Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ostrzeżenia i bany


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zobaczylem po prostu ze Magnum ma juz 6 ostrzezen i troche mnie to zaskoczylo

Moze niekoniecznie zwiazane z tematem ale mam prosbe do modow i Tomika

Zrobcie jakis zbiorczy temat w ktorym pisac by mogly tylko cztery osoby Tomik i modowie aby opisywac w nim kto i za co dostaje ostrzezenia

W sumie to nawet nie wiem za co mozna dostac na forum ostrzezenie

A jesli bedzie taki temat to moze nie bedziemy powielac bledow innych

To tylko taki pomysl

Jesli jest w zlym miejscu to z gory przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 490
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Anonymous

@ P

Ostrzeżenia się boisz że tak przepraszasz. W tym miejscu to zauważyłeś i tu piszesz a jeśli to się komuś nie podoba niech przeniesie.Ja uważam że sprawa ostrzeżeń dla @ Magnum powinna być wyjaśniona.Takie przyznawanie ostrzeżeń bez podania powodu do wiedzy innych użytkowników forum pachnie mi giertychczyzną i dornszczyzną.

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: Dzisiaj 19:37

Witam

Zobaczylem po prostu ze Magnum ma juz 6 ostrzezen i troche mnie to zaskoczylo

Moze niekoniecznie zwiazane z tematem ale mam prosbe do modow i Tomika

Zrobcie jakis zbiorczy temat w ktorym pisac by mogly tylko cztery osoby Tomik i modowie aby opisywac w nim kto i za co dostaje ostrzezenia

W sumie to nawet nie wiem za co mozna dostac na forum ostrzezenie

A jesli bedzie taki temat to moze nie bedziemy powielac bledow innych

To tylko taki pomysl

Jesli jest w zlym miejscu to z gory przepraszam

no własnie :!:

nie na temat :!:

powinieneś dostać bana bez wcześniejszych ostrzeżeń :wink::grin::grin::grin:

z resztą ja też :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przyznawanie ostrzeżeń bez podania powodu do wiedzy innych użytkowników forum pachnie mi giertychczyzną i dornszczyzną
No bez presady - moderatorzy ani admin wcale nie musza informaować społeczności dlaczego komuś przyznali ostrzeżenia. Ważne że sam zainteresowany się dowiedział a jak ktoś chce to przeca może przeczytać komentarz dlaczego tak się stało. MagnuM sobie grabił sobie od jakiegoś czasu i poległ. No ale też walę z Wami OT - pewnie moderator to wywali albo przeniesie te posty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John, Andi nie boje sie ostrzezenia ani bana

Przeprosilem bo wiem ze napisalem cos nie zwiazanego z tematem aczkolwiek w nim zobaczylem to ze Magnum ma tyle ostrzezen

Wiem ze pewnie bedzie sie to wiazalo ze sprzataniem po mnie i dlatego przepraszalem bo chyba to bylo akurat na miejscu

Jesli modowie albo Tomik mieli by was tak ganiac za pisanie nie na temat to bysmy wszyscy mieli bany :lol::lol:

W kazdym badz razie nadal proponuje zbiorczy temat z jakimis wyjasnieniami banow i ostrzezen

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem, jako główny sprawca zamieszania.

WY moi mili czytacie tekst jak leci, na pełnym luzie i jest dla Was bez znaczenia, czy akurat to, co czytacie jest na temat, czy nie. Nie powiem, ja też czasem pocisnę jakiś kiciur i nie koniecznie w temacie a bardziej dla wesołości ;) Jeśli wszyscy zaczna robić to z zasady (a w przypadku Magnum miało to miejsce) będziemy mieli tu czat i można będzie poczytać o wszystkim, tylko nie o wedkarstwie.

Proponuje tak ... przyjmijcie, że od teraz jesteście adminami tego forum. Przeczytajcie uważnie regulamin. Następnie kliknijcie na pierwszy z brzegu temat i czytajcie go pod katem zgodności z regulaminem.

I co Wam wyjdzie? Około 30-50% tekstu jest do wykasowania. Czy mam rację?

Dla czego tego nie robię? Bo to wszystko trzyma sie kupy i zapewnia koleżeńska atmosferę.

Jeśli wszy zaczynaja po stole skakać, też przeżyję, ale warunek ... musi byc porzadek

To, co ostatnimi czasy pisał Magnum wręcz mnie irytowało. Lubię gościa, ale to nie znaczy, że jest nietykalny i dla tego to właśnie ja zmusiłem Go do odpoczynku.

NIe widze tez powodu zakładania osobnego tematu i tłumaczenia sie w nim z powodów przydzielenia komuś żółtej kartki. Wystarczy, że jest uzasadnienie takiego działania. Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde ostrzeżenie jest z uzasadnieniem a użytkownik, który je dostaje, otrzymuje uzasadnienie.

Ostrzeżenia są przede wszystkim dla przypomnienia regulaminu forum. i są dawane w takiej formie.

"Ban" jest sumą ostrzeżeń i wynika z ignorowania ich, więc być może dany użytkownik poprostu potrzebuje więcej czasu aby dokładniej zapoznać się z Regulaminem Forum. No więc ma taką możliwość. :cool:

A chyba niemuszę pisać, że Regulamin Forum jest potrzebny.

Niemniej zarówno ostrzeżenie jak i ban nie są wyrokami na tym forum (pomijając kilka przypadków, za ktrymi nikt z nas nie tęskni) i jako że nie dajemy ich z powodów osobistych tylko jak już wspomniałem aby dany użytkownik przypomniał sobie o regulaminie forum i nieutrudniał innym użytkownikom użytkowania forum. Stąd po określonym czasie wygasają.

Tak będzie również w przypadku MagnumaM.

Ponadto biorąc pod uwagę ilość zarejestrowanych użytkowników a ilość danych do tej pory ostrzeżeń to myślę, że jesteśmy naprawdę grzecznym forum :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Pare dni mnie nie było i nie znam sprawy.

Ale napisze jedno jesliktos nie pisze nic to ostrzezenia napewno nie dostanie.

A na usówanie bez głebszego analizowania ja równiez kilka razy sie wciekałem.

Oczywiscie to nie odnosi sie do sprawy Magnum.

Fajny chłopak czym zawinił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@ Tomik

No to nie powiem daliście @ Magnum lekcję przestrzgania regulaminu łamiąc go samemu/ostatnie trzy punkty regulaminu konkursu/.Ty przepraszałeś za opóżnienia On przepraszał za to co mu się wyrwało pomimo tego zastosowaliście metedę odłożonej kary.Czy Wy nigdy nie mieliście 14 lat zawsze byliście tak poprawnie ułożeni.Chłopak widział że jest niemalże pewnym zwycięscą stąd jego niecierpliwość.Nie namawiam tu nikogo aby łamał wszelkie normy/czytaj regulamin/ . Apeluję do Was abyście jako prowadzący to forum byli konsekwentni w tym co robicie.@ Shogun w poście po wpadce @ Magnuma ostrzeł go że jak będzie następna wpadka to będzie miał bana,sprawdziłem jego następne posty i nic takiego nie zauważyłem.

Myślę że wyjaśnienie tego przypadku pomoże do dalszego beznagannego prowadzenia forun

Z noworocznymi pozdrowieniami John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A może bierze to się stąd że pewne sprawy są załatwiane poza wiedzą innych użytkowników.

i stąd Wasze inne spojrzenie na ich treść.

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może bierze to się stąd że pewne sprawy są załatwiane poza wiedzą innych użytkowników.

i stąd Wasze inne spojrzenie na ich treść.

John

Jestem bardzo otwarty na wszelkiego rodzaju opinie i uwagi, więc napisz jakie to sprawy. Być może wiedząc o co chodzi będziemy mogli je lepiej załatwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie luz - ja uważam że sprawa jest czysta i nie ma o co kruszyć kopii. Pomijając wszystko mod i admin może dawać ostrzeżenia i banować kogo chce bo forum to ich zabawka ;) my tu tylko piszemy posty :mrgreen: Sam MagnuM przyznał że słusznie dostał ostrzeżenia więc nie rozumiem w jakim celu podnosi się tylu "obrońców z urzędu" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie luz - ja uważam że sprawa jest czysta i nie ma o co kruszyć kopii.

Jak najbardziej piszcie, ja uważam takie uwagi za ważne. Bo może to nie chodzi o ostzeżenia tylko o cos innego, tylko muszę wiedzieć o co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@ Tomik

Chodzi mi tylko o to żeby było wiadomo za co jest ostrzeżenie i w którym momencie jest przyznawane bo w tej chwili jest to nieczytelne. Wygląda to w ten sposób że osoba pojawiająca się na forum odrazu ma ostrzeżenie, a nie wiadomo dlaczego.Ja poprostu tego nie zauważam a jeśli się mylę to mi to wyjaśnijcie.Jest teraz na forum kilka ostrzeżeń i wszystkie mają młodzi to też daje do myślenia.

@ Tomaszek

Ta zabawka może być Adminowi niepotrzebna jeśli nikt nie będzie pisał.

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, spróbuję bardziej rozwinąć to co już napisałem, choć wydawało mi się że zrobiłem to dość jasno.

Cytuje sam siebie:

"Każde ostrzeżenie jest z uzasadnieniem a użytkownik, który je dostaje, otrzymuje uzasadnienie."

... nie wiem czy użytkownicy, którzy otrzymują ostrzeżenie chcieliby aby były one do publicznej wiadomości, żaden do tej pory się o to nie upomniał. Ponadto wszystko jest na tyle jasne w uzasadnieniu, że mam wrażenie, że sami doskonale wiedzą, że to tylko przypomnienie regulaminu, rzecz naturalna i nie ma o czym dyskutować, patrz info poniżej:

"Ostrzeżenia są przede wszystkim dla przypomnienia regulaminu forum. i są dawane w takiej formie."

...Czyli pomijając, ekstremalne przypadki, zazwyczaj piszę w ostrzeżeniu: "Proszę zapoznać sie z regulaminem, pkt. np: 8"... więc co w tym sensacyjnego? i wymagającego upublicznienia?

Mało tego, zazwyczaj otrzymuję odpowiedź typu:

"Przepraszam zapomniałem się :grin:"

"Ban" jest sumą ostrzeżeń i wynika z ignorowania ich, więc być może dany użytkownik poprostu potrzebuje więcej czasu aby dokładniej zapoznać się z Regulaminem Forum. No więc ma taką możliwość."

... ostrzeżenia, są za różne naruszenia regulaminu, suma może wynikać z naruszenia kilku...

"A chyba niemuszę pisać, że Regulamin Forum jest potrzebny. "

... to jest chyba oczywiste.

"Niemniej zarówno ostrzeżenie jak i ban nie są wyrokami na tym forum (pomijając kilka przypadków, za ktrymi nikt z nas nie tęskni) i jako że nie dajemy ich z powodów osobistych tylko jak już wspomniałem aby dany użytkownik przypomniał sobie o regulaminie forum i nieutrudniał innym użytkownikom użytkowania forum. Stąd po określonym czasie wygasają.

Tak będzie również w przypadku MagnumaM."

... tak jak napisałem nie ma w tym nic osobistego a po określonym czasie ostrzeżenia wygasają. Ponadto w większości przypadków przed ostrzeżniem, wysyłamy

najpierw jeszcze prośbę poprzez "PW"(pomysł SHOGUNA, żeby niezniechęcać nowych użytkowników) niemniej cieszę się, że mam mozliwość przypominania o regulaminie poprzez ostrzeżenia, bo chyba musiałbym swój cały czas na forum poświęcać na wyjaśnianie w "PW" niektórym użytkownikom co, dlaczego i jak zrobili źle i żeby nieutrudniali innym uzytkowania forum.

"Ponadto biorąc pod uwagę ilość zarejestrowanych użytkowników a ilość danych do tej pory ostrzeżeń to myślę, że jesteśmy naprawdę grzecznym forum "

... zaglądam do Panelu Ostrzeżeń. W przeciągu miesiąca( po takim czasie znika ostrzeżenie) na ok 1200 zarejestrowanych użytkowników forum, 12-u (1% na forum) ma ostrzeżenia w tym 11 po jednym. Wszyscy przede wszystkim w formie przypomnienia o regulaminie...

Podsumowując:

Czy chcecie wiedzieć dokładnie za co i dlaczego?

Czy mam upublicznić ostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To może dla przykładu :

@ michał dołączył 29.12.2006 ma kilka postów ,przeczytałem je i nie widzę podstaw do upomnienia które ma.

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dla przykładu :

@ michał

John, ale z Ciebie obrońca ucieśnionych! A może sam zainteresowany nie chciał by wcale żeby wywlekać jakieś jego "brudy"? Przecież takie sprawy nie powinny leżec w polu zainteresowania innych użytkowników forum. Co to za argument że nie widzisz powodu żeby jakiś user miał upomnienie - Zorro, Robin Hood czy Janosik z Ciebie jaki? :mrgreen: Ja uważam że ostrzeżenia dla userow to sprawa moderatorów forum i admina i chyba domaganie się wyjaśnień o ostrzeżenia innych to trochę wtykanie nosa w nie swoje sprawy - uważasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@ Tomaszek

Mnie nie chodzi o żadne zorrostwo ale jeśli mam z kimś wymieniać uwagi w jakimś temacie to chciałbym wiedzieć z kim mam do czynienia.Bo jeśli to ziółko kogoś opluło to będę uważał aby i mnie to nie spotkało.Także widzisz mnie nie tyle chodzi o obronę kogo kolwiek ale o jasność zasad i przejrzystość.

John

Ps na przykładzie @ michał czy ty widzisz za co dostał ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dla przykładu :

@ michał dołączył 29.12.2006 ma kilka postów ,przeczytałem je i nie widzę podstaw do upomnienia które ma.

John

Ponieważ post lub temat za który dostał ostrzeżenie został usunięty.

Dla przykładu: jak ktoś pisze post, który drastycznie odbiega od tematu albo wręcz nie jest z nim zupełnie związany to po co mi lub innym użytkownikom taki post w temacie, co do niego wniesie? Patrz regulamin forum.

Drugi przykład: Jak ktoś zakłada nowy temat a kilka pozycji niżej jest już identyczny to po co mi albo innym użytkownikom kilka takich samych. Trudno się dopisać? Patrz regulamin forum.

I tu można polemizować, że i tak w niektórych tematach posty odbiegają od tematów, że i tak są podobne tematy, że w informacje się powtarzają... itd i itd.. i faktycznie tak jest.

Niemniej, żeby to wszystko miało "ręce i nogi" przypominam zapominalskim o regulaminie i usówam ich zbędne posty i tematy.

Regulamin nie jest doskonały ale jak sądzę na tyle prosty i do zaakceptowania, żeby nam tu wszystkim dobrze było i żeby nadal na forum był wyjątkowy wędkarski klimat jaki do tej pory udało nam się tu stworzyć.

Jeżeli macie jeszcze jakieś uwagi, pytania i opinie, to zapraszam chętnie się do nich ustosunkuje.

Ps

Jeżeli ktoś dostaje ostrzeżenie to nie znaczy, że odrazu jest zły. Piszę cały czas, że w większość ostrzeżenia to przypominanie o regulaminie a najczęściej chodzi o dwa przypadki, które opisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.