzie możliwe jest łowienie tyko w pasie przybrzeżnym 6/7 metrów… łowienie metodami gruntowymi jest w zasadzie niemożliwe – nie dotyczy to chyba tylko karpiarzy z ich „ultra lekkimi” zestawami spningiści muszą zapomnieć na razie o tym miejscu… szkoda – będę monitorował to miejsce bo można tam złowić całkiem przyzwoite ryby…

Niedźwiadek – bardzo fajne miejsce – ładne płocie 30 cm! I plaga okonków niestety karpie nie chciały współpracować – będę tam powracał bo jest czysto, i ryby nawet są

Żwirownia Zwięczyca – piękne i malownicze miejsce – niestety coś ryby nie chciały współpracować – łowiłem tam wczesną wiosną więc może za wcześnie na to łowisko – podejdę do tego miejsca raz jeszcze…

Żwirownia Rzeszów – tam to sobie chyba trzeba „opłacić” rezerwacje sobota 4:00 to za późno aby obsadzić jakakolwiek miejscówkę W tygodniu podobno jest lepiej – ale mnie to nie dotyczy bo ogranicza mnie praca zawodowa… Chciałbym tam połowic bo złowic tam można praktycznie „wszystko” ze „starymi krokodylami” włącznie

Wisłok okolice starego mostu/Zwięczyca – bardzo fajne miejsce – malownicze i spokojne – leszczyk całkiem ładnie skubie – okonie i szczupaki daja ładne popisy… polecam – tam również należy być w miarę wcześnie na łowisku bo chętnych nie brakuje…

Planuje odwiedzić:

Wisłok – dopływ Strugu i miejscówki w stronę Budziwoja

Wisłok – Boguchwała

Wisłok – Czudec/Zaborów

Żwirownia w Czarnej Sędziszowskiej

Zalew Czyste w Grodzisku

Stawy w Tarnawce

Glinianka w Dobrzechowie

Ożanna

Może macie jakieś swoje propozycje?

Jeśli tak bardzo proszę o podpowiedzi

Preferuje łowienie metodami gruntowymi oraz spinning.

Pozdrawiam

Witam

Nie wiesz gdzie mozna jechac na wieksza rybe w rzeszowie czy okolicach? Na

zwirowni lipa na wisloku pod strugiem tylko same krotkie szczupaki.Jak tam

na lipu wyglada sprawa?

Slyszalem ze jeszcze zielsko jest

Pozdroooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 8 months later...
  • 6 months later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Witam kolegów wędkarzy

Chce się wybrać na Czarną Sędziszowską na 2 lub 3 dniową zasiadkę w tym miesiącu. Jak wyglądają sprawy na tym łowisku bo słyszałem że niedawno te stawy zostały zarybione karpiem. Na jakim stawi warto się usadowić na tym mniejszym czy tym dużym.

Może polecicie mi jakieś zanęty lub przynęty które mają powodzenie u ryb tam pływających.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,

Wybieram się w delegację w okolicę Rzeszowa, interesuje mnie rozlewisko Wisłoka w okolicach miejscowości Sieniawa i Pastwiska. Z mapy google wygląda to bardzo fajnie i kusi mnie by się tam pojawić. Bardzo ciekawy jestem Waszych opinie na temat tego rozlewiska. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pzdr Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.