Skocz do zawartości
tokarex pontony

Guzianka mała


sirmichu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów rybaków. Jako że nadchodzi weekend, wolne od pracy, czas wybrać się na ryby. Łowić planuję na jeziorze guzianka mała, a moim celem będzie leszcz. I tu chciałbym usłyszeć opinie od doświadczonych rybaków, gdzie na owym jeziorze powinienem leszcza szukać. Dołączam zdjęcie mapy jeziora, jedyne które udało mi się wygrzebać w sieci.

http://ifotos.pl/zobacz/guziankam_shxsnpa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Interesuje mnie też wąski przesmyk, łączący ze sobą dwa jeziora ( zaznaczony na mapie) . Czy w takim miejscu opłaca się necic i szukać ryby? Niekoniecznie akurat leszcza. Przesmyk jest dość głęboki, o raczej twardym nie zarosnietym dnie.

http://ifotos.pl/zobacz/guziankam_shxsnhs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie też wąski przesmyk, łączący ze sobą dwa jeziora ( zaznaczony na mapie) . Czy w takim miejscu opłaca się necic i szukać ryby? Niekoniecznie akurat leszcza. Przesmyk jest dość głęboki, o raczej twardym nie zarosnietym dnie.

Zawsze takie miejsca są ciekawe wędkarsko, ale bardzo zmienne. Ryby będą się tam przemieszczać w różnych porach roku np. w zależności od warunków atmosferycznych, kierunku wiatru itp.

Ja bym próbował bliżej jeziora Guzianka Duża. Tam blisko przesmyku jest duży spad dna. Przypuszczam, że ryby mogą tam okresowo wychodzić na płytszą, zapewne lekko płynącą raz w jedną raz w drugą stronę wodę przesmyku.

normal_jezioro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na tym jeziorze, o tej porze roku, mogę skutecznie zasadzić się na leszcza z brzegu?

http://ifotos.pl/zobacz/guziankad_shnqeaa.jpg

Połów planuję na niedzielę, od jutra chciałbym zacząć nęcenie w wybranym miejscu.

Proszę o opinie.

Moim zdaniem głębokość min. 5 metrów, najlepiej popatrzeć w prognozę i starać się od strony nawietrznej, jeśli wiatr w miarę stabilny. Dno nieporośnięte. Na jeziorach jest zazwyczaj tak, że lepiej łowić na "trasie" Leszczy (zwłaszcza dużych), niż próbować je znęcić w jakieś miejsce. Podpytać, podpatrzeć gdzie inni łowią leszcze lub się na nie nastawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.