Skocz do zawartości
tokarex pontony
w6i6e6

Dragon Nano Lite XT80C 2,43 3-14gr i Nano Lite XT80C 1-10gr

Recommended Posts

Uniwersalna lekkość – czyli podsumowanie wiosny i lata z Nano Litem.

Jako, że wiosną i latem tego roku miałem przyjemność testować dwa kije z serii Nano Lite Dragona (2,45 m 3-14gr oraz 2,13m 1-10gr) chciałbym podzielić się z Wami kilkoma uwagami na temat tych patyków.

normal_1.jpg

normal_2.jpg

Seria Nano Lite zbudowana została na blankach wytworzonych w nanotechnologii i uwierzcie mi na słowo, że to co wygląda na opis marketingowy jest w rzeczywistości prawdą. Kije są niezwykle lekkie, odpowiednio 94 i 85gr. W praktyce wygląda to tak, że biorąc patyk pierwszy raz do ręki nie czujemy jego wagi w ogóle. Wydawać by się mogło, że wędziska tak lekkie będą kruche lecz wrażenie „kruchości” kija znika już przy pierwszym holu. Nano Lite przy bardzo niskiej masie własnej mają bardzo duży zapas mocy. Podczas intensywnych testów zdarzało mi się już holować kijem do 10gr sporej wielkości gałąź i to w nurcie żwawo płynącej rzeki średniej wielkości. Kijem cięższym łowiłem szczupaki wielkości 50-65cm i była do niezapomniana zabawa a podkreślić muszę, że cały czas czułem, że mam nad rybą kontrolę i jestem pewien, że wędka ta poradzi sobie z rybą większą.

Ugięcie modeli 3-14 prezentują zdjęcia poniżej:

normal_3.jpg

normal_4.jpg

Drugą kwestią, na którą muszę zwrócić uwagę omawiając praktyczne aspekty obcowania z Nano Lite jest wzorcowa akcja tych wędek, która moim skromnym zdaniem jest świetną (tańszą!) alternatywą dla wędzisk budowanych w pracowniach rzemieślniczych. Medium Fast oznacza ni mniej ni więcej jak to, że kij będzie szybki i sprężysty przy rzucie oraz podczas prowadzenia przynęty a progresywnie uginający się podczas holu i Nano Lite spełniają te cechy w stu procentach. Kijem do 10gr doskonale łowi mi się okoniowymi gumkami 2-6cm uzbrojonymi w główki 1-8gr, jak również niewielkimi wirówkami w rozmiarze 0-2, ale patyk ten sprawdza się też we współpracy z woblerkami 1,5-5cm co czyni zeń broń niezwykle uniwersalną. Kij cięższy doskonale obsługuje takie samo spektrum przynęt tyle, że o kaliber większych.

Ugięcie modelu 1-10gr:

normal_5.jpg

normal_6.jpg

Jeśli chodzi o zastosowanie wędek z serii Nano Lite w warunkach polowych to oprócz oczywistego dla kijów o akcji M/F polowania na klenie i jazie w rzekach małych i średnich warto jest wspomnieć o łowieniu okoni z łodzi i brzegu (kij krótszy / dłuższy) oraz lekkim polowaniu na szczupaki do czego Nano Lite do 14gr gram okazał się być patykiem znakomitym.

Podsumowując seria Nano Lite to więcej niż udana gama wędzisk do lekkiego łowienia oferująca wędkarzom coś czego w kijach seryjnie produkowanych nie spotkamy często czyli uniwersalność i wysoką jakość.

normal_7.jpg

normal_8.jpg

Połamania!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragon

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link został automatycznie zagnieżdżony.   Wyświetl jako link tekstowy

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
  • Dodaj nową pozycję...