Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dobry zestaw na żywca??


tobi665

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Chciałbym spytać o samo to co w wodzie hehe.

A mianowicie.

Łowić ryby już troszke łowie z przerwami, ale na żywca pierwszy raz.

Mam takie zestaw:

Żyłka 0.28 (z tego co pamiętam),

spławik przelotowy 7g ale umiejscowiony że ma ruchu 15cm - dobrze tak?

dociążony cięarkami 2x2g umieszczonymi na stałe zaraz za stalką.

Dość mocny stalowy przypon na którym jest haczyk 1/0

Coś zmianić w tym zestawie??

Łowie na starorzeczu na gruncie w połowie głębokości lub troszke blizej dna.

Efekty juz mam bo złapałem 2 szczupłe po 55cm i jeden mi sie wypiął.

Pytam dlatego bo przyszedł jeden wędkarz do mnie i jak zobaczył zestaw to mówi ze za ciężki i rybka sie morduje oraz że szczupak widzi to

Prawda to??

Jeszcze jedno mam pytanko zwiazane z tym wypiętym szczupakiem

Spławik zniknął wiec czekam i odjazdu nie wdze po żyłce. Troche zwinąłem żyłkę, wydawało mi sie że już wystarczy, zacinam a tu szczepak podpłynął bliżej i niec nie poczułem dopiero jak poprawiłem to zaciałem ale sie wypiał.

Jak Wy badacie gdzie jest ryba zeby dobrze zaciąć???

dziękuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

oki

jeszcze mam takie pytanie

łowie sobie na żywca, czyli zarzucam, popuszczam troche żyłki i kładę wędka. Widze branie (spławik znika) więc wędka do ręki i jak wybiera żyłki to mu popuszczam, czekam tą chwile do zacięcia i czasem ciężko mi wyczuć gdzie jest ryba bo czasem podpływa do mnie i wiadomo zacinam atu lużna żyłka.

Jak robić żeby wiedzieć gdzie jest ryba ??? bo czasem też robi mi sie koło z żyłki a jak ściągam żyłke do napiecia to ryba nie poczuje i nie wypluje żywca????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak już jest w metodzie żywcowej, nie zawsze wyczujesz czy wybrałeś wystarczająco luzu. Na pewno może pomóc długa wędka, nawet 4 metrowa nie będzie przesadą. Tak z innej beczki jak sytuacja na starorzeczach nad Nidą?? Kupę czasu tam nie byłem a zbliża się sezon na szczupaka i myślę czy nie odświeżyć swoich starych miejsc. Zwykle jeździłem w okolice Zakrzowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze zaczynam znów łowienie po kilkuletniej przerwie,

tylko ze ja tylko łowiłem i narazie łowie na starorzeczu w pińczowie i zalewie.

Na starorzeczu dużo ryb podusiło sie przy czyszczeniu, wycinaniu drzew itd.

Jednak w tym roku i nawet nie tak dawno dużo sie słyszy i nawet widzi jak duze amury i karpie ludzie wyciągają,

O szczupakach nic nadzwyczajnego nie słychać narazie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witajcie,

Mój zestaw jest prosty: Wędka 270 do 60 cw. spinning - bo wędkuje z łodzi, potem dwa stoperki, żyłka 0.25 mm, przypon 25 cm stalka, spławik zazwyczaj bombka Jaxon 10-15 g., haczyk podwójny dopasowany do wielkości żywca. Tak łowię i widać skutecznie :)

received_1588909451147258.jpeg

received_1588909407813929.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jakie rozwiązanie polecacie jako zestaw na żywca do dużej rzeki z silnym nurtem (Odra w okolicach Wrocławia)? Paternoster, grunt czy jeszcze jakieś inne rozwiązanie. Bo klasyczna bombka z żywcem pływającym w nurcie momentalnie spływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.