Skocz do zawartości
tokarex pontony
komendante.

Taktyka na nocne jesienne zawody gruntowe.

4 posty w tym temacie

Witam kolegów po kiju :smile: znajomy namawia mnie do wzięcia udziału w nocnych zawodach gruntowych które mają się odbyć w połowie listopada. Jako że nigdy w takich nie brałem udziału strasznie mnie korci żeby spróbować swoich sił :smile: w listopadzie raczej feedery okładam już do szafy więc nie bardzo wiem jaką taktykę obrać na takie zawody, coś mi tam w głowie świta ale nie wiem czy w dobrym kierunku :roll:

Łowisko to pozostałość po żwirowni, powierzchnia około 10ha, głębokość od 2,5 do 5,5m. Na łowisku dominuje karp 3-5kg i lin ale występuje też leszcz, płoć, karaś i trochę drapieżnika. Nad tym łowiskiem nigdy nie byłem i raczej do dnia zawodów czas mi nie pozwoli na to żeby tam powędkować.

Chcę łowić na dwa DSy, na jednym metoda a na drugim podajnik do robaków. Do metody mix 50/50 oparty najprawdopodobniej na składnikach Lorpio pellet + zanęta karpiowa/leszczowa z dodatkiem drobno mielonych konopi i oleju kukurydzianego/rybnego. Na włos kuku? A może miękki pellet hakowy truskawka/skorupiak?? Na drugim DSie podajnik do białych robaków i nim będę chciał wprowadzić w łowisko około litra białego, na włosie trzy białe.

Za wszelakie rady i wskazówki dotyczące sposobu nęcenia i stosowania przynęt będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragpm

komendante., czy łowisko jest jesienią zarybiane karpiem?

Czy wolno łowić na żywca/trupka? Jeśli tak, to min. jedna wędka obowiązkowo na sandacza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co mi wiadomo to w tym roku nie było zarybiane i już nie będzie ale też nie jest przełowione z racji tego że na wędkowanie trzeba wykupić dodatkowe zezwolenie. Co do połowu drapieżnika na zawodach to będę musiał sie dowiedzieć bo to też jest jakaś opcja :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Z tego co mi wiadomo to w tym roku nie było zarybiane i już nie będzie ale też nie jest przełowione z racji tego że na wędkowanie trzeba wykupić dodatkowe zezwolenie. Co do połowu drapieżnika na zawodach to będę musiał sie dowiedzieć bo to też jest jakaś opcja

Drapieżnik koniecznie. W listopadzie zrezygnowałbym z włosa na rzecz niewielkiego haczyka z białymi robakami dipowanymi w śmierdzielach typu monstrualny krab.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dragon

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz