Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było na rybach - listopad 2015r


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

normal_P1170319.JPG

Wrocław - Odra- listopad 2015

Pierwszą listopadową noc chciałem zapolować na upatrzonego klenia.

Odprowadzał już moje woblery a nawet na ostatniej wyprawie tuż pod nogami wyczepił się przed zrobieniem zdjęć.

Odchudziłem sprzęt. Tym razem żyłka 0,16, wędka do 15g i woblery maksymalnie do 5cm.

To wypad typowo kleniowy i zakładałem, że nie będzie przyłowów.

Jeżeli to ten sam gagatek, co ostatnio uciekł, to dawałem więcej niż ma ( 46cm).

Chyba, że jeszcze się spotkam z tamtym?

Branie nastąpiło dokładnie, jak poprzedniej nocy, kilka minut przed pierwszą.

Przypadek?

normal_P1170265.JPG

normal_P1170278.JPG

normal_P1170282_-_Kopia.JPG

Miałem jeszcze jedno wyjście i klenik w okolicy 40cm, bez wyjmowania, odpłynął w swoje rewiry.

normal_P1170307.JPG

Przy okazji zrobiłem sobie spacer.

Taki ze wspomnieniami o najbliższych z którymi, już nie powędkuję.

normal_P1170290.JPG

normal_P1170302.JPG

normal_P1170293.JPG

normal_P1170303.JPG

normal_P1170315.JPG

normal_P1170319.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i wreszcie Jacek dorwał kluska co mu spędzał sen z powiek od jakiegoś czasu fajny kabanek

No po prostu night street fishing ;)

Kluski wpadają co na pewno bardzo cieszy, w ciągu tygodnia dwie 51 oraz 42. Dziś pistolet ok 40, podwymiarowy okonek i spad prawdopodobnie kluseczki 40 +.

No i oczywiście wielki szacun i gratulacje dla Jaceen'a :D

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wypad nad Krakowską Wisłę za sandaczem zakończony jednym braniem... Leszcza 53cm.

Atak przy opadzie na Ohio Relaxa 10cm. Rybka zapięta pięknie za pysk. Uderzenie sandaczowe, dziwny luz po zacięciu i hol. Bardzo szybko wypłynął na powierzchnię. Później ładnie wymiatał przy brzegu. A smoka jak nie było, tak nie ma.

Cieszy jedynie, bo pierwszy leszcz w życiu i to na spina :))

normal_Leszczu.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen - I takie to piękne mamy miasto, i takie piękne w nim klenie, a nad tą wodą piękną pląsa piękny jace... eee może skończę na pięknym kleniu :D Super zdjęcia, fajnie że korzystasz z okazji i zachęcasz do nocnego podziwiania Wrocławia, wody i... ryb. Tych ostatnich oczywiście jeśli ma się choć trochę szczęścia albo Twoich umiejętności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

03,11 od ok. 12,00 do 16,00 - brały nieźle ryby, ale małe, - z 10 płotek, z 5 japońców i 3 krasnopióry + z 15 kąrpi - jedna płotka 28 cm, wzdręga 27 pozostałe rybki ok 20 cm.

05.11 - od ok 7,00 do 11,00 - 6 płotek w tym jedna 29 cm + 4 krąpie.

Coraz słabiej bierze biała ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dzisiaj od 10 do 12 dwa szczupaki na kiju jeden wyciągnięty oba niewymiarowe.

Od 14 do 16 to samo dwa na kiju jeden wyciągniety oba małe ok 40 cm. Skurkowańce ostanio stosują ciekawą taktykę tzn płyną w moim kierunku :) a potem kocioł. Nie wiem może coś źle robię bo 50% to słaby wynik. Haki bezzadziorowe, przynęty gumowe. Czemu duże nie biorą ;( i dlaczego spadają.... Pogoda jak na zdjęciu.

normal_DSC_0041-1.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zła fotka. Termos wskazany przy takiej atmosferze. Nie jestem ekspertem. Myślę, że jak na Ciebie idą to większa szansa wyczepienia. Ja bym na leniucha czyli na żywca próbował Jak by nie wyszło to może kolory zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja podobnie jak większość ostatnie dwa dni rzucałem za szczupakiem. Udało się trafić jednego na 72:

normal_DSC_0083.JPG

Oprócz tego jeden 61 i kilka półmetrowych glutów :)

normal_DSC_0086.JPG

Wszystko na duże gumy o delikatnej pracy, na błystkę czy woblera nawet nie chcą patrzeć. Łowiskiem był stromy spad od brzegu aż do 8 metrów porośnięty roślinnością. W weekend jak zdrowie pozwoli popływam pontonem za tymi największymi mamuśkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem zmienić taktykę i obrzucać sliderami płytszą część zbiornika. Upragnionej metrówki dzisiaj nie złowiłem, ale kilka szczupłych w przedziale 50-60 poprawiło mi humor widowiskowymi atakami na powierzchni. Łowiskiem była płytka zatoka, mimo późnej pory roku nadal mocno zarośnięta zielskiem. Do końca roku trochę czasu zostało, trzeba walczyć dalej w poszukiwaniu pierwszego metrowca :)

normal_DSC_0337.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elast93, patrząc na uśmiech szczupaków bumtarara, to muszą być "scyzoryki"
Lepiej bym tego nie ujął, trafione w 10 :D. Niestety, na łowiskach w pobliżu Krakowa trafić kilka wymiarowych w jeden dzień to jak trafić szóstkę w totka. Smutne, ale prawdziwe. Najważniejsze, że sezon w pełni i pogoda sprzyja, trzeba walczyć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.