Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Lekki spining


antinet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Szukam porady może tutaj znajdę?

Szukam lekkiego spiningu do:

- boczny trok

- lekkie blaszki 1-3 wielkości czyli przynętu do 10/12gram wraz z pstrągowym woblerkiem

Łowie na łódce, a zimą zabiore sprzęt nad rzeke nad pstrąga

Łowie okonie, ale trafi się tez szczupak, w zime pstrąg

Szukam dobrego spiningu

Obecnie łapie na Dragon Millenium HD Super Fast który jest super, ale

szukam czegoś delikatniejszego

Łapię na żyłki i plecionki do 0,20

Może ktoś był w podobnej sytuacji?

Zakres cenowy.. powiedzmy 200-500zł?

Chce do tego kija podpiąć kołowrotek: Ryobi Zauber CF 1000 FD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ciekawe, ciekawe... kijek 1,5-12g i to wklejka do blaszek nr 3 i wobków, o być może ostrej pracy??? Może i uciągnie, ale tylko tyle. Tylko pełna szczytówka i kijek o cw do około 20g.

Ja bym poszukał starszych serii Team Dragon 18-25g. Polecam, bo mam i lubię, i tyle.

Aha - myślę, że warto by było zmienić kręcioł na większy. A tak w ogóle to trudno pogodzić takie wymagania. Na łódkę zabrałbym dwa spiny: do 10-12g i do 20-25g, z kołowrotkami wielkości 1000 i 3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... może nie jestem osobą o pierwszorzędnych kompetencjach w doborze sprzętu ale każda rada w cenie. Po kilku latach wróciłem do wędkarstwa, w tygodniu nabyłem spinning:

Daiwa Exceller jigger 3-18g, 270cm, do tego ekonomiczny, czytaj niedrogi kołowrotek Dragon Viper i wszedł całkiem delikatny, a zarazem ze sporym zapasem mocy zestaw. Wędka nie jest jednak szybka, jak wskazywała by nazwa "jigger" nieminiej jednak wskazuje i przenosi na blank delikatne nawet puknięcia, pociągnięcia najmniejszych okonków. Akcję oceniam na średnio szybką, jednak rekompensuje nam zapasem mocy i świetną amortyzacją na większej rybie. Dzisiaj testowałem sprzęt i na troka z najmniejszym paproszkiem wyciągnąłem kilkanaście okonków.

Wędka nadaje się także do małej obrotówki - ja stosuję i tak od 0 do 1, i właśnie na 1 srebrnego longa usiadł ładny szczupak około 1,5 kg. Wędzisko pięknie amortyzowało szarpnięcia ryby, wędka pracowała na całej długości. Ja bardzo lubię takie kijki, także oceniam zakup jako trafiony i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe... kijek 1,5-12g i to wklejka do blaszek nr 3 i wobków, o być może ostrej pracy??? Może i uciągnie, ale tylko tyle. Tylko pełna szczytówka i kijek o cw do około 20g.

Ja bym poszukał starszych serii Team Dragon 18-25g. Polecam, bo mam i lubię, i tyle.

Aha - myślę, że warto by było zmienić kręcioł na większy. A tak w ogóle to trudno pogodzić takie wymagania. Na łódkę zabrałbym dwa spiny: do 10-12g i do 20-25g, z kołowrotkami wielkości 1000 i 3000.

Ostrej pracy przy połowie okonia? Widzisz, Ty masz Dragona 18-25 i na niego łowisz okonie. Ja mam 7 kijów spinningowych i uważam że to sztywna pała jak na okonia. Każdy ma swoje preferencje i upodobania. Kolega szuka kija pod obrotówki 1-3 przy czym średnia waga obrotówki nr 3 waha się miedzy 8-10g. Myślę więc że 12g wystarczy zwłaszcza że Cortezy mają duży zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe... kijek 1,5-12g i to wklejka do blaszek nr 3 i wobków, o być może ostrej pracy??? Może i uciągnie, ale tylko tyle. Tylko pełna szczytówka i kijek o cw do około 20g.

Ja bym poszukał starszych serii Team Dragon 18-25g. Polecam, bo mam i lubię, i tyle.

Aha - myślę, że warto by było zmienić kręcioł na większy. A tak w ogóle to trudno pogodzić takie wymagania. Na łódkę zabrałbym dwa spiny: do 10-12g i do 20-25g, z kołowrotkami wielkości 1000 i 3000.

Ostrej pracy przy połowie okonia? Widzisz, Ty masz Dragona 18-25 i na niego łowisz okonie. Ja mam 7 kijów spinningowych i uważam że to sztywna pała jak na okonia. Każdy ma swoje preferencje i upodobania. Kolega szuka kija pod obrotówki 1-3 przy czym średnia waga obrotówki nr 3 waha się miedzy 8-10g. Myślę więc że 12g wystarczy zwłaszcza że Cortezy mają duży zapas mocy.

Kolego, czy Ty chcesz licytować się na ilość i jakość spinningów? To powiem, że mam ich więcej......

Kolejna sprawa, TD są do 18g i do 25g między innymi, a ja mam oba, i dwa inne z tej serii.

I dalej - nie ważne ile przynęta waży, tylko jaki opór w wodzie stawia. Nie znam wklejki do 12g, która by spokojnie uciągnęła 10gramową obrotówkę, z prawidłowo pracującym skrzydełkiem. Może załóż taką, i sam sprawdź? Tak samo z ostro pracującym większym wobkiem. Nie do takich przynęt wklejki wymyślono. Dlatego napisałem, że ciężko pogodzić wymagania autora tego tematu.

Na tym kończę udział w tej dyskusji, bo widzę, że zmierza donikąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie wiem czy nie za dużo oczekujesz od jednej wędki :D w zeszłym roku szukałem podobnej wędki, w końcu kupiłem kongera World champion tango od 1-10g. Na okonie sprawuje się świetnie, ale przy pstrągach trochę jej brakuje. Szczególnie przy przynetach które opisales. Z drugiej strony blystka blystce nierówna, przy takiej samej masie mogą pracować zupełnie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

wędka na pstrąga - panowie, przy podawaniu informacji jaką wędkę zabieram na pstrągi warto też podać, jakiej wielkości i w jakiej wodzie te pstrągi są łowione. W Polsce mamy różne wody pstrągowe (od płytkich i szerokich do wąskich, głębokich i rwących), łowimy potokowce do 30 cm długości i do 70 cm, a więc są to ryby i warunki łowienia diametralnie się różniące.

Osobiście uważam, że wyjście na pstrągi z wędeczką 1-10 g to eksperyment barbarzyński dla pstrąga, determinacja wędkarza (brak sprzętu) lub też wynik jego niewiedzy. Jest jeszcze kolejna możliwość: w bezzaczepowej wodzie pływają tylko grube 25 cm pstrągale.

Pstrąg to waleczna i silna ryba. Jeśli umęczymy potokowca na na witce 1-10 g, to ryba nie będzie się nadawać do uwolnienia.

Jeśli ktoś szuka lekkiego kijka do pstrągów, to polecam Team Dragon Sensitive 3-14 g, jeśli szuka kija na okazałe pstrągale - Team Dragon Brown Trout 6-21 g. Będąc w sklepie proszę porównać te dwa kije, zapewniam, że kto to zrobi zechce mieć oba :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.