Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko Wieniec


Elast93

Rekomendowane odpowiedzi

Był ktoś może ostatnio w "wieńcu"? ( http://lowisko-wieniec.pl/index.php?go=mapa )

Nie byłem tam chyba od 2 lat stąd moje zapytanie czy w dalszym ciągu idzie tam łatwo złowić ładnego karpika / amura? ( chodzi o to żeby złowić i kupić ) A może ktoś jeździ tam regularnie i może co nieco powiedzieć jak teraz z żerowaniem karpia na tych stawach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Byłem dzisiaj w godzinach 6-14 z bratem i dwoma kumplami w wieńcu. Generalnie ludzi od groma wedka kolo wedki ze ciezko bylo z gruntu lowic wiec zarzucilismy jedynie dwie wedki na grunt i 3 na spławik, brat jak zwykle ze spiningiem co dało efekt w postaci szczupaka 80 cm+. Z gruntu cisza na spławik kilka brań w tym jedno na moją wędke zato takie że ledwie wędke złapałem bo by mi wciągneło :D ale karp był zbyt duży na mój delikatny sprzęt odjechał na 30m i się wypiął. Naokoło ludzie też nie zabardzo połowili widziałem tylko dwa wyjęte karpie około 3kg i 5kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w godzinach 6-14 z bratem i dwoma kumplami w wieńcu. Generalnie ludzi od groma wedka kolo wedki ze ciezko bylo z gruntu lowic wiec zarzucilismy jedynie dwie wedki na grunt i 3 na spławik, brat jak zwykle ze spiningiem co dało efekt w postaci szczupaka 80 cm+. Z gruntu cisza na spławik kilka brań w tym jedno na moją wędke zato takie że ledwie wędke złapałem bo by mi wciągneło :D ale karp był zbyt duży na mój delikatny sprzęt odjechał na 30m i się wypiął. Naokoło ludzie też nie zabardzo połowili widziałem tylko dwa wyjęte karpie około 3kg i 5kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dzisiaj byliśmy we trzech tj Ja, brat i kolega po raz pierwszy tego roku w Wieńcu.

Łowiliśmy od około 6 rano do 14:00, brat i kolega spining za szczupakiem/sandaczem ale tylko jeden średni szczupak wyjęty przez brata oraz po kilka brań. Brat jeszcze podciął karpia za bok takiego 7 kg + jazda była konkretna zanim się nie ukazał :P

Ja natomiast jak zwykle, jedna wędka na spławik blisko brzegu a druga na klasyczny grunt tzn żyłka główna 0,22 mm sprężyna z obciążeniem 20 g przelotowo i przypon 0,18 mm z hakiem nr 8. Używałem zanęty goodfish karp wanilia ( dopaliłem atraktorem halibut ) wymieszaną z kukurydzą zwykłą z puszki i białymi robakami. Na haczykach zarówno przy spławiku jak i przy gruncie miałem kukurydzę o smaku tutti frutti i białe robaczki.

Ryby bardzo dobrze współpracowały na spławik złowiłem w sumie 11 linów i karasia, natomiast na grunt 4 karpie i 3 liny.

Generalnie zasiadka bardzo udana, było co robić przez te kilka godzin :lol:

 

Poniżej kilka fotek :

 

20160417_064035.jpg

20160417_064053.jpg

20160417_070235.jpg

20160417_080619.jpg

20160417_080644.jpg

20160417_082429.jpg

20160417_084308.jpg

20160417_085608.jpg

20160417_093916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.